Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogyan működik itt a Gyakorin...

Hogyan működik itt a Gyakorin a pontozási rendszer?

Figyelt kérdés

Like, dislike funkcióra lennék kíváncsi.

Hány like/dislike szükséges az adott válaszra, hogy például 100% ban vagy 0% ban hasznos a legyen?

Mire jó félig hasznos gomb?

Előre is köszi!



2018. jún. 25. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

idézet a weboldalról ;-)



A toplistáról részletesen:


- A toplista az elmúlt 30 napban történtek alapján készült. Naponta egyszer, éjszaka generálódik újra, amikor a 30 nappal ezelőtti dolgok kikerülnek, az előző napi dolgok pedig bele.

- Egy kérdésért 3 pont jár.

- Egy válaszért -5 pont és +5 pont között jár arányaiban annyi, amennyire hasznosnak találták a választ mások.

- Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont.

- Az összpontszám ezen három pontszám összegéből keletkezik.

- A Változás oszlopban (a mobilverzióban ez nem látszik) lévő ikonok az előző napi toplistás helyezéshez képest történt változást szimbolizálják. Ha az egérmutatót az ikon fölé mozgatod, többet megtudhatsz.

- A negatív összpontszámú felhasználók nem látszanak a toplistán (a minél hátrébb kerülésre való törekvést nem tudjuk pártolni).

2018. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Valahogy sikerült e fölött átsiklanom, nem olvastam még ezt :D

2018. jún. 25. 22:22
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Sokan nem is hajlandóak tudomásul venni. Egyáltalán nem helyes a tetszik, nem tetszik használat.
2018. jún. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedhez fűzött kiegészítében nem a pontozási rendszert kérdezed.


Ahhoz, hogy megjelenjen egy válasznál, hogy hány százalékban tűnik hasznosnak, ahhoz az szükséges, hogy az értékelők válasz-értékelési százalékainak összege elérje a 125%-ot.

Lásd: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__93493-m.. 1. válaszát.


Egy értékelés esetén ez biztosan nem teljesül (a válasz-értékelési százaléka senkinek sem lehet több 100%-tól), két értékelésnél már lehetséges, hogy megjelenik, hogy hány százalékban tűnik hasznosnak a válasz.


100%, vagy 0% megjelenéséhez is ez a feltétel.

100% akkor lesz, ha minden értékelő zöld kezet nyom (számukra hasznos a válasz), 0% akkor, ha minden értékelő piros kezet (számukra nem hasznos a válasz).

Ha valaki úgy értékeli, hogy számára félig-meddig hasznos a válasz, akkor választhatja a kék kezet; az 50%-ot ér.


Mások válasz-értékelési százalékait egy helyen van mód megnézni, itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista utolsó oszlopában. Itt is csak az első 500, teljes GYK-s működése alatt legtöbb össz-pontot elért felhasználóét.

Köztük is vannak olyanok, aki ha csak ketten értékelnek egy választ, attól még nem jelenik meg az értékelés. Akár a lista elején levők közül is, például, ha csak a 7. és 10. helyezett értékel egy választ, nem jelenik meg, hogy a válasz hány százalékban tűnik hasznosnak: [link]

2018. jún. 26. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#3: Valóban nem helyes, ennek ellenére a többség, alighanem így használja.
2018. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ez most komolyan ennyire fontos??? Én ezt sose néztem eddig... És mi van akkor, ha a toplista élére kerülök? Jár érte valami? Vagy mi értelme van??? Egyesek már annyira kétségbe vannak esve ettől, mint a facebook lájkok hiányától. Úristen, nem lájkolták a képeimet, biztos nem szeret senki... Vagy: jaj, lepontoztak, vége a világnak! Azt hiszem, értelmes kérdezők ki tudják szűrni, hogy számukra segít-e egy válasz vagy sem, nem attól fognak hitelt adni egy válaszolónak, hogy mások hány százalékosnak ítélik. Számomra az a fontos, hogy ha tudunk, segítsünk egymásnak. De ha már azon kell agyalni, hogy vajon hogyan fogják pontozni a válaszomat, akkor már nem lesz őszinte.
2018. júl. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6-os! Ezt is sokszor megválaszoltam már

Évek óta 78%-on állok. Pontoznak le korrekt válaszomat akár nulláig is, mert nem kedvező, nem tetszik. S ha hülyülök, sokszor 100%-on áll. Tök mindegy.

Ami miatt mégis bosszant a dolog:

Vannak sokan olyanok, akik nem szórakozni járnak ide. Nem unalmukban tesznek fel kérdéseket, s nem is unatkozó gyerekek.

Aki tényleg tanácstalan, akinek tényleg fontos, hogy értelmes, hasznos segítséget kapjon, ő maga nem tudja eldönteni, hogy a sokféle válasz közül melyik az, ami helytálló, s melyik nem.

Akkor mi lehet neki más kapaszkodó, mint a választ író globális minősítése, illetve az adott válasz százaléka.

Ha teszem azt adok egy jó választ, s 100%-os, a másik válasz meg 27%, akkor az enyémet fogja elfogadni, mint megszívlelendő.

De ha ez olyan jellegű, ami sok embernek nem tetszik, akkor hiába egzakt, hasznos a válaszom, ha letolják nullára.


Te másképpen gondolod?


A mit főzzek ma típusú kérdéseknél egyáltalán nem érdekel a pontozás.

2018. júl. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
7-es, ugyanezt gondolom. Én épp ezért nem adok hitelt a százalékoknak, mert teljesen szubjektív az értékelés (illetve egyeseknél a rosszindulat vezérli). Ezért én ki is hagynám az egészből a pontozást. Maximum a zöld kezet (like) tartanám meg. Ha sokaknak tetszik, az már jelenthet valamit (egyetértés). De én sosem pontoznék negatívan senkit, pontosan ezért, hogy ne ezen parázzanak már! Azért fakadtam itt ki, mert már a sokadik kérdésnél botlok ebbe a hozzáállásba, hogy "jaj, megint lepontoztak". Miért kell ez? Hogy ettől tartsanak? Hisz segíteni (vagy segítséget kapni) vagyunk itt - szerintem.
2018. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!