Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért tiltják le azokat a...

Miért tiltják le azokat a kérdéseket amelyikben olyasmiről van szó, hogy letöltés vagy online?

Figyelt kérdés
2012. aug. 22. 19:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az oldalon nem lehet megosztani olyan oldalakat amik szerzői jogvédett művet letöltésére vagy ingyenes megnézésére mutatnak.


Az oldal nem vehet részt a jogsértő anyagok terjesztésében, mert azért is büntetnek ha csak linkeket osztasz meg. A felhasználókért pedig az oldal tulaja a felelős, hacsak nem személy szerint kiadják az IP-címet és áthárítják egyenként mindenkire. Mivel ilyet nem tesznek, ezért ha tiltott kérdés vagy válasz van az oldalon, azt törlik.

2012. aug. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De eddig nem volt ilyesmi,olvastam olyan kérdéseket régebbről ami ilyenekről szól. Mióta van érvényben ez a dolog?
2012. aug. 22. 19:52
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Azzal kezdődött, hogy tavaly ősszel törölték azokat a kommenteket, amiben a piratebay linkjei voltak. Ha megpróbáltál trükközni, akkor külön figyelmeztettek hogy ne csináld, nekem így törölték kb. 200-300 válaszomat, és fenyítettek hogy hagyjak fel a további linkeléssel.


Utána jött az pár hónapja, hogy már felvették tiltólistára az adatmegosztó tárhelyek nevét, így nem lehetett belinkelni őket, mert a rendszer letiltotta az üzenetet.


Pár hete már felvették tiltólistára azokat az oldalakat is, amiken nincs semmilyen letöltés, de letöltéssel kapcsolatos tartalmuk van (oldalak listája például).

Pár hete kezdték el komolyabban figyelni a kérdéseket is, és most már a letöltéssel kapcsolatos kérdéseket is törlik, és persze azokat is amiket átfogalmaznak a kérdezők hogy megmaradjon - szintén törlik nagy részüket.


Miután már nem lehet sem linkelni, sem kérdezni, ezért kénytelenek az emberek végre használni a Google-t. Elismerem hogy nem biztos hogy mindent azonnal meg lehet találni, de igazából nincs erre az oldalra szükséged, hiszen csak másokkal keresteti meg a legtöbb ember azt, amit maga is meg tudna találni.


Ez persze csak félig moderátori hozzáállás, hiszen kellenek olyan emberek is, akik segítenek nekik és jelentik a témákat. Személy szerint én is van hogy naponta 50-100 témát is jelentek, és 95-98%-uk törlésre kerül. Ha emiatt le is pontoznak, akkor is szerintem így igazságos, mert úgyis törölni kell azokat, nem bosszú vagy szemétkedés vezérel.


Mostanában van még egy-két elszántabb ember, aki bármilyen kérdést jelent amiben csak letöltésre való utalás van, és nem kérés. Pedig sokan csak telepítéssel vagy lejátszással kapcsolatos problémákat jeleznek, amik a szabály szerint ártatlanok lennének, mégis törlik őket a moderátorok. Ez részben igazságtalan, mert mire végigírok egy regényt valakinek, hogy minél jobban boldoguljon, addigra törlik is a kérdését.

2012. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megmagyaráztad a dolgokat. Sajnálom , hogy így van , mert úgy gondolom , hogy ezzel nem tudják úgy sem meggátolnia letöltéseket , nagyon sok lehetőség van így is rá.

A döntésüket megértem , csak sajnálom , hogy így történt ,mert szerintem sokszor segített felgyorsítani a keresést és nem kevés esetben pedig segített abban is , hogy még véletlenül se töltsünk le olyan programokat amik hamisak vagy kárt okozhatnak a gépen.

Én most egy könyvvel kapcsolatban kérdeztem és nem vagyok rá büszke hogy nem akarom megvenni. Az az igazság ,hogy boldog lennék ha megvehetném, de sajnos nem tudom . Ez van. Amúgy úgy tűnik, hogy nem csak itt korlátozzák , hanem elkezdték máshol is lehetetlenné tenni a letöltéseket.

2012. aug. 22. 20:18
 5/19 A kérdező kommentje:
Azt viszont nem tartom jónak , hogy valaki csak arra utazik, hogy az ilyen jellegű kérdéseket jelenti. Nem hiszem, hogy az a személy semmit sem töltött le az internetről soha semmit sem.Persze igazuk is van , de azért még sem szép.
2012. aug. 22. 20:25
 6/19 A kérdező kommentje:

Na jó most már kezdek pipa lenni. Ezt meg miért nem lehet, miért jelentette ezt bárki is?

Tisztelt Felhasználónk!


A gyakorikerdesek.hu nem apróhirdetés, vagy csere-bere oldal, "Ki tudná kölcsön adni Aprilynne Pike : Illúziók című könyvét cserébe egy másik vöröspöttyösért egy rövid időre? Zalaegerszegen, vagy környékén!" kérdésed ezért töröltük. Kérjük, csak valódi kérdéseket írj ki, amelyekre konkrét választ keresel!

2012. aug. 22. 20:57
 7/19 anonim ***** válasza:

Meg van indokolva: az oldalon nem lehet hirdetést vagy apróhirdetést feltenni. Ha te cserélni akarsz, akkor ezt nem lehet itt megtenni.


A másik lehetséges ok, hogy nem valódi a kérdés, mert nem egy problémára akarsz megoldást találni, hanem embereket próbálsz gyűjteni valamilyen cél eléréséhez.


Próbálj elvonatkoztatni a saját érzelmektől és kívülről figyelni. El kell különíteni azt, hogy valakinek segítségre van szüksége mert elakadt valamiben és nincs megfelelő tudása megoldani, vagy csak magának akar szórakozást biztosítani mások felhasználásával.

Ez a különbség a tiltott és engedélyezett kérdések között. Ha bajod van, akkor segíthetnek mások. Ha csak szórakozni akarsz, azt magadnak kell megoldani, és itt vissza is lehet utalni arra, hogy a szórakozás azért tiltott, mert jogsértő módon próbál az emberek többsége megszerezni dolgokat.

Az igaz, hogy a hirdetés ebbe nem tartozik bele, mert akár legális dolgokat is lehet csinálni, de az már egy újabb szabálypont hogy nem szeretnének az oldalból zsibvásárt csinálni. Azért jött létre hogy kérdezzenek és válaszoljanak, ne pedig üzleteljenek (ingyen vagy pénzért).

2012. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Oké igazad van , nem tudtam , hogy ez is benne van a szabályzatban. Kicsit tényleg elfogult voltam , csak rossz volt , hogy semmit nem tudok tenni az ügy érdekében.
2012. aug. 22. 21:25
 9/19 anonim ***** válasza:
Régebben még a Windows Vistat is letudtam ennek az oldalnak a segítségével tölteni, feltettem a kérdést, belinkeltek egy torrentet, le is jött, nem törölték. Most jöhetett ez be nem rég. Am. most nagyon rászálltak a letöltések megállítására mindenhol, ez azzal kezdődött, hogy bezárták a MegaUploadot, utána egy sor hullámot indított el, minden filemegosztó törölte a fájlok. De sztem ez az egész hülyeség, mert pl.: mi magyarok nagyon kenyeret nem tudunk venni, nem hogy méreg drága szoftvereket, úgy se tudják ezt megállítani.
2012. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Krisztián! Ha nem tudsz kenyeret venni, add el a számítógéped!

Ez hülyeség, hogy a szegénységre fogod, hogy nem tud a magyar nép drága szoftvereket megvenni. NEM NEM TUD, NEM AKAR! Nagy a különbség!


Akinek nem telik windowsra, használjon ubuntut, ms world helyett openofficet, játsszon online ingyenes játékokkal, ahelyett, hogy lopott-másolt példányokat tölt le.

Ne szedjen le illegálisan felvett mozis filmeket, hanem nézze a tv-t antennával, ingyen bejön néhány TV-adó.

Aztán ennyi. Na meg iratkozzon be a könyvtárba és olvasson könyveket! Sokakra ráférne!

2012. aug. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!