Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet tartósan/örökre...

Hogyan lehet tartósan/örökre legyőzni a szégyenlősséget/gátlásokat?

Figyelt kérdés
Olyan mértékben szégyenlős vagyok, hogy az nagyon megkeseríti az életem, nem merek emberekhez szólni, kimondani dolgokat, megcsinálni ezt-azt. Próbáltam rengetegszer változtatni ezen, de magamtól nem megy.
2008. nov. 16. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tűzzél ki feladatokat!

Először kisebbet - aztán fokozatosan nagyobbakat.

A nagy feladatokat bontsd fel több kisebbre!


És lehet néha jutalom is... de ne egy kiló csoki egy 'Jó napot'-ért :-)

2008. nov. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó dolgokat írt az első válaszoló. Szerintem próbáld meg!

Valószínű szakember is tudna segíteni, ha feltárná, hogy ezek a gátlások mitől alakultak ki benned.

2008. nov. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
ha az elso valasz tanacsa nem jon be, (amugy otletes es egesz jo) akkor menj kineziologushoz. Furcsan hangzik de nagyoon hasznos. Nezz utanna. :)
2008. nov. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha magadtól nem megy, akkor menj pszichológushoz.

Őket pont az ilyen dolgokra találták ki.

2008. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam,nagyon zavarba tudtam jönni mindentől,mindenkitől,és igencsak megkeserítette az életemet.Aztán elhatároztam,hogy ennek vége,azt kezdtem el csinálni,hogy direkt nekimentem dolgoknak,ha valaki jött velem szembe(egy srác,akinek sosem mertem a szemébe nézni,és úgy is zavarba voltam),direkt bele néztem jó mélyen a szemébe,nem érdekelt milyen leszek,vagy mit vált ki,és rájöttem hogy nem is égtem így,mintha előre ezen paráznék.És megannyi ilyen helyzetben így tettem.Sztem próbáld ki,nem tudom fiú,vagy -e vagy lány,vagy hány éves vagy, de szerintem nincs veszíteni valód.Ha valakitől eddig zavarba jöttél,nézz bátran a szemébe,lehet elősz9r kicsit nehezen fog menni,de saját magad rájössz,minél többször teszed, annál könnyebb.Én pl régen el nem tudtam képzelni,hogy fogok csókolózni,hisz olyan gátlásos volta,.-az első csókot mégis én kezdeményeztem.Ennyi,menj neki a dolgoknak,és meglátod nem is kell neked pszichológus.Sok sikert!!
2008. nov. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is nagyon sokáig ilyen voltam (amig nem kamaszodtam). Addig nem ismert senki nem volt sok barátom pedig nem voltam kretén meg semmi ilyen. Elkezdtem kamaszodni és néztem ilyen kamasz filmeket (bulizos csajozos vagány). És az geyik végén volt egy ilyen laza zene és akkor így elhatároztam magamba hogy ebből elég, én is olyan akarok lenni mint a filmekbe. Bementem másnap a suliba és nagyon laza votlam. Tettem a fejem stb. Szartam rá ki mint mond! Ez volt 7be... Azóta ahol lakok szinte mindenki ismer. Naponta 20 szor csörög a telefon hívnak a haverok a nők... Középpontba lettem és én ezt élvezem.
2008. dec. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: igen ezt az érzést nagyon jól ismerem, rengeteg film után határoztam már el így magam, de aztán ha arra került a sor nem mertem megszólalni se.
2009. jan. 19. 05:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Látom régi a kérdés,változás azóta van?
2014. ápr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Van. :)

Persze még mindig küzdök vele, de azóta rengeteg olyan dolgot megtettem, amit régen nem mertem volna.

2015. jan. 16. 19:36
 10/10 anonim ***** válasza:
:-)
2015. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!