Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit egyek reggelire, ebédre,...

Mit egyek reggelire, ebédre, vacsorára 1000ft-ból?

Figyelt kérdés

Lehetőleg úgy, hogy a vacsora 2 főre legyen meg.

Segítsetek, nagyon fontos! (Minden napra 1000ft-om van)


2013. szept. 4. 12:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

9-esnek!


Nagyon ötlet! Majd elfelejtettem.

A csarnokban olykor lehet kapni pecsenye kacsamájat, vagy pecsenye libamájat. Olyasminek néz ki, mint a csirkemáj, csak sötétebb, és kétszer akkora.

Kb 4-500.-Ft kilója.

Na, abból veszek 1 kg-ot.

Megtisztítom, simán megsütöm (nem szabad sózni sütés előtt!).

Amikor kész, ledarálom, jól megfűszerezem, kis üvegekbe töltöm. Ha zsírban sütöttem, kicsit teszek a tetejére. Lezárom. Be a hűtőbe.

Bőséges, laktató reggelire és vacsorára a tea mellé.


Vagy veszek bőrös kacsahájat, kisütöm. _Abból megvan az egyik alap: a zsír.

A töpörtyűjét meg lehet enni reggelire vagy vacsorára, de jó ebédnél egy túrós tésztához is.

2013. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Aztán: a malachús olcsóbb, mint a disznóhús.

Múlt héten vettem 1 kg. malachúst a csarnokban. 800.-Ft volt.


Leszedtem a szalonnás bőrét, apróra vágtam, kisütöttem töpörtyűnek (két napig ette a párom reggel és este) ráadásul maradt egy fél üvegnyi finom zsírom is belőle.


A húst elfeleztem. Az egyik felét felszeleteltem, lett belőle 4 kis szelet rántott hús.


A másik feléből pörköltet csináltam. Kétfelé osztottam, s be a mélyhűtőbe. Abból már ott egy következő két ebéd.

2013. szept. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Még egyet hozzáfűznék.


Alapszabály: soha nem dobok ki maradékot!


Minden kis maradékot kis dobozban, tálkában be a hűtőbe.

Később a pörkölt maradékhoz hozzáadok kis paradicsompürét, rá a kenyérre, egy csipet reszelt sajt rá, és kész a melegszendvics.


A maradék tejet is be a mélyhűtőbe. Az később jó lesz egy sodóba, vagy palacsintába.


Ha megvannak az alapélelmiszerek: fűszerek, olaj, zsír, krumpli, hagyma, liszt, búzadara, kukoricadara, akkor már csak a fantázia szab határt. :)

2013. szept. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#5 hát b**sszus, te hogy ennél egészségesen 1000 forintból?? nem azt mondta hogy egészségesen, hanem hogy tudjon enni -.-"" ha tudsz jobbat akkor hallgatom, engem is érdekelne. p**cs.
2013. szept. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden hasznos tanácsot!:) Várom a további ötleteket..
2013. szept. 4. 14:42
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Krumplis tészta se egy utolsó kaja.

Csirkemáj szivvel rizsel.

Ha el mész az aldiba és szereted a 2konzervhallat ami 400ft meg fél kg kenyér 2 embernek bőven elég és igy a kajátok max 580ft és pl krumplis tészta is belefér.

Tejbegriz is kijön belőle. Vagy még esetleg konzerv kaják.

2013. szept. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

# 16/16!


rmeek4

Gratulálok!

Sőt, köszönöm, mert nekem is tippet adtál. :)

2013. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Vitatkozom a készételt javaslókkal.


Ha egy készétel 400.-Ft, akkor azt mondom, hogy van olyan nyers hús, aminek kilója kb 5-600.-Ft,de viszont abból a nevezett készételnél legalább ötször annyit tud készíteni, és legalább nem egészségtelen, és nincs tele szeméttel, tartósítószerrel.


Egy hamburger árából aznap egy család meleg vacsorát kaphatna.

2013. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
hamburger árából egy család vacsorázhat?:O ha a kalóriát elosztjuk 3-4 felé, akkor ok, de fejenként 50 forint nemhiszem, hogy elég akármire... jó, 3 zsömle... egy hambi 250-300 forint, egy család meg legalább 3 fős...
2013. szept. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Vitatkozhat mindenki minenkivel!

Sokszor nekünk egy jó tea az alapunk!

A tea sok jó szendvics alapja lehet,csak fantázia kell,nem is sok(Vajas,sós kenyér)stb

2013. szept. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!