Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postárol érkezett nekem...

Szabika69 kérdése:

Postárol érkezett nekem levelem 2 napja de mivel nem voltam otthon igy a nővérem vette át! Logikusan privát levél amihez semmi köze. Lényeg hogy én ez ügybe tudnék feljelentést tenni személyiségi jog megsértése miatt?

Figyelt kérdés

2016. máj. 19. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom nem olvasta el, vagy bontotta fel. Ha nem, akkor csak magadat járatnád le a rendőrségen kellene kezdeni ezt a "sérelmet". De én tuti nem laknék 1 fedél felett veled.
2016. máj. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De! Pontosan ez a problémám hogy kibontotta és semmi köze hozzá!
2016. máj. 19. 19:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezzel nem mehetsz a rendőrségre, mert jelentéktelen és téged nem ért objektíven valós sérelem.


"178. § (1) Aki másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja, úgyszintén aki távközlési berendezés útján továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és pénzbüntetéssel büntetendő."


Csakhogy ti egy háztartásban éltek. Ne röhögtesd ki inkább magad. Kiskorúként eleve nem mehetsz feljelentgetni, és a kérdés alapján még nagyon gyerek vagy. Egyedül a tipikus magyar mentalitás a vicces, ez a valami-nem-tetszik-akkor-feljelentem.

2016. máj. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mar elnézést.. de nagy korú vagyok. Egyszerü kérdést tettem fel mivel fontos papirrol van szó. Logikus igen-nem válaszra gondoltam nem ész osztásra! Én kérek elnézést hogy fel mertem tenni ilyen kérdést...
2016. máj. 19. 19:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Amit linkelt törvényi rendelkezés alapján a postás kézbesítő ellen tehetsz persze feljelentést.
2016. máj. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Meg kell vizsgalni, hogy a noverednek volt-e joga atvenni a leveled. Ha nem volt, akkor a kezbesitot kell eloszedni, vagy aki odaadta neki. Ha jogszeruen kapta kezbe, akkor nem tehetsz semmit.
2016. máj. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egy címre bejelentett közeli hozátartozók átvehetik egymás küldeményét ha nincs külön csak a cimzett kezébe megjelölés a levélen szóval a kézbesítő nem hibázott.
2016. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy átveheti, nem bonthatja fel. Le is van írva, be is linkelték. Mi ezen olyan nehéz értelmezni?
2016. jún. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%
Saját testvéredet fel tudnád jelenteni? Nem vagy semmi. Hiába, hogy magán ügy az a levél
2016. jún. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A postán le lehet tiltani, hogy másnak átadják a küldemênyt
2020. márc. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!