Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Melyik volt előbb, a tyúk...

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás?

Figyelt kérdés
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim válasza:
100%
Szerintem az kizárt dolog mert nem tudom !
2016. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
94%
A ciganyok akik megtermeltek a tyukokat akik tojtak tohast 😀
2016. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 Huncsita válasza:
100%

Szakértők most azt állítják: a tojáshéj létrejötte egy olyan fehérjén múlik, ami kizárólag a tyúk petefészkében található meg. Tehát a tojás csakis egy tyúkon belül tud létrejönni, így nyilvánvaló, hogy a tyúk volt előbb, nem pedig a tojás.

Az ovocledidin nevezetű fehérje a tojáshéj fejlődésének katalizátoraként működik. A kemény héj feladata, hogy megóvja a tojássárgát és annak védő folyadékait, míg a csirke kifejlődik benne. Tehát a tojáshoz nélkülözhetetlen az ovocledidin, ami csupán a tyúk petefészkében létezik. Rejtély megoldva! ;)

2017. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim válasza:
100%

"tojáshéj létrejötte egy olyan fehérjén múlik, ami kizárólag a tyúk petefészkében található meg."

Ez még nem jelent semmit.


"Tehát a tojás csakis egy tyúkon belül tud létrejönni,"

Ez sem jelent semmit.


"így nyilvánvaló, hogy a tyúk volt előbb, nem pedig a tojás."

Hibás következtetés. Mivel az a valami, amiről el kell dönteni, hogy tojás-e az nyilvánvalóan a tyúkból jön ki. De! Nyilvánvalóan nem a tyúk részét képezi a tojás, úgy van értelme a kérdésnek. Nem lehet a tojás részhalmaza a csirkének.

Az hogy a "tojáshoz nélkülözhetetlen az ovocledidin, ami csupán a tyúk petefészkében létezik" szintén nem jelent semmit. Az, hogy az alkotóelem hol létezik, tök mindegy. A kérdés az, hogy mikor áll össze valamivé, amire azt lehet mondani, hogy tojás.


Szerintem a génállomány mondja meg valamiről, hogy az melyik fajhoz tartozik. A génállomány szerintem a tojásban mutálódik. Vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy az mutáns gént (amitől már tyúknak lehet nevezni a dolgot) a tojás tartalmazza nagytöbbségben.

Ezért a tojás rendelkezik először a tyúk génállományával és csak később a tyúk, miután kikelt, tehát szerintem a tojás volt előbb.

2017. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%
"a tyúkot e kérdés sohasem bántotta, csak az mi LESZ előbb, pörkölt vagy rántotta..." (Rímhányó Romhányi)
2018. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%
XDDDDDDXDD utolsó
2019. jan. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
A kakas! :D
2020. dec. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%
Betonkeverő
2021. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Tojás
2022. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Tojás.
2023. ápr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!