Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezt az oldalt ismeri valaki?...

Ezt az oldalt ismeri valaki? nem átverés? https://www.10forintert.hu/index. Html

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 23:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Az egyik link rossz.

[link]

2013. márc. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Én elolvastam a szabályzatot, is nem csak vádaskodok, viszont ott nincs részletezve.

"7.1 Átválthatom-e a megnyert terméket BIDekre / PayPal átutalásra?

- Igen, minden egyes megnyert terméket át lehet váltani BIDekre vagy PayPal átutalásra. Ha szeretnéd átváltani a nyereményed, lépj be a Saját 10forintom -> Aukciók -> Megnyertem oldalra és kattints a Fizetek gombra a megnyert termék neve mellett; a képernyőn megjelenik a BID mennyiség / összeg, amit felajánlunk cserébe a termékért.

Ha az Átváltás vagy Átutalás opciót választod ki, akkor már nem kell kifizetned sem a termék végső árát, sem a szállítási költségeket, de nem is szállítjuk ki hozzád a megnyert terméket.

Figyelembe kell venni azt, hogy nem létezik egy fix BID / PayPal váltó, az általunk megadott BID mennyiség / összeg egy automatikusan előállított ajánlat, a Felhasználó nem köteles azt elfogadni, továbbra is kifizetheti a termék árát és kérheti a nyeremény kiszállítását."

2013. márc. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

03-10 16:55

Mi az illegális benne? Van egy csomag, aminek az értéke 15 000 forint, hasonló a lottóhoz, még ha mégsem ugyanaz, sok ember tippel, nem licitál, pénzt fizet a tippelésért, és valaki pénzt kap érte. Itt licit folyik egy ilyen csomagért. Ebben semmi illegális nincs szerintem.

2013. márc. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 2xSü ***** válasza:

#23: A BID csomag licitálásra bocsátása még oké, hiszen ott egy szolgáltatást veszel, szolgáltatásra licitálsz. Nem vagyok ugyan jogász, nem értek annyira a jogszabályokhoz, de a kérdéses dolog az a pénzre történő licitálás. De szerintem ezt is ki lehet magyarázni egyébként, gyanítom, hogy az oldal az indulás előtt azért egyeztetett jogászokkal, mielőtt Magyarországon elindították volna az oldalukat.


Nem is elsősorban jogi szempontból problémás az oldal, hanem erkölcsi szempontból az. Egy csapdahelyzetbe ráncigál bele, anélkül, hogy elsőre feltűnne, és ebből a helyzetből húz hasznot. Nagyon nem etikus legalábbis szerintem, hogy olyan dologért adnak ki nem kevés pénzt a licitálók, amiért tulajdonképpen nem kapnak semmiféle gyakorlati ellenszolgáltatást.

2013. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Ráadásul Magyarországon NEM csak Magyar licitálók licitálnak hanem az egész világon ahol van ez az oldal különböző országok licitálnak ugyanarra a termékre. Akkor egy Magyar embernek mennyi esélye mondjuk egy nagyobb országgal versenyezni. Szerintem még nem is nyert Magyar ember termékeket. BIDEKET lehet nyerni azt engedik. És hogy miért? Mert ez olyan hogy pénzért licitálsz pénzre. Tehát mit ér a pénz ha nem tudod elkölteni semmire sem? Így van a Bidekkel is megnyered de úgysem tudod "elkölteni" termékekre mert azokat nem nyered meg. Azért is lehúzás az oldal. Meg még sok más szempontból is. Az még hozzátesz egy lapáttal hogy ott vannak a termékek oda vannak írva hogy mennyi az eredeti áruk, aztán ha megnézel egy mondjuk egy műszaki oldalt ahol lehet kapni mondjuk az adott LCD tv-t hogy ott mennyivel olcsóbb. Tehát kiiírják hogy az eredeti ára 300 ezer forint közben ér vagy 150 ezret.
2013. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Most ha nem azt írja ki, hogy 15 ezer forint, hanem Mikulás csomag - melynek értéke 15 ezer forint, és ezt csak pénzbeli átutalással kaphatod meg, az mivel másabb? Engem egyáltalán nem zavar. Nekem erről csak a lottó jut eszembe, hogy pénzt adunk be, és egy valaki nagy pénzt kap vissza, ami csak töredéke a befolyt összegnek. A szerencsejáték másik formája a licitálósdi.


Na de a termékek ára, akkor hasonlítsunk össze párat, simán bemásolom a termékek neveit a googlebe, és az első oldalon található felhozatalban nézem meg az árakat:


LG M2732D-PZ LED Personal Televízió-monitor - 80.000 forintos értéke van a 10forintért.hu szerint, amely az ÁFÁT tartalmazza.

Az árukereso.hu szerint az átlagára 85 és 72 ezer forint között mozgott 2012 augusztus és 2013 márciusa között. Itt nincs eltérés.


Sony Vaio SVS1512S1E Notebook - 350.000

arukereso.hu szerint az elmúlt fél évben 349.000 és 341.000 között mozgott az átlagár.


Sharp LC-46LE730E 3D Full HD LCD - 270.000

az argep.hu szerint 190.000 től 290.000-ig is kapható. Na itt már azért van eltérés, több, mint 70.000 forint, de ez is "csak" 25%-os eltérés. Bár nem kevés.


Epson EH-TW480 Házimozi projektor - 180.000

az argep szerint 150.000 től 230.000-ig kapható a boltok kínálatában


Samsung Galaxy S III Mini GT-I8190 - 80.000

70.000 - 115.000 forint között kapható. - argep.hu


AKG K450 Fejhallgató - 17.000 a 10forintért kínálatában.

22.500 - 30.000 - argep.hu


SanDisk SDXC Extreme Video HD 64 GB Memóriakártya - 21.000 forint

az argep.hu-n csak egy találatot hozott ki ugyanennyiért


Sony KDL-32EX650 SMART LED televízió - 140.000

argep.hu: 130.000 - 135.000

arukereso.hu: jelenleg 135.000 forint az átlagár, ismétlem az átlagár.


Yamaha Pianocraft MCR-750 Mikro hi-fi rendszer - 151.000

123.000 - 127.000 arugep.hu


Samsung UE32ES6100 3D SMART LED Televízió - 182.000

az arukereso.hu szerint jelenlegi átlagár 144.000 forint.


Apple iPod Touch 32GB - 90.000 ft

argep.hu szerint: 64.000 - 122.000

arukereso.hu szerint az átlagár márciusban: 86.000


Calvin Klein Euphoria Men EDT 100 ml - 12.000

arukereso.hu szerint: 10.700 forint


Giorgio Armani Diamonds For Men 125ml EDT - 18.000

parfumfutar.hu szerint: Magyarországon nem igazán kapni, én nem találtam csak ezt a 30 ml változatot: Emporio Armani Diamonds parfüm 30ml, 7700 Ft


Dyson DC37 Animal Turbine Porszívó - 129.000 ft

az arukereso szerint az átlagár márciusban 157.000 forint.


BergHOFF INVICO 16 db-os edénykészlet - 42.000 ft

az edeny.hu szerint 105.000 forint

a jobbanjar.hu szerint 112.000 forint

ezt azért be is linkelem, mert dúrva: [link]

[link]


És az utolsó: Garmin Nüvi 3490LMT Navigáció - 85.000 ft

az arukereso.hu szerint márciusban az átlagár 113.000 ft.


Én nem látom azt, h 2x annyiba kerülne bármi is, ha valaki azt látja, hogy bődületes drágán adják, akkor linkelje be a 10forintról a terméket, és több áruház oldaláról az adott dolgot.

2013. márc. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

A 10forintért új ellenfele, meglássuk meddig bírja:

[link]

2013. márc. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Ez mi komoly:

"A cég úgy határozott, hogy profitjának 20%-át minden hónapban szétosztja azok között, akik a termékekre az utolsó licitet adták. "

2013. márc. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Na elmondom a tapasztalatom, beregisztráltam, és megvettem az egyszeri kedvezményes csomagot 4500 forintért 600 bidet.


A főoldalon van egy telitalálat nevű játék, ahol megjelenik a tábla, ott licitálni kell, és az adott licitálók között sorosolnak ki 10 - 100 vagy 1000 bidet, párszor nyertem 100 bidet, de később el is buktam, úgyhogy maradtam 600 bid környékén. Az oldal részéről van egy jó húzás, h van külön kezdőknek szóló aukció, és csak olyanok nyerhetik meg, akik még sosem nyertek.


A lényeg, h 125 forinttal elvittem a 4000 forint+200 bid csomagot, viszont beváltottam bidre, és kaptam érte 530 bidet. örült a fejem. Aztán még 2x nyertem egy hasonló csomagot, meg 4000 forint paypal átutalást. Mondom egész könnyen lehet nyerni az oldalon, aztán a harmadik nyereményem elbírálása előtt (mert minden nyerést leellenőriznek), kaptam egy ilyen üzenetet:


Tisztelt Cím! A szolgáltatásunk biztosága és az összes művelet helyessége érdekében, kérjük Önt, hogy küldje át számunkra a személyigazolvány és a lakcímkártya mindkét oldalának beszkennelt másolatát, hogy ellenőrizni tudjuk a rendszerünkben az Ön által megadott Felhasználói adatokat. Ez egy szabványos eljárás, mely lehetővé teszi a létrehozott Felhasználófiók hitelességének ellenőrzését és a Felhasználási feltételek szabály szerinti létrehozását. A kért dokumentum másolatokat kérjük haladéktalanul küldje át a bejelentkezés után megjelenő fájl csatolási ablak igénybevételével. Amennyiben 7 napon belül nem rendelkezhetünk a kért dokumentumok másolataival, a felhasználófiók le lesz tiltva. Következményképpen a Felhasználófiók pozitív eredményű ellenőrzéséig nem lehet kifizetni a megnyert licitáció(k) értékét, a befejezett aukció(k) felülvizsgálata pedig nem lesz lehetséges. Üdvözlettel, 10forintert.hu Ügyfélszolgálat



Ez mondjuk várható volt, mivel a nemzetközi csalás elleni törvények kötelezik a nemzetközi oldalakat erre. Én nem fogok beszkennelni, úgyhogy részemről itt véget ért a játék. És igen lehet az oldalon nyerni, nem nehéz.

2013. ápr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Csak, hogy meglegyen...
2014. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!