Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mért ilyesmi a gyakorikerdesek...

Mért ilyesmi a gyakorikerdesek.hu sablon?

Figyelt kérdés

Adott egy kérdés! Vagy helyesen van leírva vagy nem. Ha helyesírásilag hibás akkor jönnek a szótáras beszólások (ez elmegy). Ha hibátlan akkor még lehet hülye kérdés vagy viszonylag normális. Ha hülye kérdés akkor jön a cikizés (ez egyébként teljesen érthető és rendben van bizonyos határig). Ha normális akkor is (ez nincs rendben). Ilyenkor ugyanis a leírt szövegnél már minden válaszadó képes a sorok közt olvasni és olyan sztereotipikus személyiségjegyekkel megajándékozni a kedves kérdezőt, amelyeket el tudnának hozzá képzelni az alapján amit ide leírt. "Nekem is van egy ismerősömnek egy ismerőse akinek valami hasonló gondja volt biztos ez is egy olyan típus, már tudok is róla mindent, tudom milyen ember" A kérdező reagál az esetleges sértésekre és kialakul egy teljesen értelmetlen társalgás aminek nincs köze a kérdéshez. További információk szivárognak ki egymás szokásairól életstílusáról, amelyek alapján megint csak különböző sablon típusokba tesszük a résztvevőket. A további válaszadók innentől kezdve már erre a társalgásra reflektálnak és a kérdező fiktív groteszk személyére.

További gyakori típus a felületes olvasó esete. Ekkor a válaszadót a mondat feléig eljutva elönti a vörös köd, az ihlet hirtelen megszállja valamilyen őt nagymértékben ingerlő mondatrész hatására és azonnal írhatnékja támad. Szépen kifejti szilárd lábakon álló ellentmondást nem tűrő véleményét az imént olvasottakról, majd közzéteszi.

Aztán persze kiderül, hogy ha tovább olvasta volna a kérdező tökéletesen megmagyarázta ennek ellenkezőjét és hogy nem is a problémának erre a részére kíváncsi.

A szövegértés sokszori hiányát inkább nem is említeném. Legtöbbször a válaszadók nem is értik mit írt a kérdező csak úgy körülbelül hasonló esetekre, problémákra adnak félmegoldásokat vagy jól bevált sablonokat.

Összefoglalva mindezek közt a legsúlyosabb problémának az előítéleteket tartom, meg az olyan többlet információk odaképzelését amelyek nem léteznek.

Vegyünk egy tipikus példát:

A kérdésem: Hogyan veszítheti el valaki a szüzességét egy buliban?

válasz: hát te hülye vagy, mért akarod egy buliban elveszteni te gyökér!

Nézzük hol a hiba! A kérdező ebben az esetben nem említette, hogy ő ezt a cselekedetet végre szeretné hajtani csupán érdeklődött arról, hogy hogyan lehetséges ez úgy általánosságban. A válaszadó hozzáképzelte ezt a többlet információt, ami igazából nem létezik. Erre egy átlag kérdező agresszíven reagál, hiszen jogtalanul sértették és már kész is a káosz.

Ami engem illet, férfiasan bevallom a fenti esetek mindegyike illik rám, annak ellenére, hogy alapvetően nem vagyok nyers és kapkodós típus. Egyszerűen ez az oldal sokszor ezt hozza ki belőlem és megannyi társamból. Szerintetek, hogyan alakult ki az embernek ez a pavlovi reflexe a mai online világban? Talán csak a névtelenség árnyköntösét magunkra öltve, a biztonság tudatában tudjuk csak venni a bátorságot az efféle természet ellenes cselekedetekhez?


2013. szept. 3. 17:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Aztán például a kérdezők miért képtelenek a helyes kategóriában feltenni a kérdést? Nyugodtan magadra veheted.
2013. szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
És válasz helyett, miért kötekednek a válaszadók gyakran?
2013. szept. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok, kategória fail. És még te keresed a hibát másokban :D
2013. szept. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
hosszabban nem ment volna?
2013. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
1: vajon a válaszadók mért ilyen ügyesek, hogy egyből meglátják a leglényegesebb dolgokat? :) népes közönsége van ennek a kategóriának.
2013. szept. 3. 17:08
 6/23 anonim ***** válasza:
#5: és miért érzed azt, hogy jogod van kritizálni valamit vagy valakit, amikor te is legalább akkora hibákat elkövetsz szándékosan? Szerintem inkább ne gyere erre az oldalra és csíny letudva.
2013. szept. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Keresem a hibát másokban? Ha ki tudsz emelni egy ilyen szövegrészletet én esküszöm többé soha nem írok erre az oldalra :D
2013. szept. 3. 17:10
 8/23 A kérdező kommentje:
kritizáláshoz való jog? ezt megkérdőjelezed. emberi jogom a szabad véleménnyilvánítás joga :) mindent kritizálhatok és engem is mindenki kritizálhat.
2013. szept. 3. 17:12
 9/23 anonim válasza:
85%
Az azért nagyon durva, hogy ez alatt a kérdés alatt bemutatják újra a kedves válaszolók gyakorlatilag azt a jelenséget, amiről a kérdező beszélt.
2013. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
továbbá, mért van mindenki "támadó állásban"?
2013. szept. 3. 17:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!