Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi ez a sok lepontozó mániás...

Mi ez a sok lepontozó mániás az utóbbi időben? Ezeket mikor ette ide a fene ennyire?

Figyelt kérdés
Azt látom hogy az utóbbi időben teljesen normális, átlagos kommentekre is repül a piros! És mivel a zöld alig, így csomó válasz pirosodik be. Valamiről lemaradtam volna? Mi folyik itt mostanában?

2023. márc. 18. 20:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/102 anonim ***** válasza:
38%
Aki még írni sem hajlandó normálisan, az ne csodálkozzon, ha lepontozzák. :D
2023. márc. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/102 anonim ***** válasza:
11%
Megjött a nyelvtannáci 🥳
2023. márc. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/102 anonim ***** válasza:
40%
Majd ha hajlandóak lesztek helyesen írni, akkor nem jönnek többször a nyelvtannácik. :D
2023. márc. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/102 anonim ***** válasza:
8%
Jajj én vagyok az Úr aki lenéz rátok fentről. Lekezelően beszélek hogy érezzétek az arroganciámat. Betegesen figyelek a helyesírásra mert az nagyon gáz lenne ha pont én írnék félre véletlenül valamit. 😂
2023. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/102 anonim ***** válasza:
62%

#24.

Tudjuk, hogy Te vagy az úr, így Neked nem kell helyesen írnod. Rád nem vonatkozik semmilyen szabály, hiszen Te mindenki más felett állsz. 😂

2023. márc. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/102 anonim ***** válasza:
18%

A nyelv használatának a célja hogy tudjunk kommunikálni.


Aki minden apró hibába beleköt az már kényszerbeteg (GPS). Ez idegesítő de mivel egy betegség meg lehet érteni/tűrni.


Meg ugye vannak olyanok akiknek csak ennyi a lelki kielégülésük. Arrogánsan, nagy pofával, lenézően osszák az észt mintha ők nem követnének el hibákat. Úgy tesznek mintha az intelligencia csúcsa lenne hogy az adott szót j-vel vagy ly-vel írjuk. Ha nincs érvük, és a tartalomba nem tudnak belekötni jön a helyesírás. Ez meg már szánalmas.


És igazából ez a válasz a kérdésre is.


Azért pontoznak le mert nekik ez a lelki kielégülés. Nem tudják elfogadni hogy van más vélemény is és ennyit tudnak tenni ezért.

2023. márc. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/102 anonim ***** válasza:
40%

Igen, a nyelv célja az, hogy kommunikáljunk. Csakhogy az olvashatatlan helyesírás megnehezíti a kommunikációt és sok esetben zavarja is a többi embert.

Olyan személyeknek a véleményét pedig nehéz is komolyan venni, akik még egy olyan egyszerű szabályrendszert sem voltak képesek megtanulni, mint a helyesírás, vagy pedig szándékosan nem figyelnek oda arra, hogy mit írnak, hiszen nem érdekli őket sem a téma, sem azok az emberek, akiknek odahányják a szöveget.

Egyrészt azért vannak a rossz helyesírással írt válaszok lepontozva, mert az olvashatatlan szöveg nem csak hogy nem hasznos, hanem még zavaró is, másrészt pedig az ilyen válaszok általában tartalmilag sem szoktak értelmesek lenni.

2023. márc. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/102 anonim ***** válasza:
5%
Én is szoktam szólni NORMÁLISAN ha egyáltan nem tudok elolvasni egy szöveget. Viszont tisztábn vagyok azzal hogy nem hülye az adott illető ha nem tökéletes az írása, az is lehet hogy diszgráfiás. Mindegy ki hogy ír a lekezelő, nagyképű stílus nem kell.
2023. márc. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/102 anonim ***** válasza:
64%

"az is lehet hogy diszgráfiás. "


Ritka, mint a lakkozott radír. A legtöbb szimplán igénytelen tahó.

2023. márc. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/102 anonim ***** válasza:
45%

Ezzel egyetértek. Normálisan is lehet szólni, ha valakinek rossz a helyesírása.

Viszont a legtöbb olvashatatlanul író ember nem diszgráfiás, hanem egyszerűen csak igénytelen. Az igénytelenség meg már csak a saját hibája mindenkinek.

2023. márc. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!