Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Nagyon hiányzik 2011. Hogyan...

Nagyon hiányzik 2011. Hogyan menjek vissza oda?

Figyelt kérdés

febr. 17. 09:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
48%
#10 arról is lekésett 9 évvel.
febr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmazd meg, hogy pontosan mi hiányzik, mert ez így túl általános.

Vizsgáld meg apróra, hogy abból mi az, ami ma is megvalósítható lenne. Szedd kisebb lépésekre, és kezd el megcsinálni.

febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%

Istenem, de át tudom érezni, amit mondasz. A gonoszkodókkal és az értetlenekkel meg ne foglalkozz!


Megfejtettem amúgy a múltban ragadás, visszavágyódás, nosztalgiázás lényegét és okát. Érzésem szerint az a személyiségünk hiányzik a múltból, aki az akkori tapasztaltsági szinten sokkal bizakodóbb, optimistább volt, mint a mostani, aki ennyi idő alatt beszedett egy csomó - nem feltétlenül pozitív - tapasztalatot.

Aztán teljesen jogos, az, hogy akkor vágyunk vissza a múltba, ha a jelenünk szarabb, mint az a bizonyos múltbéli időszak volt.


És ez tök jogos!!!! Ezt senki sem bírálhatja felül. Az ilyen "nyúédzs életguruk" egyfajta megfelelési kényszert sugallva, feladatszerűen tálalják a jelenbenélést, mint kötelezettséget.


Én pl a 90-es évek második felébe vágyom vissza.

Huszonéves srác voltam (72-es vagyok), kicsattantam a magabiztosságtól, a tettvágytól, jó volt a fizikumom, családi vállalkozásunk volt, apám volt a tulaj, én afféle középvezetőszerű benne, totál stabilak voltunk anyagilag, még nem voltak akkora csalódásaim, párkapcsolatok terén és barátságok terén sem. Sokkal optimistább, bizakodóbb voltam, sokkal inkább azt éreztem, hogy "ide nekem az egész világ", a baráti köröm sem volt elnyúzott, nem volt annyi keserű tapasztalat és félelem bennem, mint amik aztán az évek alatt rám rakódtak. Ma már sokkal megfontoltabb, de be kell valljam, megfélemlítettebb és bizalmatlanabb vagyok. Az élettapasztalat valamilyen szinten mentálisan rongálja az embert.


Én azt szoktam csinálni - vállalván, ha többen kinevetnek emiatt - ,hogy a kedvenc időszakaim zenéjét hallgatom, ellátogatok olyan helyekre, ahol akkor szerettem lenni és persze közben fókuszálok, hogy a jelenben is megleljem a jót, a szépet, kellemeset. Nem mindig sikerül.

febr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%
Köszönöm a lepontozást, mire is számíthatnék ennyi mentális beteg idióta között.... 13-as
febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
49%
Persze, mindenki más hülye meg idióta, egyenesen a zártosztályról tesznek fel kérdéseket, és adnak rá mások válaszokat. Csak te lehetsz helikopter, Pistike. Talán nagy szabadidődben nem ártana önmagadon kívül másokat is figyelembe venni. Kérdező: sehogyan, ez fizikai képtelenség. Szép volt, jó volt, elmúlt, fogadd el az utóbbi tényt.
febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudod, de elvileg 2012-ben világvége volt, úgyhogy.. 😆😆😆😆😂
febr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
37%

Hát, egész professzionálisan, meg kell fognod egy 2024-es naptárat; és átragasztod az évszámot. :)

Awesome. :)

(Ez volt az olcsó megoldás. :):) )

febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16%
*Drágát azt nem tudok; de az drága, úgyhogy kit érdekel? :D Abból főzünk, amink van.
febr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
27%
Már az is kérdés,hogy van e mibe főzni...
febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ó, a csodába :O
febr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!