Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A barátom ha tehetné minden...

A barátom ha tehetné minden nap több tábla csokit enne. Hogy értessem meg vele hogy ez nagyon drága és nem egészséges?

Figyelt kérdés
Együtt élünk, közös háztartás, minden, és én bevallom napi 1 tábla (!) csokit is sokallok. Mindez neki úgy jön le, hogy én sajnálom tőle ezt a kis élvezetet is....Pedig a reggelijét én készítem minden nap a munkába és az ebédet is, ha hazaér, velem is ebédel még egyszer, és aztán még 1 tábla csokit kér és este is vagy pizzát vagy hamburgert, vagy valamit eszik vacsorára... Mit csináljak ezzel a nagy étvággyal és hogy azt hiszi hogy sajnálom tőle? :(
2010. ápr. 13. 09:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj, hogy nem hízékony típus :( Én mindent megteszek érte, de van amit "nem engedhetek", ha már ő nem látja be hogy mi a jó neki..." vs. "Napi 14 km-t biciklizik."


Felnőtt ember. SZERENCSÉRE a hízásra sem hajlamos. Mozog, sportol eleget. Kicsit sokat költ erre a keresetéhez képest. -> Ha jól értem, ezek a tények.


Azt mindenkinek (felnőttekre értve) magának kell tudnia, hogy mi a jó neki. Ezt erőszakkal, kívülről megváltoztatni nem lehet. Ha valaki mégis megpróbálja, akkor abból az erőszak a lényeg, és ez nem egyeztethető össze a másik szeretetével. Akinek jót akarok, azon nem uralkodhatok. Annak segítenem kell. A segítség pedig az, amit kérnek. Ha én "segítek", pedig azt nem kérték, azt máshogyan hívjuk.


Ha tippelni kell, akkor azt mondom, szeretethiányos. Nem biztos, hogy a felőled érkező szeretet a kevés, de máshonnan is lehet hiánya, azt pótolhatja ezzel az ön-kényeztetéssel. Viszont ha elkezded emiatt cseszegetni, akkor azt úgy élheti meg, hogy felőled is kevesebb szeretet jön, ezért a reakciója pont ellentétes lesz az általad kívánttal. Ezt gondold át!

2010. ápr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,köszönöm,köszönöm,te vagy a megmentőm :) Még csak 4 hónapja élünk együtt és nekem ő az első,akivel összeköltözünk és főzök rá,úgyhogy még szoknom,de köszönöm mégegyszer,te adtad a legjobb ötleteket :)
2010. ápr. 13. 10:16
 13/21 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek ment az előző... :)


Viszont a tiédben is van valami utolsó válaszoló,mert sajnos az édesanyjával nem jó a kapcsolata.

2010. ápr. 13. 10:18
 14/21 anonim ***** válasza:

így van, ahogy előttem írták, a csoki boldogsághormont szabadít fel, valószínűleg nemcsak testi, lelki oka is van a csokievésnek.


Egyébként pedig .. ez legyen a legnagyobb probléma, hogy édesszájú..

2010. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%

10:16 Nagyon szivesen:)

Ha spórolni kell, arra is vannak technikák. Pl. én a paprikás krumpliba dobok néhány négybe vágott kemény tojást+nokedlit szaggatok bele. A lecsó mellé is adok nokit.

A szilvás(vagy bármi mással töltött) gombóc is jó megoldás. Ha van egy kis időd, jókora adagot érdemes csinálni, a felesleget le lehet fagyasztani.

Megszokás kérdése, hidd el. Én a húslevest két egész csirkéből csinálom. Szemem se rebben, ha ebédnél két percre kimegyek a konyhába, és öt várakozó szempár, meg két csirkecsontváz fogad:D

2010. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%

Vagy még szóba jöhet a csokis tepertő!


Lehet hogy leszokna ...

XD

2010. ápr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
51%

Tejszínhabbal, és pirított szalonnával a tetjén:D

Ki kellene próbálni...:)

2010. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%

Ez nem az én, hanem egy orvos véleménye.


Idemásoltam egy idevágó cikket. Íme:


A csokoládé előnytelen hatásai:


Vesekőképződés. Jelentős oxálsav tartalma vesekövet okoz. Egy nőt műtöttek vesekővel, és az orvos a műtét után azt kérdezte, hogy ön ugye sok csokoládét fogyaszt. A hölgy nagyon meglepődött, hiszen ezt a vizsgálat során nem mondta ezt, erre az orvos közölte, hogy kutatási céllal metszeteket készített a vesekövekről és felismerte hogy ez a kő jellegzetesen csokoládé típusú.

Magas kalória tartalma van a csokoládénak. 100 gramm 570-630 kilókalória, mely a napi energiaigény 25-30%-a. Az amúgyis jelentős mérvű elhízás egyik kiváltó faktora

Nassolnivalóként fogyasztható. A reggel megevett csokoládé délután is a gyomorban pang ami táptalaja a fermentációs folyamatoknak, dekoncentrálságot okoz és intoleráns magatartást ami főleg gyerekeknél jól kivehető (ettől hiperaktívak a gyerekek)

Rendszertelenné teszi a vércukorszintet.

Alkalmatlan főétkezésként, nassolásként pedig erjedést, elhízást okoz, csökkenti az étvágyat ezért tápanyaghiány áll elő

Magas az egyszerű szénhidráttartalma hiszen a teljes tömeg 36-55%-a finomított cukor ami gyengíti az immunrendszert, károsan hat a keringésre, hormonszabályozásra és agyműködésre, megbontja a bélflóra egyensúlyát, melegágya lehet a szisztémás gombás betegségeknek és a cukor lebontása vitamin (főleg B1) és ásványi anyagok (pl. kalcium) veszteséggel járhat.

Édességfüggőség kialakulása a koffein teobromin alkaloidák miatt amik függőséget okoznak.

A csokoládé a legnagyobb primerallergén, mivel tele van hisztaminnal, fenil-etilaminnal és szerotoninnal. A szerotonin boldogsághormon, de ne fogyasszuk azt, hanem olyan termékeket kell fogyasztani amelyek megnövelik az agyban a szerotonint.

A nyersanyagként felhasznált kakaóbab fermentációjakor keletkező penésztoxinok (aflatoxin) hatása: allergia, májfunkció zavara és daganatos megbetegedések

Munkamorál, rágcsálók – ahol termesztik és szárítják a kakaóbabot ott nem túl higiénikus körülmények vannak ezért a nyílt de födött tárolóhelyiségben az egerek könnyen behatolnak

Alkaloidák (koffein, teobromin) vélt előnyös depresszióoldó, hangulatjavító hatása tulajdonképpen függőséget okoz, hiánya pedig elvonási tünetekkel járhat.


Tehát összességében a csokoládé előnyös polifenol és ásványianyag tartalom mellett az úgynevezett eredő hatása, összhatása káros. Okai: magas zsiradék és cukortartalom, a tápanyaghiányos állapotok nagyobb valószínűsége, a fogszuvasodás, az adalékanyagok, penésztoxinok, oxálsav illetve az idegrendszerre ható komponensek jelenléte miatt melyek hiányában depresszióhoz hasonló lehangoltsággal járó tünetek alakulhatnak ki.

2010. ápr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Mikor régen sokat bringáztam, én is sok csokit ettem. Mindig tele volt tömve a bringás táskám csokikkal.


Ha nem ettem volna semmit útközben, akkor le is fordultam volna a bringáról, sokszor éreztem, hogy ennem kell csokit, mert kifogyott az energia, kifogyott az üzemanyag :)


Viszont később, mikor már nem bringáztam annyit, akkor a csokit se kívántam annyira. Szerintem ez ilyen dolog.

Ha megint rákattanok a bringára, megint sok csokit fogok enni. Az biztos :)

2010. ápr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

A noknek semmi sem jo... az embered energiat veszit a biciklizes altal es kell neki valami,ami potolja. most kicsit eros lesz,amit irok... de egyikotok sem eleg fontos a masiknak! A pasid leszarja,h neked fontos az az osszeg,amit o csokira kolt, te pedig azt,h neki fontos a csoki es nem kompenzalod a kaloriabevitelet a foztoddel (mar ha fozol). Viszont mondok valamit, en azert hagytam el a volt baratnomet, mert folyton b@sztatott, en kave helyett egy doboz kolat ittam es nem hagyott beken,h milyen sokba kerul, bezzeg azt nem nezte,h az o napi 3 kaveja tobbe kerult. A lenyeg,h utaltam,h rajtam akart sporolni es beleszolt,h mire koltom a sajat penzem, de talan nem is akartam igazan megosztani vele, mert nem o volt a megfelelo. Megromlott a kapcsolatunk az allando karalasa miatt.

Szerintem hagyd beken az embert, amint megteszed es lesz ideje elfelejteni ezt a dolgot o is le fog allni a csokival.

2010. ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!