Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezt meg merik tenni?

Ezt meg merik tenni?

Figyelt kérdés
A következő történt velem: Állást szeretnék váltani,és ahogy azt kell,konkrét pozíció megjelölésével,elküldtem minden aktuális hirdetésre az önéletrajzomat.Gondolom már ismerős,hogy többnyire csak adatbázist bővítenek,teszt után jön a jól bevált szöveg:" értesítjük...".A gond nem ez! Az egyik állás interjún a következő történt:Fejvadász cégről van szó! Bemutatta a céget,elmondta hogy annyira profik hogy minden héten kérnek tőlük dolgozókat,és ha most nincs is olyan ajánlat ami megfelel,azért még töltsék ki a tesztlapot,mert lehet jövő héten pont őrá lesz szükség.Mit tegyünk? Ha már elutaztam oda persze minimum regisztrálni szeretnék. Az adatlap kitöltése után lapozok,és találkozom egy OCA teszttel.Nem találkoztam még soha ilyennel.Ahogy olvastam a kérdéseket (200 db) elszörnyülködtem,hogy egy targoncás álláshoz miért kell nekem ezt kitölteni?Gondoltam itt valami bűzlik! Azonnal széttéptem az adatlapom amin az adataim szerepeltek,és eljöttem.Megint egy 1000 es útiköltség feleslegesen :(((Itthon aztán gondoltam megnézem mi is ez a teszt.Hát olvasom több ízben,hogy ez a szcientológiai egyház személyiség tesztje,és aki már kitöltötte azt szó szerint zaklatják,mert be akarják hálózni az egyházukba.Ami engem felháborít az az hogy ezt gusztustalan módon,álláslehetőség köntösbe burkolva,kihasználva az munkanélküli "paraszt" kiszolgáltatottságát végzik.Ezért kérdezem: vajon ezt szabályosan megtehetik? A cég egyébként az Örsnél van Fehér út 1. 246 os szoba.Akit érdekel a cég neve,elküldöm privátba.

2013. júl. 19. 17:49
 1/1 T. Zoltán ***** válasza:

Kedves Róbert!


Az OCA tesztet tényleg a Szcientológia használja legtöbbször. Arra használják, hogy pontosan melyik az a terület amit nehezebben kezel az ember és, hogy megtalálják annak a pontos okát ami a nehézséget okozza és arra tudjanak felajánlani működőképes módszereket amikkel azon a területen is könnyebben boldogul. Nem akar senkit bekebelezni a Szcientológia egyház, bár mit is hallott vagy olvasott róla. Ha akaratuk ellenére kebelezne be embereket, akkor nem tudna jelen lenni ma Magyarországon megközelítőleg húsz éve, mert már rég betiltotta volna a legfelsőbb bíróság.

A tesztet sok cég átvette a hatékonysága és precizitása miatt. Némelyik cég jogosan, némelyik jogtalanul használva, hisz a teszt használati joga le van védve. Sok cég (és főleg fejvadászcég) arra használja, hogy megtudják belőle, hogy a személy melyik területen erős és melyik területen teljesít picit gyengébben, hogy milyen munkakőrbe tudják beajánlani. A teszt annyira precízen mutatja ezt meg, hogy akik használják, ennek köszönhetően sikeresebben ajánlanak be embereket bizonyos munkahelyekre és az ő általuk beajánlott emberek megállják ott a helyüket, ezért a munkáltatók meg vannak elégedve a munkájukkal és ennek köszönhetően sikeresek.

A fejvadászcégek nem adják át ezeket a teszteket a Szcientológia egyháznak, csak egyszerűen a precizitása miatt előszeretettel ezt használják.

Ki kellet volna töltenie és mára már lehet, hogy lenne állása.

Üdvözlettel, Tóth Zoltán

2013. nov. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!