Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan / hol szerezzünk új...

Hogyan / hol szerezzünk új barátokat / ismerősöket / szerelmet 25-30év között? Hogyan, miként vágjunk bele egy "új életbe"?

Figyelt kérdés

Tudom nem ide kellene írnom, de ebben a kategóriában sok normális ember van, akik remélem fognak is válaszolni ...


Történet:

Barátaimban folyamatosan csalódtam és úgy néz ki, hogy egy új munkalehetőség kapcsán Pestre költözöm. Soha sem voltam olyan nagy barátkozós típus, de eddig mindig adott volt hozzá a környezet (fősuli/koli/albi). Most egy kicsit beijedtem, mert az addig oké, hogy ott lesznek az albi társaim, de szeretnék másokkal is megismerkedni...


Az érdekelne, hogy 25 felett (juj de rossz leírni) honnan és hogyan (vigyázat egy hülye kérdés jön! XD) lehet új barátokat keresni, találni?


Tudom eléggé hülye egy kérdés, mert ez nem úgy működik, hogy lemegyek a boltba bevásárolni... :(((( Régebben hip-hop táncoltam, de nem akarnék elmenni 15 évesek közé :(, szeretek fotózni is és még sok mindent szeretnék kipróbálni, de "barátok" nélkül nehéz lenne kivitelezni (pl.: kajakozás, vad vízi evezés, falmászás..stb)


Tudnátok segíteni? Hol kezdjem? és hogyan?

28N


2010. aug. 5. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egyik hely most is a munkahely lenne! Egyébként is fontos, hogy a munkatársaiddal jóban légy, ha van olyan, akikkel igaz barátság szövődik, akkor az még jobb. Kezdetben pl meghívhatod a neked szimpatikus munkatársakat az albérlet avatóra, a lakótásaid is meghívnák az ő ismerőseiket, mindjárt meg van egy kész ismeretségi kör, aztán hátha lesz valaki, aki szimpatikus is. A másik a sport, szerencsére Pesten nem csak úgy vannak az egyesületek, hogy a fiatalok sportolhatnak vmit, aztán csá...hanem korosztályonként vannak felosztva a legtöbb egyesületbe a csoportok, ugyanúgy van kezdőcsoport is, tehát nyugodtan tudsz menni. Keresztanyám pl 45 éves fejjel jár újabban salsázni. Az interneten is tudnál barátokat szerezni, cset, társkereső oldalak, csak be kell jelölni, hogy barátkozás céljából regisztrálsz.
2010. aug. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha nyitott vagy szinte bárhol, az új munkahely jó lehetőség.....tapasztalatból mondom, h nem kell országos barátnak lenni, h az egyik kollegádat és a párját elhívd egy ebédre, vacsorára.....persze férfi férfit, nő nőt válasszon, mert első körben az a biztos, h nem lesz félreértve.....

a néhai legjobb barátnőmről utológ kiderült, h életem két nagy szerelmével szorosabb kapcsolatot ápolt, amig velem voltak, így ő már nem volt a legjobb barátnőm, én a fiam szülésekor találkoztam huszon éves fejjel egy kedves csajjal, beszélgettünk, később megkerestük egymást közösségi oldalon és most mondhatom h nagyon-nagyon jó barátom!!!

2010. aug. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia , nekem is ilyen problémám van , mert a régi barátaim mind elmentek egyetemre, főiskolára , stb , velük nem is találkoztam nagyon szeptembertől júniusig , mert én dolgozni mentem , ők meg ugye tanultak , és jó munkahelyen is lettek új ismerőseim , de ők mégsem lettek azok a jó barátok akikkel eltudsz hülyéskedni. Most nyáron persze találkozom a régiekkel ,de nem mind1ikkel így sem , egyik legjobb haverommal pl csak 2x találkoztunk egész nyáron pedig régen minden hülyeséget együtt csináltunk , nem tudom miért van ez most így , megváltozott minden. Most meg már megint szeptember lesz , és kb minden kezdődik előlről. Olyan 1-2 hete beszéltem én is Zolival , hogy olyan szívesen kipróbálnám az ejtőernyőzést , a bungee jumping-ot, a vadvízi evezést ,meg minden ilyen " hülyeséget" csak kb a haveri körömből most már mást úgy se érdekelnének ezek , egyedül meg , nem az igazi valahogy. Úgy vagyok vele , hogy lehet hogy ezek is kimaradnak...

Valahogy az a baj velem , hogy túlságosan ragaszkodom a régi dolgokhoz, és nem szeretem a változást aztán tessék... most itt vagyok így.

2010. aug. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy jó hírem, és egy rossz?

Mivel nem tudsz válaszolni, melyikkel kezdjem, kezdem úgy, ahogy én választanám. A rosszal.


Megfigyelheted, mindnyájan egész életünk során, hasonlóképpen választunk. Kissé ezós beütéssel: hasonló történeteket, hasonló embertípusokat vonzunk be.


A jó hír:

Módunkban áll változtatni.

Ha elgondolkodunk, ennek mi lehet az oka.

Magunk kínáljuk oda magunkat, pl., hogy kihasználjanak? Van valami vonzó számunkra, azokban az emberekben, akik hajlamosak másokat kihasználni?(gondolom, ilyesmi lehet a csalódások hátterében?)


Új helyen az embernek még több lehetősége van változtatni.

Magam azt a stratégiát választanám, hogy először csak nézelődnék, hogyan viselkednek az adott környezetben az emberek EGYMÁSSAL.

A kiválasztottakhoz pedig csak lépésenként közelednék.

Ismerkedéshez pedig rengeteg hely van.

Munkahely, lakóhely. Valamiféle hobbi, sporttevékenység.

Ezek is kézenfekvő helyek, de majd látod, az igazi nagy találkozások mindig látszólag fatális véletlennek köszönhetőek, amikor nem is számítasz rájuk.

Minden jót neked, és gyors, fájdalommentes asszimilálódást! :)

2010. aug. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pesten rengeteg tanfolyam van felnőtteknek is. Tánc is. Lehet aerobicozni, ott is vannak csajok. Neten is lehet értelmes embereket találni, pl. fórumokban. Keress falmászós fórumot stb.
2010. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!