Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az sok embernél,...

Miért van az sok embernél, hogyha telefonál, akkor elkezd sétafikálni össze vissza miközbe beszél? Pl. énis mikor ülök és csörög a telefon, felpattanok, és elkezdek a lakásban sétálva beszélgetni. Ismerősöket kérdeztem és több embernél így van :D

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 02:19
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Ezt én sem tudom,de engem borzasztóan idegesít.
2011. ápr. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a vezetéknélküli technológiának köszönhető!

A '90-es években amikor megjelentek az első mobilkészülékek, akkor még sokan félrevonultak telfonálni (volt aki beállt még a telefonfülkébe is), hogy ne hallja a gúnyos megjegyzéseket a "fontos" emberről! Aztán az emberek megszokták, sőt volt olyan idő amikor divat lett mutatni, hogy "megyek és telefonálok" mert nekem telik rá.

Manapság meg szinte mindenkinek van mobilja, de nincs idő félreállni beszélgetni!

Így szépen kialakult egy Pavlovi reflex, hogy ha csörög a telefon felpattanunk, mert máskor is futtában telefonálunk!

Sajnos ilyen világot élünk, példa a "Meki" ahol szerencsétlen dolgozó az egyik vevőt éppen kiszolgálja, miközben rádión a másiktól veszi fel a rendelést! Pedig simán beleférne az az 5 perc!

Megfigyeltem, hogy nálunk a cégnél az irodai dolgozók akik egyébként vezetékes telefont használnak, nem pattannak fel ha csörög a mobiljuk.

2011. ápr. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

20 eves vagyok.

Bennem elegge nehezen alakhatott volna ki ra reflex, hogy mutogassam a telefonom setalas kozben, megis neha en is felallok es korozok a lakasban xD


Anyum viszont megall. Pl. vasarolunk tesco vagy plazaban es anyum megall ha telefonal, rohadt idegesito, mar mondtam neki h telefonalas kozben is tudunk vasarolni...


Egyebkent a pavlovi reflex a nyalelvalasztasra vonatkozik :)))

2011. ápr. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Pavlovi reflex a tanult reflex, nem csak nyálelválasztásra vonatkozik, attól függetlenül, hogy az ismert kisérlet arról szólt!

:)

2011. máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ok utananneztem tenyleg nem csak a kiserletre vonatkoztatjak... Gimi...:(


A felteteles stb. reflexeket mindig neven neveztuk...

2011. máj. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!