Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jóban az osztály...

Hogyan legyek jóban az osztálytársaimmal?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek 10.be és hát eddig nem nagyon sikerült összebarátkoznom az osztálytársaimmal,kb.a fél osztállyal még nem is beszéltem.A tavalyi évet nagyon elcsesztem,eleinte nem voltam kedves sokszor inkább egyedül gubbasztottam valahol,mintsem beszélgettem volna.Aztán a 2. félévben már jobb volt sokkal.De jövőre szeretném ha mindenkivel össze tudnék barátkozni,nem lennének bennem gátlások,jó lenne ha sokan kedvelnének.Megpróbálok kedves,barátságos lenni,de mit tehetnék még?

16/L


2010. aug. 2. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:

nálam ez jött magától . én se barátkoztam senkivel ..

nem is szóltam senkihez új suli meg minden 9 be

fél évig senkivel szinte nem barátkoztam. párszor vertek is. de fél év után osztálytársam lett a tesóm újra. azóta semmi gondom. 11 be megyek mindenkivel sikerült összebarátkoznom. csak az elején volt nagyon rossz

2010. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Ha az osztály felével még nem is beszéltél,akkor épp itt az ideje ! :) Bármilyen ürügy megfelel, pl. Megmondanád,mi a házi ? vagy Mennyi az idő ? Jé,de jó órád van,hol vetted ? és hasonlók,amit a helyzet hoz.

Így nyáron MSN-t és amit most nagyon megy,a facebookot ajánlanám. Apróságokkal mások szívébe férkőzhetsz,pl. nyomsz egy like-ot a képeikre, ha kiraknak egy pl. egy zenét üzifalra és neked is tetszik,akkor szóvá teszed,ilyesmikre gondolok.

És a szokásos dolgok,amik fontosak lehetnek: Mosolyogj sokat,köszönj kedvesen,ha találkozol velük vagy ha belépsz az osztályterembe,segíts,amiben tudsz.

Legyél figyelmes és udvarias mindenkivel. Ha látod,hogy leesett valakinek a ceruzája,vedd fel és mosolyogva add vissza,ha látod,hogy valakinek kifogyott a tolla,adj neki kölcsön egyet stb. Rengeted lehetőség van és a sok apróság segít,hogy elnyerd a szimpátiájukat !

Adj azoknak is még egy esélyt,akik eddig nem voltak szimpatikusak ! És azzal is legyél kedves és megértő,aki eddig esetleg bunkón viselkedett veled. Lehet,hogy a negatív kisugárzásod miatt bánt veled így. Legyél optimista és sugározd azt mások felé,hogy érdemes veled barátkozni ! Ne legyél görcsös, teljesen rendben van,ha néha egyedül vagy,ne ess kétségbe,nem ciki és nem is tragikus,ha megtörténne. Sőt a függetlenség sok embert vonz ! A többi osztály tanulóiról se feledkezz meg,büfében,könyvtárban,iskolai rendezvényeken bármikor tudsz ismerkedni.

És azt javaslom,töltsd a nyarad azzal,hogy feltöltődsz és növeled az önbizalmad ! Ha kell változtass egy kicsit a külsődön, szerezz be néhány cuccot,vagy mozogj egy kicsit,tegyél meg olyan dolgokat,amiket mindig is meg akartál,de eddig valamiért nem tetted. Így amikor visszatérsz a suliba,azt fogják látni rajtad,hogy pozitív irányba változtál és talán felkelted az érdeklődésüket.

Rajtad áll vagy bukik az egész. Lentről már csak felfelé haladhatsz,de ne felejtsd el ! :) Sok sikert és kellemes tanévet kívánok,már amennyire kellemes lehet !:D

2010. aug. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!