Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért tűnnek el a kommentjeim...

Miért tűnnek el a kommentjeim értékelései?

Figyelt kérdés
Szoktam nézegetni a válasz kommentjeimet és többször is volt már, hogy zöldre vagy pirosra %-osan le volt értékelve a válaszom. Majd később, amikor újra visszatértem az adott kérdéshez, egyáltalán nem is volt a válaszomon értékelés. És sokszor csak az enyémen nincs, míg a többiekén ott van...

ápr. 30. 11:00
 1/6 Jani_a_NAGY ***** válasza:
27%

Itt az értékelések (pipával) vagy valósak (ahogy én látom), vagy csak szórakoznak össze vissza, esetleg ellenséges vki köztünk (sajnos).

De más webhelyeken is nagyon gyakori ez!!

ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Nem szórakoznak, az valós, szoktam nyomonkövetni, hogy ki értékelte le. De ez csak PC-felületen látszik, okostelóról nem... rá kell kattintani a zöld/piros körre, és akkor kirészletezi, hogy hány felhasználótól kaptál igent, nemet vagy szürkét. Ezekből kalkulálja a vég%-ot a gyakori, és itt most nem a pipákra gondolok, hanem a körökre.

Arra gondoltam, hogy aki értékelt, azt talán később deaktiválták/törölték innen?

Akkor jelenik meg egyébként a kör, ha már legalább 2 felhasználó értékelte. Ha mindkettő egyformán, akkor 100% vagy 0% lesz a kör, amit látsz, ha eltérően, akkor annak a súlyozásával, hogy az értékelő hány pipával rendelkezik.

ápr. 30. 12:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha késő esti időpontban történt, az azért van, mert oldal minden éjjel, hajnalban újra kalibrálja magát (toplista, válaszhasznossági százalék, értékelési százalék). Ilyenkor kicsit szétesik, meg tud hülyülni az oldal, előfordul, hogy nem jelenít meg valamit.
ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3 Á értem, köszi! Így már érthető, mert az nem lehet, hogy ennyi embert törölgetnek innen.
ápr. 30. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:

┌─ KITÉRŐ, HELYESBÍTÉS


↑ 2/ A kérdező kommentjéből: „Akkor jelenik meg egyébként a kör, ha már legalább 2 felhasználó értékelte. Ha mindkettő egyformán, akkor 100% vagy 0% lesz a kör, amit látsz, ha eltérően, akkor annak a súlyozásával, hogy az értékelő hány pipával rendelkezik.” 2024. ápr. 30. 12:24


Több tévedés is van ebben.


Az, hogy egy válasznál mikor jelenik meg értékelés nem az értékelések darabszámától függ, hanem attól, hogy az értékelők összesített figyelembe vett értékelési százalékainak összege eléri-e a 125%-ot.

Mivel egy használónak az értékelési százaléka nem haladhatja meg a 100%-ot – akkor sem, ha 5. jogosultsági szinten van és így korlátozó határ nélkül veszik figyelembe az értékelési százalékát –, így legalább két értékelés szükséges hozzá, de lehet, hogy több. Például itt csak a 4. értékelésre jelent meg a válasz értékelése: [link]


Nem aszerint súlyoznak, hogy az értékelő hány pipával rendelkezik.

A válaszoknál megjelenő zöldített hátterű félkörök és fehérített félpipák a válasz írójának az adott kategóriában elért válaszadási százalékának tartományát mutatják. Ez, mások értékelése alapján alakul ki. Ugyanakkor, a válasz értékelésének kibontásakor, a körökben látható százalékértékek azt mutatják, hogy az értékelőnek mennyi az értékelési százaléka, ami mások válaszainak általa végzett értékelése alapján jön létre; de azt sem biztos, hogy teljesen, mert 1.-4. jogosultsági szintek esetén csak adott határig veszik figyelembe, jelenítik meg. A megjelenített értékelési százalékok a súlytényezők a válasz hasznossági százalékának megállapításához.


Azt, hogy mi a válasz értékelése megjelenésének feltétele, és hogy mi szerint súlyoznak az egy válaszból derül ki, amit nyilvánvalóan az üzemeltető részéről írt valaki: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__93493-m.. (1-es válasz)

A válasz értékelésének ismertetőjét most is tartalmazza a Használati útmutató: [link] Tartalmazza, hogy értékelési százalékról van szó, aminél figyelembe veszik a jogosultsági szintet. ─┘

ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
✎ „𝘏𝘢 𝘮𝘪𝘯𝘥𝘬𝘦𝘵𝘵𝘰̋ 𝘦𝘨𝘺𝘧𝘰𝘳𝘮𝘢́𝘯, 𝘢𝘬𝘬𝘰𝘳 100% 𝘷𝘢𝘨𝘺 0% 𝘭𝘦𝘴𝘻 𝘢 𝘬𝘰̈𝘳, 𝘢𝘮𝘪𝘵 𝘭𝘢́𝘵𝘴𝘻” + ha mindkettő egyformán félig-meddig hasznos, akkor 49% lesz a kör, amit látsz: [link]
máj. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!