Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez valószínűleg telefonos...

Ez valószínűleg telefonos csalás lehet?

Figyelt kérdés

Ma körülbelül 10 óra magasságában felhívott egy 30-as szám, és a Miskolci Rendőrkapitányság néven mutatkozott be (érdekes hogy a nevemen szólított, ami már érdekes), hogy én valakinek atutaltam x összeget és nem kaptam meg az adott terméket.

Semmi ilyesmire nem emlékszem hogy lett volna, de ő ilyen óhéber dumával jött, hogy szokott lenni olyan hogy elfelejtik.

Erre föl közölte hogy nekem be kell mennem a rendőrsegre kihallgatásra, mikor tud időpontot online beszélgetésre ahol elmondja pontosan milyen tranzakció is történt ☠️

Kérdeztem hogy mekkora összegről van szó, de arra hivatkozott hogy telefonba nem mondhat semmit. Mondta hogy küld emailben egy linket amire ha majd rámegyek online ki tud hallgatni a kapitányságról. Tudta hogy mi az email címem és melyik városban lakok 🧐

Szerintetek, csalás lehet vagy nem?



febr. 12. 13:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a link gyanúsan béna és semmitmondó. Lehet rejtett URL is, amikor más a szöveg ami megjelenik, és más az amire tényleg mutat, ha ráhúzod az egeret akkor kiderül mi akar lenni. Join.video.hu nem létezik, amikor a szövegre kattintasz valójában a mögötte lévő másik linkre fog lépni a böngésző.

Ebből a szempontból egy fokkal okosabb és tudatosabb a csalás, hogy nem egyből a képedbe tolja az adathalász linket, hanem rejtve van.


De még az is benne lehet, hogy itt valaki képes egy szerepet eljátszani, és tényleg egy ártatlan videós platform (Teams, Skype, akármi) megbeszélés linkjét generálta le, és személyesen fogja a csalást élőben levezényelni. Ehhez csak elő kell adnia, hogy ő rendőr, esetleg még van valami buherált egyenruhája is és beöltözik hozzá, és konkrétan elkéri majd a bankkártya adatokat vagy bankszámla hozzáférést mint "bizonyítékot" további vizsgálathoz.

Mondjuk ez már tényleg vakmerő lenne, mert ezzel azt is kockáztatja, hogy rögzítik az egészet és saját maga ellen gyártja a bizonyítékot.


Akinek esetleg bármi kétsége lenne: az összes hatóság kizárólag ügyfélkapun keresztül kommunikál veled, nem e-mailben, ez nem lehet valós eljárás.

febr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11 Egyértelműen scam a link, de még egy emailt kaptam, pali nagyon unatkozhat ha ennyire ráér editelni...

[link]

febr. 20. 08:22
 13/19 A kérdező kommentje:

Update: kijöttek házhoz hogy be kell mennem a helyi rendőrkapitányságra kihallgatásra és szépen mutatta a rendőri jelvényt☠️☠️🤣

Ez ahogy nézem nem átverés lesz, de konkrétan lehidaltam mikor csongetett es engem keresett....

febr. 26. 15:23
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyivel viccesebb lenne a helyzet, ha közben elküldted volna a jó édes anyjába néhány üzenetben, mert azt hiszed scammer :D. Ezért nem szabad gyanús levelekre reagálni.


Teljesen abszurd a történet, mindenhonnan az ömlik, hogy nehogy rákattints gyanús linkekre, nehogy elhidd a tranzakciós mesét, nehogy megadj bármilyen adatot. Erre így (így) intéz a hatóság ügyeket, hogy e-mailezget.


Lehet volt róla szó, lehet nem, de ilyenkor még azt érdemes megnézni, hogy ki az e-mail feladója. Mert ha egy gmail cím vagy még az sem, kiröhögöd. De ha épp orfk vagy hasonló a vége, esetleg elhiszed. Ez most kimaradt.

febr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 NTBS ***** válasza:
48%
Ez kamu!
febr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#14-es Megmondom őszintén próbáltam finoman közölni vele mikor felhívott, hogy miért nem mentem a linkre (még magáztam is) és szépen mondtam neki hogy online nem szoktak kihallgatni (ezek szerint de😂) szóval szerencsére küldtem el a jó édes anyjaba csak letettem a telefont.
febr. 26. 17:03
 17/19 A kérdező kommentje:
** szóval szerencsére NEM küldtem el
febr. 26. 17:04
 18/19 KönyvmolyUraság válasza:
100%

Engem egyszer hívtak ugyanígy az ,,Erste" től és már az nagyon fura volt hogy a pasasnak ilyen parasztos hangja volt és azt mondta hogy nem fizettem X összeget és utaljam át XY bankszámlára.

Mondtam neki hogy:

Ez mind szép és jó, de van egy bibi. Én nem Erste-s vagyok XD


Aztán letettem a telefont.

febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 KönyvmolyUraság válasza:

Miket írok? Bocsánat este van és a gyerekemmel még a törit kell tanulni. Szóval azt mondta hogy adjam meg a kártyaszámom mert kaptam X összeget és át kéne utalni.


#18 vagyok.

febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!