Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek motivációt a...

Hogyan szerezzek motivációt a tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Tudom, a helyes válasz az lenne, hogy tegyem le a telefont és helyette nyissam ki a könyvet... de nem megy. Igazából már 5 éve nem nagyon tanulok. Ennek ellenére a félévi illetve év végi átlagom mindig 4 egész környékén volt. Most félévkor három hármasom volt (biosz, francia, nyelvtan) a maradék többnyire 4-es. Sajnos 5-ös csak a rajz, tesi, ének, meg ilyenek, illetve az angol és a matek lett. Na igen, a matek. Számomra az egyszerű és annak ellenére, hogy soha se foglalkoztam vele órán kívül (legalábbis az órai anyaggal), mindig 5-ös voltam. Sokszor dicséretes 5-ös. De csak matekkal pont nem megyek semmire, gondolom... Ha szakirodalomról van szó akkor még a fizikát imádom, de a képleteket, mint írtam nem tanulom meg, ezért hiába értem, nem tudom. Igazából a négyeseket szeretném feljavítani ötösre, főleg a reál tantárgyakat, de egyszerűen leülök és előbb írok egy verset, mint hogy megtanuljam. Sajnos az is ott van bennem elég erősen, hogyha valamit hosszabb ideig kell tanulnom az úgyis kihullik a fejemből. Lehet itt kezdődik a probléma. Szabadidőmben, illetve a tanulás helyetti időben többnyire olvasok szép- és szakirodalmat, asztronómiával foglalkozok, meg oroszt tanulok hobbiszinten. Azok mennek, mert szeretem őket, de például a biológiát nem is akarom érteni. Jól megvagyok vele így is...


Ahh... bocsánat, hogy össze-vissza hadoválok, de egyszerűen nem tudom mit írjak. Egyszerűen annyira felnézek azokra, akik meg tudják tanulni a dolgokat és nem olyan idióták mint én...



2020. márc. 9. 15:30
 1/1 A kérdező kommentje:
Ja meg azt kihagytam, hogy amikor leülök tanulni, akkor nem köti le az agyam és mindig a múltból negatív dolgok jutnak eszembe. Meg az iskolához is kötöm, ahol azok az emberek vannak, akiket mindennél jobban utálok. Az osztálytársaim...
2020. márc. 9. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!