Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet leszokni az esti...

Hogyan lehet leszokni az esti nassolásról?

Figyelt kérdés
Általában este fél 6 vagy 7 körül vacsorázok, de 7 vagy fél 8 körül újra eszek, egészen 10-ig, amikor lefekszek. Nem szerettem, ha éjszaka (ált. hajnali órákba) arra ébredek, hogy éhes vagyok, de sajnos ez se jó, mert szépen-lassan elhízok. 28 éves/ 187 cm / 93 kg.

2016. ápr. 24. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogyha megéhezem éjszaka, akkor iszom egy jó nagy pohár vizet. Ha muszáj, kettőt is, aztán visszafekszem aludni.
2016. ápr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha megéhezel, egyél egy reszelt répát. Ez jól eltelít.
2016. ápr. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Éhsen egy normál embert se a víz, sem a répa nem laktat.

Éhesen enni kell. Viszont ha ez nem alkalmas a késő este folyamán (én sem szeretek akkor enni, nem esik jól, persze elrontani az éjszakai alvásomat az éhezés miatt pláne nem az. olyan a világon nincs, hogy én felébredjek éjjel), akkor át kell alakítani a napközbeni étkezést, hogy ne legyen szükség kései evésre. Legyen elég nagy és laktató a vacsora, hogy kitartson lefekvésig. Ha ez sem jó az adott embernek, akkor próbálkozzon nagy uzsonnával vagy hatalmas ebéddel, más ételekkel, mindenkinek máshogy jó ez.

Teljesen érthető, ha egy picike vacsora után éhes marad vagy hamar megéhezik az ember. Én már kitapasztaltam, hogy nekem mekkora kell, az aprók sosem jöttek be, pedig a nap folyamán ettem eleget, csak a zömét ebédre... S ebédtől lefekvésig egy apró vacsorával nem húztam ki (szálkásítok, ami nehezít, kalóriadeficitben kell folyamatosan jóllakottnak lennem, ami még jobb időzítést és elosztást követel meg, az étrend pedig főleg fontos).

2016. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Te szálkásítasz, ő meg nem akar hízni, ami egy hatalmas vacsorával elkerülhetetlen lenne.
2016. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!