Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Zöldségek gyümölcsök (illetve...

Zöldségek gyümölcsök (illetve bármilyen rost) fogyasztása után iszonyatos puffadás kellemetlen szag, mitől lehet?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és nagyon kellemetlen, hogy lány létemre bármilyen rostban gazdag egészséges ételt eszem rögtön felpuffadok és nagyon nagyon rossz szaggal távozik..

Szedek pro illetve prebiotikumokat is sok félét próbáltam olcsóbbat drágábbat, voltam gasztroenteorológusnál is nem találtak semmit. Mitől lehet?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 16. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit étkeztél az utóbbi 20 évben?Amúgy nem normális a dolog lehet a gyomrodban a hiányzik az a baci...
2017. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Volt egy időszak amikor nagyon sok (szinte csak) gyümölcsöket ettem akkor kezdődött az egész.
2017. jan. 16. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ajánlom a GAP szindróma c. könyvet, abban elég jól leírják, mitől alakul ki ez az állapot, és hogyan lehet az emésztést rendbehozni.

Ha főleg gyümölcsökön éltél egy ideig, az is közrejátszhatott, mivel a gyümölcsökben a makrotápanyagok közül a szénhidrát dominál, minimális fehérjét és zsiradékot tartalmaznak, márpedig utóbbiak is kellenek a jó emésztéshez. Ezért van, hogy az egyoldalú, tápanyaghiányos táplálkozás (még ha csupa egészséges, vitamindús ételeket is eszünk) betegségekhez vezet.

2017. jan. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egyél rendesen. Komolyan mondom, próbálj meg mindenféle ételből enni mértékkel. A szélsőséges étrendek teljesen tönkretehetik az emésztésedet. Szerintem egy hasi ultrahangra érdemes lenne még elmenned, lehet, hogy epeköved van. Én is nehezen emésztem meg a rostos ételeket, de próbálom kisebb adagokban főleg délelőtt enni, és ha puffadást érzek, beveszek egy Dipankrint.
2017. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!