Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan valtsak eletmodot?

Hogyan valtsak eletmodot?

Figyelt kérdés

Szeretnek egeszseges eletmodot elni, nagyon fontos hogy nem fogyokurazni szeretnek semmikeppen, nem a sulyommal van problemam, hanem minosegi etrendet szeretnek es sportolni. Tudom hogy mit es hogyan kene, elmeletben megvan minden, csak a megvalositassal akadnak problemak.

Sporttal nem lenne problema, regen rendszeresen jartam konditerembe es imadtam minden percet, mostanaban inkabb futni jarok es otthon tornazom de szivesen visszamennek akar konditerembe is. Csak ugye ez onmagaban keves mivel 70% kaja es 30% edzes

A etkezest illetoen vannak a legnagyobb problemak. Szenhidrat-tipus vagyok sajnos, ami azt jelenti hogy a szervezetem kifejezetten igenyli a szenhidratokat, a megvonasa eseten teljesen idegbeteg es elviselhetetlen leszek, allandoan sirhatnekom van, egy szoval teljesen kiborulok (ha huzamosabb ideig vonom meg akkor sem javul a dolog). Sovargok a csokolade, edesseg, teszta utan, a kenyerfelet szerintem el tudnam hagyni nagyobb gond nelkul. Zsiros etelek abszolut nem vonzanak, nem okoz problemat kihagyni az etrendbol.

Nagyon szeretnek ezen valtoztatni, teljesen egeszsegesen elni, nem csak idoszakosan hanem egy eleten at. Ehhez szeretnek toletek tanacsokat kerni, esetleg sajat tapasztalat megosztasa is segithet ha valaki hasonlo cipoben jar:)


2016. jún. 29. 13:39
 1/2 A kérdező kommentje:
Annyit szeretnek meg, hogy legyszives ne irjatok olyan kommenteket, hogy akarateron mulik es stb, mert nem arrol van szo, hogy akaratero hianyaban nem birom cukor es rossz szenhidratok nelkul. Kibirom, csak ezido alatt megkeseritem a sajat es a kornyezetemben elok eletet :D tehat hosszutavon nem jarhato ut ez igy onmagaban :(
2016. jún. 29. 13:42
 2/2 anonim ***** válasza:

Pedig ez akaraterőn múlik, ugyanis az életmódváltás fejben dől el.


A 70-30 étkezés-edzés a te esetedben irreleváns (csak a profi testépítőknél áll fent ez az arány), tehát ezt felejtsd el. Ehetsz te akármennyi szénhidrátot a fejlődés (konditermi edzés esetében) be fog következni ha akarod ha nem.


A tünetekből ítélve ez egyfajta függőség.

Ez esetben el kell érned azt az állapotot, hogy megszokd azt, hogy nem eszel nagy mennyiségű szénhidrátot, ez közelítőleg 30 nap. Ennyit kell kibírnod.

2016. jún. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!