Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek ennyire a szerelem...

Miért félek ennyire a szerelemtől?

Figyelt kérdés

Nektek is van ez? Vagy egyedül vagyok?

Alapvetően szívesen gondolkodok magamban kapcsolaton egy csajjal, de úgy érzem élőben nem tudnám ezt kamatoztatni. Bármennyire vágyom rá.


Ezt a félelmet ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor valakinek valamilyen traumából fakadó félelme van. Tehát pl valaki fél a víztől, valaki a bohócoktól, valaki a horrorfilmektől. Én meg a világon semmitől nem félek a szerelmen kívül.


Hozzáteszem, hogy lányok szerint helyes vagyok és sportos. Szerintem önbizalmam is van. Tényleg csak annyi, hogy ha megtetszik valaki, attól nagyon kezdek félni. Az meg, hogy kommunikációba lépjek az illetővel, egyenesen kikészít. Görcsölök.


Sokan kérdezik, hogy miért nincs barátnőm, nekem meg az a válaszom, hogy el vagyok így is, azonban ez csak menekülés. Valójában szeretnék valaki szeretni.


Szeretnék változtatni, de senkitől nem tudok segítséget kérni. Úgy érzem nem vesznek komolyan. (Már akinek meséltem erről.)


20/F



2022. okt. 27. 14:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szerelemtől félsz, mert az boldoggá tesz, te is arról képzelegsz, hogy milyen jó lenne, illetve szeretnél szerelmes lenni. A pofáraeséstől, csalódástól, beégéstől félsz és van benned egy alap feszkó, magadnak is meg akarsz felelni, de érzed magadon, hogy nem megy, ami mégnagyobb feszkót csinál. Ezt leküzdeni úgy a legkönnyebb, ha először csak barátkozol, ismerkedsz az illetővel, nem gondolod túl, aztán kiderül majd, hogy hogyan alakulnak a dolgok köztetek. Így nem fogsz rágörcsölni, egyre lazább leszel.
2022. okt. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igyekszem majd így tenni.
2022. okt. 27. 22:55
 3/17 Senior Séf ***** válasza:
98%
1-es okfejtése hibátlan. Talán annyit tennék hozzá, hogy ne keresd a szerelmet. Jön az majd, ha kell, ha nem, és ha itt lesz, nem győzöd a fejed kapkodni. Az különben sem üzlet, nem lehet forintosítani, vagy azon tűnődni, hogy megéri-e. Jön valaki, elkapja a töködet, aztán tűnődhetsz, hogy nabazmeg, kellett-e ez neked.
2022. okt. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Utsó 😂


Remélem nem ezen fogok tűnődni. :D

2022. okt. 29. 02:33
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Azért félsz tőle, mert még nem tapasztaltad meg. Hidd el, nagyon jó.
2022. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Az első válaszoló szakember módján adott tanácsot. Fogadd el!


Nincs a családban, rokonságban olyan személy, akinek tönkre ment a házassága vagy komoly kapcsolata és Te is ettől félsz? Ha igen, akkor pszichológushoz menj, de ne számíts azzal, hogy 1-2 beszélgetés elegendő lesz. Ennyi még arra is kevésneki, hogy mélyen a lelkedbe lásson, hogy eddigre merj őszintén kinyilatkozni a problémádról előtte.

Vannak nemcsak privátrendelő pszichológusok is. Menj a háziorvoshoz, aki majd ad beutalót.

2022. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 NTBS ***** válasza:
100%
Nem a szerelemtől félsz, hanem a csalódástól. engedd el, ne görcsölj és jönni fog.
2022. nov. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha tetszik valaki, tanuld meg simán emberként kezelni, mint bárki mást.

Ismerd meg, mint embert, majd ismerőst és elválik tovább mentek-e a barátságba vagy mégtovább.


Nem kell görcsösen. Gyakorold és kialakul, ahogy a kommunikáció is.


A kommunikáció fejlesztése szükséges, fontos. Most tanuld meg, ne úgy, mint egyes korombeliek, hogy 30 évesen rendesen megszólítani, társalogni se tud a sok töketlen, mert nem alakult ki bennük.


Ne járj így!


Jómagam azért vagyok egyedül, mert egyik neccesebb, mint a másik.


A kommunikáció pedig olyan alap számomra, mint a levegővétel.


Ahogy a kapcsolatok egyik alapja is.


+immár olyan szinten elemzek másokat, hogy amíg én személyisége javarészt felmértem, addig a másik fél egy konkrét velem kapcsolatos jellemzőt vagy elmomdott dolgot se tud visszamondani.


Magamfajta odafigyelő, kommunikáció képes, alkotó embert hasonló személyiséggel nehéz találni.


Rázódj bele a kommunikációban, mert az a magánélettől a karrierig kulcsfontosságú.


A nyámnyilaság, "nem merek beszélni vele" viselkedési forma, mentalitás, önblokk a legrosszabb.


+problémamegoldó képesség és helyzet kezelés - ez is fontos része az életnek.


Gyakorold! Belejössz idővel és nagy hasznodra, előnyödre válik ezen képességek fejlesztése.


Vannak, akik fizetésemelést se tudnak kérni.


Én kértem, tisztelettel, illemmel és alázatos határozottsággal - megkaptam.

Többiek nem,mert meg se próbálták, aki igen az is teszetuszán ment be az irodába és görnyedtebb tartással jött ki.


Mindenhol fontos a kommunikáció és társai.


Azt se feledd: a "megtetszett/tetszik" pl valaki, az első sorban a külsőnek szól, ismerkedés pedig kell a belsőhöz.


Lehet valaki bomba nő számodra, ha pl leszólítod és mondjuk megszólal tajparaszt akcentussal és kiábrándulsz.

(tesóm járt így)

Vagy beszélgetés, ismerkedés alatt rájössz: nagyon más világban mozogtok stb.


Merj ismerkedni, lépni, mert az csak a kezdet. Utána jön az igazi keresgélés.


No és jó ha tudod, mik, milyen nézőpontok, dolgok, tulajdonságok, hobbik stb-k fontosak számodra.

Mikben vagy semleges avagy engedni képes és mikben nem.


Azaz önismeret.


Sok sikert! Hajrá! 😊

2022. nov. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el a #8 (08:51) válaszoló tanácsait, mert nagyon jókat tanácsol!
2022. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. nov. 10. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!