Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a fizetési meghagyá...

Mit jelent a fizetési meghagyás ? A bíróságon mi lesz ?(bánatpénzt követelnek jogtalanul) Ha nincs bejelentett munkahelyem mit tudnak csinálni? Nincs a nevemen semmi.

Figyelt kérdés

#Bíróság ,jogtalan bánatpénz
jan. 25. 07:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
13%
#10 miért is lenne bárki érdeke, hogy leüld a tartozást? Nekik abban semmi jó nincs, nem látnak pénzt belőle. Ezért akarnak inkább kilakoltatni, hisz az ingatlant el lehet árverezni.
jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

9-es válaszoló köszönöm ,de sajnos nemtudom,Belenus termálhotel a neve a szállásvadász.hu oldalán talátam .

Én azt nem értem h ha "foglaltam is volna de nem )mért csak így tudtam árajánlatot kérni hogy minden adatot kért .

Kértem már több oldalról de ílyen formában még nem töltöttem ki árajánlatot .

Szóval nemértem már tiszta ideg vagyok...!


10-es ha ellent mondok akkor az nekem csak jobb?

És ha nem akkor ugyanúgy követelik hogy fizessek?

jan. 25. 11:16
 13/25 anonim ***** válasza:

Cseles honlap: "Ajánlatkérés / Foglalás" egyben kezeli a kettőt, illetve ha itt adod meg a honlap szerint foglalásnak minősül, ha az adott időpontban van férőhelyük.

Az időpontot és árat pedig a "ÉRKEZÉS / TÁVOZÁS" rubrikánál lehet megnézni, itt adatot sem kell megadnod.


Megtévesztő, de le van írva minden, így a bíró személyisége a döntő. Előzd meg jelentsed fel őket fogyasztóvédelemnél megtévesztés miatt!

jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Azért nézz utána, hogy tényleg csak ajánlatot kértél-e valóban, és nem pedig szállást foglaltál. Menj el a levelezéssel, visszaigazolással, mindennel, amid van, egy ingyenes jogi tanácsadásra. Elvileg minden nagyobb városban van több lehetőség is.
jan. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Rendnben,köszönöm szépen a segítséget!
jan. 25. 12:05
 16/25 A kérdező kommentje:
Bocsánat,még egy kérdés, mi fog történi mia folyamat ha feljelentem őket a fogyasztóvedelemnél?
jan. 25. 13:25
 17/25 anonim ***** válasza:

"Végül közöljük, hogy a Ptk. 213. § (1) bekezdés alapján az interneten, sajtóban, árlistákon közzétett, illetve telefonon adott ajánlatunkra írásban vagy e-mailen küldött, illetve telefonon adott megrendelése vagy szobafoglalása ajánlatunk elfogadásának minősül. A megrendelés, illetve foglalás Belenus Thermalhotelhez történő érkezésével és elfogadásával létrejött a szobafoglalási szerződés Megrendelő és az üzemeltető Kft. között, amely szolgáltatási-ellenszolgáltatási jogviszony feltételeit a megrendelés ezen visszaigazolása tartalmazza. Ezen visszaigazolás Megrendelőhöz történő megérkezésétől számított 24 órán belül a szobafoglalással kapcsolatos, írásban bejelentett kifogás a szobafoglalási szerződést felbontja.


A Megrendelő által megadott kapcsolati email címre küldött visszaigazolás sikeres elküldése (azaz a Megrendelő levelező kiszolgálója által befogadottként nyugtázott levél) egyben a visszaigazolás automatikus kézbesítését is jelenti, így a levelező-rendszer bárminemű hibájára való hivatkozás nem jelent felmentést a bánatpénz fizetési kötelezettség alól.


A megrendelő jogosult ezen szobafoglalási szerződéstől elállni a Ptk. 320. § alapján a hotelnek írásban küldött lemondó nyilatkozattal, a Társaság részére bánatpénz fizetése ellenében. Az elállás a szobafoglalási szerződést felbontja. Az írásba foglalt, szállodánk e-mail vagy postai címére elküldött lemondás tényét a Megrendelőnek kell bizonyítania.


Az itt külön nem szabályozott kérdésekben a Ptk. illetve a szolgáltató ÁSZF rendelkezéseit kell alkalmazni."

jan. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, volt egy első ajánlat, és utána még kettő,ami neked nem volt jó.


"edig íertam nekik hogy nem jók az időpontok.


Tehát többesszámban írtam h nem jók az ídőpontok ,ezen mi nem egyértelmű...."


Gondolom ők az utóbbi kettőre értették, tehát az elsőre nem. Szerintem meg elég egyértelmű.

jan. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Nem ,csak 2 kértem összesen .

Ők ezt írták idézem,

"A szálláshely augusztus 5-én sajnos már teltházas,hétvégéket tekintve augusztus 12-13-án is teltházasak.


Van esetleg másik időpont ami megfelelő lenne Önöknek ,vagy maradjon az eredetileg foglat augusztus 19-21-ei időpont?


Én erre írtam nekik hogy,


"Sajnos nem jók az időpontok ,

Köszönöm türelmét.

Üdv.:xy

jan. 26. 08:18
 20/25 A kérdező kommentje:
Küldtek online bejelentkezéshez szükséges adatlapot,amit nem töltöttem ki.
jan. 26. 08:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!