Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért tiltják le azokat a...

Miért tiltják le azokat a kérdéseket amelyikben olyasmiről van szó, hogy letöltés vagy online?

Figyelt kérdés
2012. aug. 22. 19:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Na a Windows 7-ért tisztességesen fizettem 30 ezer forintot, de úgy tudtam csak megvenni, hogy anyáék először is feljavítatták a gépet, majd amit havonta kapok 10 ezer ft. kisegítésként amiért segítkezek itthon, 3 hónapig gyűjtöttem rá és a szüleim nem gazdagok. Az osztálytársaim kinevettek mikor mondtam, hogy fizettem érte, mert mindenki letöltötte torrentről. Itt nem csak nem akarásról van szó, hanem a pénzhiány ami a gazdag smucig politikusok miatt van!
2012. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
Akkor javaslom, hogy tanulj jól és válassz olyan szakmát, amiből majd meg tudsz élni. Addig meg a politizálást hagyd a felnőttekre! :)
2012. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Az oldalon nem lehet megosztani olyan oldalakat amik szerzői jogvédett művet letöltésére vagy ingyenes megnézésére mutatnak."


Sajnos ezt nem nézik ilyen részletességgel. Az utóbbi időben többször előfordult, hogy érdeklődés hatására belinkeltem a teljesen hivatalos windows próbaverziót közvetlenül a microsoft hivatalos oldaláról, és kalózkodás címén törölték.

2012. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Igazából nem is értem az egészet, mert nem azért fizetem a havi internet számlát hogy mindenütt csak a szerzői jog megsértése szöveget lássam.

Másik cd/dvd matrica rajta és amelyiken személyes adat van az miért kell rá a matrica (jó nem tudják de akkor is)

2013. jan. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%

Nem a letöltéssel van baj, hanem a feltöltéssel/terjesztéssel. Még ha szabadon le is tölthetsz dolgokat, ahhoz egy feltöltést kell keresned. Viszont a terjesztés már bűncselekmény, így amikor valaki letöltést kér, akkor igazából a válasz a problémás. Mivel nem kaphat választ a kérdésre, ezért azt is törlik.


Az pedig egy külön idegesítő dolog amikor a moderátor a "letöltés" szóig olvassa el a kérdést, és válogatás nélkül töröl olyanokat is amit nem kellene.

2013. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Jaja egyetértek. Tényleg azt is törlik mit nem kéne, Ráaádásul szabályzatban sem látom hogy tilos ilyen kérdét feltenni
2013. jan. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"[..]weboldalak reklámozásáért [...] kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!" (A használati útmutatóból)


Minden egyes helyzetre nehéz lenne szabálypontot írni, de egy olyan oldal ami mások műveit terjeszti, annak nevét és elérhetőségét belinkelni vagy említeni reklámnak vehető, emiatt már lehet hivatkozni erre törlésnél.


De ezt egyszerűbben is meg lehet fogalmazni, amit általában mindenhol íratlan szabályként vesznek: ne kérj vagy ajánlj másoknak bűncselekményhez kapcsolható dolgokat. Ilyen a magunknak vagy, másoknak való testi ártás, drogkereskedelem, személyes adatok elleni támadás (facebook feltörés a tipikus és napi példa erre), és bár nem egy szinten van velük, de a szerzői jogvédett termékek terjesztése. Te letöltheted, de nem adhatsz másoknak tippet/segítséget ahhoz hogy ők is letöltsék.

Önmagam ismétlésébe nem kanyarodok vissza, mert pont ennél írtam le korábban: ha valaki nem találja meg Google-ben azt amit le akar tölteni, akkor így járt. A letöltések kérésének szinte teljes mennyisége csak arról szól hogy te keresd meg másoknak a letölteni valót, amikor ő is megtudná.

2013. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
az a baj hogy olyan dolgokat is leszednek a oldalról ahova egyébként akár legális ajánlás van, pl amit én kértem sorozat részeket korábban egy másik oldalon fent volt egy rakás rész és akészítő beleegyezett csak azok a épp kért részek nem xd
2013. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Neuhauser László ***** válasza:

Nekem egy ilyet töröltek:


"Szombathelyen tudtok olcsó albérletet?"


Erre jött az idoklás, hogy ez nem egy adok-veszek oldal, ne adjak fel hirdetést

Na szép

Aztán megírtam nekik, hogy nem hirdetési célból írtam ki, hanem ogy ha valaki tud, vagy allott ilyenekről, akkor majd válaszol, vissza írtak, hogy akkor írjam ki mégeyszer

Kiírtam, még aznap törölték

Hát köszönöm

2013. ápr. 19. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!