Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire kell figyelni, ha követne...

Mire kell figyelni, ha követnek? Illetve, ha már elraboltak? Milyen jeleket lehet hagyni?

Figyelt kérdés

Ma hajnalban sétáltam haza felé és pont ezen gondolkodtam. Ha abban a pillanatban rám támadtak volna, vagy elkezdtek volna követni nem tudtam volna védekezni. Sőt 80% rá az esély, hogy észre se veszem ezt az egészet, csak akkor amikor már éppen lefognak, megölnek, leszúrnak, elkábítanak vagy berántanak egy autóba. Sőt miután lekanyarodtam a főútról már egy üzlet mellett sem mentem el, ami esetlegesen be lett volna kamerázva. Egyetlenegy térfigyelő kamera sem volt a közelben. Kb. 1 kilométert sétáltam le holt térben, ahol se kamerák, se szemtanúk. 1 percen belül nyoma se lett volna annak, hogy én esetlegesen onnan tűntem el.


Ezt az egészet tetőzte, hogy ma eltűnt egy rendőrségi pszichológus, 160 cm magas, teljesen normális arányokkal rendelkező fiatal hölgy. A testi és fizikális adottságai egyeznek a mai női társadalom nagy részével.


Fogalmam sincs mi a teendő, ha észre veszek valami "furát", vagy éppen amikor már megtámad egy "rossz" ember.


19/L


Ismételten kiemelem, hogy csak komoly válaszokat várok el.


Nem szeretnék olyan kommenteket olvasni, hogy nem Amerikában élünk és itt nem történik ilyesmi. Mert igen is megtörténik. Igen is rabolnak el-ki és ölnek meg fiatalokat itt Magyarországon is.



2012. júl. 11. 01:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Télen a barátnőmet is követték..ő azóta hord magánál bors sprayt.. engem is követtek már egyszer...azt észre lehet venni, ha valaki megy utánad.. de ne görcsölj rajta, nem annyira sok eset van..:) Mondjuk, ha budapesti vagy, ott lehet több az ilyen.Én nem ott lakom, szóval nem tudom.:) 15/L
2012. júl. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Miközben fojtogatott egy férfi azt üvöltözte, hogy "megdöglesz". Már követtek hazáig, már pofoztak fel idegen, beteg emberek, ok nélkül. Eddig szerencsém volt és nem történt nagyobb, maradandóbb sérülésem, problémám.


De, ha egyszer egy erőszakosabb, betegebb emberrel hoz össze a sors, sajnos a te hozzászólásod nem fog kihúzni a bajból.

Igazából nem is lenne szabad elvárnom helyénvaló választ, segítséget. Hiszen a legtöbben ugyan olyan mezei emberek a regisztráltak, mint Te vagy Én. Nekünk pedig nincs meg a kezünkben a tudás.

Szóval köszönöm a normális válaszodat.

2012. júl. 11. 01:33
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Én is a bors spray-t tudom ajánlani, meg azt az ujjunkra húzható könnyű dolgot (nem jut eszembe a neve). Azzal nagyot lehet ütni, hiába könnyű.

Óvintézkedésként telefonodon vészhívót beállíthatsz, hogy veszély esetén tudj értesíteni valakit. Használd a lábadat, ha megtámadnak, körmödet, köpd szembe őket... hirtelen ezek jutottak eszembe.


Én nagyon félek ettől, szóval hirtelen lehet nem is tudnám mit csináljak.

2012. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Boxernek hívják, és igazoltatásnál keményen megbüntetnek ha találnak nálam egyet.


De ez is felesleges. Egy nő általában mindig behúzva tartja a táskáján a cipzárt. A nem használt dolgok, a táska legalján helyezkednek el (boxer, paprikaspray). Néha még a telefonért is könyékig kell turkálni a kiegészítőben. Ha éppen valaki lefogja mindkét kezem és a szám, egyik sincs elérhető helyen.


Túlélési praktikák, ha már szembesültünk a gonosztevőnkkel. Mint a Jancsi és Juliskában jeleket hagyni, hogy hol raboltak el, merre vittek, hogy néztek ki. Olyan helyszín hagyása, amiből a nyomozók elindulhatnak. De valószínűleg minden olyan gyorsan történik, hogy nem tudsz cselekedni.

Mit kell figyelni az elkövetőn/-kön, hangok, hogyan tudok tájékozódni fedett szemekkel. Hogyan kell viselkedni túszként. Miből lehet kifigyelni, hogy hogyan kell közelíteni, beszélni az elkövetővel. Megéri-e elmenekülni ismeretlen terepen.

2012. júl. 11. 15:20
 5/17 A kérdező kommentje:
Ezekre vagyok kíváncsi.
2012. júl. 11. 15:21
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
hát én még elég fiatal vagyok, de hallottam hogy ilyen esetben vagy menjünk zsúfolt helyre, ami igaz este nem nagyon van, ez esetben kiabáljunk hogy valaki meghalljon... vagy például beiratkozni egy önvédelmi tanfolyamra...bár ha legalább öten támadnak ez se sokat segít
2012. júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Igazából ezek azok, amiket már szerintem teljesen fölösleges mérlegelned, úgysem tudnád használni. Látod, egy rendőrségi pszichológus nem tudott hatni, úgy viselkedni stb, hogy a támadója megkegyelmezzen neki, akkor szerinted néhány tanács alapján egy ilyen emberrel szemben mennyi esélye lenne bárkinek is?


Nagyon nagyon furán hangzik, de miután hétfő éjjel én is sétáltam úgy két km-t az éjszaka és igencsak be voltam parázva a sötét, kihalt utcákon, elgondolkodtam út közben hogy mi lenne ha... Hát ezután meglehetősen megrázott ennek a csajnak az eltűnése és meggyilkolása, pláne hogy hasonló korú vagyok. Az egyetlen megoldás, hogy nem mászkálsz egyedül éjszaka az utcán, nappal pedig kihalt helyeken nem, így kisebb eséllyel csapnak le pont rád. Így sem tudod elkerülni, hogy néha ne forduljon elő, hogy egyedül kelljen olykor sötétben hazamenned.


Amennyit én tudok. Ha hirtelen támadás ér arra sincs esélyed, hogy a gáz sprayt elővedd, DE ha csak megszólít valaki, akkor lehet esélyed arra, hogy képen fújd és nyerj egy kis időt, rohanj, üvölts, kiabálj, minél több ember figyelmét felkeltsd! Nekem van, bár eddig csak kutyasétáltatásnál volt nálam. Lehet olyan helyet találni, ahonnan hirtelen elő lehet kapni. Zseb, olyan táska zseb, ami könnyen elérhető. Amúgy szégyen nem szégyen én sokszor sétáltam úgy, hogy a kezemben a gázspray fújásra készen, azaz a "gombon" az ujjam és úgy tartottam a zsebemben. Messziről nem mondják meg, hogy mit fogok a zsebemben, de ha így megyek, akkor már nagyon be vagyok rezelve és szerintem ha haver ugrik örömében a nyakamba azt is lefújom. :) Na jó azért ennyire nem, de ha ismeretlen, akkor biztos!

Ezen felül amennyire tudsz rúgsz, mozogsz, kapálózol, harapsz, ha tudsz rohansz, ha magassarkúban vagy lerúgód és tényleg sprintelsz, ami a csövön kifér, ordítasz, kiabálsz dörömbölsz a vaskapukon becsöngetsz ahova csak tudsz rohanás közben. Én ennyit tennék jobb híján. Egyébként sokszor álmodtam régebben azt, hogy elrabolnak, tuszkolnak be egy autóba és nincs hangom, nem tudok kiabálni, pedig jó eséllyel meghallották volna.


Megmondom őszintén, ha olyan helyzetbe kerülnék, hogy tudom, hogy megerőszakolnak és eszében sincs elengedni épen az elrablómnak én azért könyörögnék, hogy előbb öljön meg és utána tegyen amit akar, mert én nem akarom hogy ilyen pillanatokkal érjen véget az életem. :( Anyukámra, apukámra gondolnék, a páromra és ha már tényleg nem tudnék semmit tenni, akkor csak sírnék és a "szeretteimbe kapaszkodnék". Van egy szint, amikor el kell fogadni, hogy már nem tehetsz semmit. Te ezt kaptad a sorstól. Borzalmas hogy ilyen egyáltalán előfordulhat...

2012. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és követtek már. Hatalmas tömegben, de nagyon ki lehet szúrni. Egyszerűen megérzi az ember, hogy valami nincs rendben. Egy kihalt utcán is megérzed ha jár mögötted valaki, lehet szaporázni a lépteket, vagy felhívni valakit gyorsan.

Tömegben nehezebb észrevenni, de én ott is egyszerűen ráéreztem, kellemetlen, fura érzésem lett és direkt elkezdtem tesztelgetni a pasast, tényleg jött mindenhova utánam, leültem, akkor leült két paddal arrébb, szabályosan bámult. Eszméletlenül ijesztő volt. Hogy mit tettem? Megszakítottam utamat és maradtam zsúfolt helyen! Utána pedig felszálltam egy városnéző buszra és oda már szerencsére nem jött velem. Amikor vége lett az útnak szóltam, hogy jöjjenek értem. Ennél többet nem tehettem abban a helyzetben.

2012. júl. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
hát ez durva, amit leírtál 8-as hozzászóló. Én mindig megpróbáltam hívni magammal valakit, és társasággal sétálni... de egyszerűen tényleg elkerülhetetlen, hogy egyedül kelljen sétálnia az embernek párszor.
2012. júl. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

ez egy kicsit fura tipp lesz, de engem ez meg szokott nyugtatni, mikor éjjel egyedül megyek haza:

igyekszem a lehető legotrombábban járni, hogy még véletlenül se tűnjön fel a támadónak, hogy lány vagyok.. a hajamat feltűröm, felveszek valami jól takaró felsőt, és görbe háttal trappolok... így nem kelte ma törékeny fiatal lány látszatát :)

20L

2012. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!