Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan fussak neki? Külföldre...

Hogyan fussak neki? Külföldre költözni és kint dolgozni fogorvoskent?

Figyelt kérdés

Fogorvostan-hallgató vagyok, már túl a felén. Hogyan tudok kimenni külföldre dolgozni, ha nincs ismeretségem? Internetes oldalak mennyire megbízhatóak?

Többször voltam már kint Ausztriában és Németországban is. Már csak a feeling miatt sem szeretnék itthon maradni. De egyedül nekifutni picit talán ijesztő lányként. Kihez fordulhatok majd a jövőben? Mind az angol és mind a német nyelvet elég jól beszélem, a német szaknyelvet meg most tanulom.

Bármi tippet elfogadok.



máj. 11. 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen kizárt, hogy egy képzett fogorvos ilyen szakszerűtlen kérdést tegyen fel. Ráadásul ilyen általános iskolás stílusban. Fôleg, hogy itt. Aludj.
máj. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tényleg, most látom, van elgépelésem és késő is van valóban. De mégis mi a szakszerűtlen? 😅 belementem esetleg valami szakmabeli témába? Nem jó bondot használtam? Vagy mi a problémád? Most vagyok az orvosi felénél, fogalmam sincs, hogy hogyan kell ennek utána járni. Szeretném 21 évesen pont nem is ez a feladatom, csupán érdeklődöm.

Egyébként mégis mire van ez az oldal, ha nem lehet kérdezni?

Ha meg nem hiszed, hogy valóban fok felénél vagyok, szívesen küldöm a Neptunból az igazolást…

máj. 11. 00:50
 3/7 anonim ***** válasza:

#1 Teljesen kizárt, hogy legalább egy érettségit végzett ember ne tudjon szöveget értelmezni. Ja, nem. Idézném a kérdezőt: "Fogorvostan-hallgató vagyok"

Idézlek téged: "Teljesen kizárt, hogy egy képzett fogorvos..." Inkább te menjél aludni, ha hasznos válasz helyett csak kötekedni meg trollkodni tudsz. Gratulálok, gyökér. Kérdező, a külföldön fogorvosként olyan lehetőségeid vannak, amikről sokan még álmodni sem mernek. Viszont ahhoz, hogy ebbe belevágj, tőke is kell. A kapcsolati tőke irreleváns ebből a szempontból, gondolom nem kell segítő egy ingatlanbérleti szerződés megkötéséhez, sem pedig az állásinterjúhoz, ha beszéled a nyelvet. Minek ezért közvetítőt fizetni? Keresd fel te a céget és az albérlethirdetőt. A nehezebben megoldható dolog az anyagi tőke. Az állampolgársághoz nem kell tőke, de mondjuk egy rendelő bérléséhez és az emelletti megélhetéshez eleinte kell, amíg be nem indul.

máj. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kommentelő, papírt bárki lehetet. Sok képzett ember nem igen tud kommunikálni, de még csak alap dolgokat se tud intézni a való életben.


Kérdező, ne akarj egyből mindenestül kiköltözni.

Kezdetben elég 1-2 bőrönd és keresd az utadat, megfelelő helyet, munkát, aztán ha tudod, hogy hol akarsz letelepedni, mehet a többi cuccod idővel.


Ne kapkodd el.


Ha pedig nincsen minimum furgonod, akkor nehogy úgy járj, hogy kidobnak mindenestül az utcára.


Bérelni nagyobb autót meg nem kis buli.


Menj, tapasztalj, utazz, keress!

Jó pár dolog másképp van külföldön.

Emellett melyik ország jön be jobban, hol komfortosabb.


Ne kapkodj!


Nyelvtudásod van... Internet van... Külföldi álláshírdetések és oldalak szintén vannak.


Nem is értem mi a problémád.


Az, hogy kirádulgattál pár országban nem egyenlő azzal, hogy ott dolgoztál, éltél.


Utat elintézted? Találtál szállást neten?


Egy szó: talpraesettség.

Faragj tököt, ha nincsen.

máj. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriába a munkaügyi központ honlapján keresgélhetsz.

Ams.at

máj. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat! Utána fogok nézni akkor ezeknek!

Majd próbálok tököt is növeszteni…Ja köszi, lányként kihagynám, még átvitt értelemben is.

Illetve köszönöm, a védelmet, amit itt a 3-as válaszolótól kaptam! Egy biztos, ezen az oldalon soha többet nem fogom semmilyen kérdést feltenni!

Minden jót Nektek!

máj. 11. 22:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyi, jómagam is nő vagyok.

Annyira hópehelyből van az itt kérdezók zömének lelke, hogy az már félelmetes.


Semmi olyan hűha dolgot nem írtam, bunkó sem voltam. Az életben pedig milliószor keményebb mondatok hangzanak el egyéb vulgáris szavakkal díszítve olykor.


A tökösség pedig szimolizálja azt, hogy legyél talpraesettebb, határozottabb az életben, mert ha ez nem megy, akkor alul maradsz.


Főleg nőként! Mégnehezebb...


Amikor villanyszerelőnek is tanultam, csak férfiak vettek körbe és bizony meg kellett tanítani őket, hogy ne becsüljenek le, csakmert pi na van a lábam között. (elnézést a kifejezésért.)


A fogtechnikusin ismét vegyes volt a csapat, hála égnek.


Tanuld meg helyén kezelni a kommunikációt és nem minden mondattól kiakadni, majd elmenekülni.

Ugyanis ez is része a világunknak és a kommunikációnak szintén.


Szval csajszi társam, hajrá! Lépésről lépésre minden jót Neked!


Ui: viccen kívül 1-2 bőrönd max, a rugalmasabb költözés, utazás miatt.

Szívás a több cucc.

máj. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!