Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért lesz minden nap egyre...

Miért lesz minden nap egyre kevesebb pontom az oldalon több kategóriában is?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár napban minden nap jelentősen csökken a pontom. Visszanézve az utóbbi válaszaimat, amelyiken van értékelés az általában zöld színben van, tehát többnyire hasznosak. Mégis azt látom, hogy majdnem minden nap veszítek a pontjaimból.

Mégis miért? Még akkor is ha mondjuk nem válaszolok. Visszanéztem pár választ az elmúlt időből, nem lettem -e azóta lepontozva, de nem. De ha pl. csak egy választ írok és az mondjuk 100%-os, néha még akkor is a másnapi pontjaim csökkennek egy kicsit abban az adott kategóriában.

Miért van ez?



2023. aug. 23. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert naponta változik, hogy melyik 30 nap pontszámai látszódnak.

Például, tegnap a 2023. július 23. – 2023. augusztus 21. időszakban kapott pontjaid láthattad, ma pedig a 2023. július 24. – 2023. augusztus 22. időszakban kapottakat.

Tegnapról mára kimaradnak a július 23-án szerzett pontjaid és bekerültek a tegnap szerzettek. Ha tegnap kevesebb pontot szereztél, mint július 23-án, akkor ma kevesebb pontod van, mint tegnap.

Ez így van a toplistás helyezéseidben, a 30 napos toplistában, és a 27 kategória toplistában. Csupán az all-time toplista az, ami a teljes gyakoris életutad pontszámait tartalmazza, minden napi gyarapodást (a mai all-time toplistában a tegnap szerzett pontjaid is) tartalmazza, így a tegnapihoz képest nőtt a pontszámod, ha tegnap szereztél pontot. Ha benne vagy az első 500-ban, akkor a változásmutató mutatja is a gyarapodást, egyébként csak akkor látod a változást, ha naponta feljegyzed a felül látható pontszámaid.

Minden további nélkül lehet, hogy pl. a 30 napos toplistában tegnapról mára 19 ponttal kevesebb van, míg az all-time toplistában 31 ponttal több.

(És nem csak a válaszaid értékelése alapján kaphatsz pontot, például ezért a kérdésedért kapsz 3 pontot, és pontot kapsz azért is, ha szavazol, és pontot, akár pontlevonást is kaphatsz mások válaszainak értékeléséért.)

2023. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A pontszám mindig az elmúlt 30 nap összegzését mutatja, az pedig abból tevődik össze hogy mennyire voltál aktív ebben az időszakban. Ha kevésbé, a pontod is csökkenni fog, mert a 30 napnál régebbi aktivitásodat már nem számolja bele.
2023. aug. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"értékelés az általában zöld színben van, tehát többnyire hasznosak"

Azok nem is pontok.

Pont válaszból, értékelésből, kérdésből és szavazásból van.

Ha inaktívabb vagy, csökkennek a pontjaid.

2023. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Még akkor is ha mondjuk nem válaszolok"

Hát azért.

"ha pl. csak egy választ írok"


Innentől nem értem, hogy mit nem értesz.

2023. aug. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így már világos.


"Innentől nem értem, hogy mit nem értesz."

Az volt a furcsa, hogy ha mondjuk egy nap egy választ írtam, ami 100%-osra sikeredett, másnap akkor is csökkentek kicsit a pontjaim, holott máshol meg nem lettem lepontozva, de most már értem.


Megnézve az All-Time toplistát, ott valóban az összes eddigi pontomat mutatja, ami 5149, a 30 naposban pedig csak 818.

2023. aug. 23. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!