Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményetek? 16/F

Mi a véleményetek? 16/F

Figyelt kérdés

Jelenleg 16 éves vagyok, jó úton haladok?

Mit kellene máshogy tennem?

Mi a veleményetek az eddigi eletemről.



Nem járok bulikba, szórakozóhelyekre.

(Egyrészt nem hívnak, másrészt nem is vágyok rá.)


Nem csinálok olyat amit nem tehetnék, pl.: nem cigizek, nem iszok, nem drogozok, de nem is akarok.


Nincsenek barátaim, 1(!) se. Nem azért mert én antiszociális vagyok, hanem a buli meg a barátok valahogy eddig nem a nekem megfelelőek voltak. A barátok: egyszerűen nem olyan, nem érettek és még sorolhatnám...

A szórakozohelyeken is csak a pia, cigi, drog, szex megy... Van facebook oldalam, de még ismerőseim sincsenek. Én nem jelölök be senkit, így vagyok vele, hogy aki szeretne az jelöljön be engem. Az osztálytársaim, tanáraim, régi haverjaim, ismerőseim bejelöltek én meg kitörlöm őket, mert egyszerűen nem velük, hanem a tanulással akarok foglalkozni.


Nincs barátnőm és még soha nem is volt.

Én nem szeretnék futókapcsolatokat (pár hét/hónap), hanem komoly kapcsolatot majd az általam arra kiválasztott emberrel.


A tanulmányommal nincsenek gondok. Az életcélom megvan, továbbtanulás, feleség, ház, kocsi, gyerek, családom, szüleim és testvéreim támogatása stb...

Az állásom is megvan nagyvonalakban.


A nyugdíjas éveiem úgy tervezem, hogy a feleségemmel együtt élünk egy kis városkában amikor a gyerekek már kirepültek és mi Őket tamogatjuk anyagilag.



2022. dec. 22. 18:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem teljesen jól csinálsz mindent. Az egyértelműen jó dolog, hogy odafigyelsz a tanulmányaidra és hogy nem akarsz inni, drogozni, meg hasonlóan káros szokásokkal pusztítani saját magad.

Ha pedig nem akarsz barátkozni, akkor nem kötelező az sem. Még mindig jobb egyedül tölteni az időnket, mint rossz társaságba keveredni.

2022. dec. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%

A "rossz társaság" itt egy sima általánosítás a kérdező részéről, aki inkább minden lehetőségtől elzárkózik mert látott néhány rossz példát. Az ilyen fogja majd 32 évesen is azon észrevenni magát, hogy pont ugyanúgy nincs senki mellette, mert a világ nem változott semmit (jobb nem lesz), a láthatatlan és elérhetetlen aszociális emberek után nem fog senki koslatni, ő pedig nem fog senki irányába nyitni. És ha akarna sem tudna, mert az utolsó egészséges szociális élménye általános iskolás szinten ragadt, nincs tapasztalata a társas kapcsolatokról, a kortársainak pedig ez már creepy lesz.

Pl. "Én nem szeretnék futókapcsolatokat (pár hét/hónap), hanem komoly kapcsolatot majd az általam arra kiválasztott emberrel." - senki nem akar csalódni és véget vetni egy kapcsolatnak, ezzel együtt viszont senki nem látja előre milyen lesz a másik ember, amíg meg nem tapasztalja. Tapasztalat hiányában viszont tapasztalni sem lehet, és nem úgy lesz senki a párod, hogy te "kiválasztod", és akkor majd minden úgy lesz ahogy kitaláltad - az fel sem merül, hogy egy kapcsolatban nem csak hozzád kell idomulnia mindennek ahogy a fejedben megtervezted, hanem neked is másokhoz. Az ilyen forgatókönyvszerűen eltervezett és véghez vitt napi rutin vagy élet tipikus autisztikus vonás.

2022. dec. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
78%

Itt szerintem nem arra kellene figyelned, hogy ki mit mond, merre kellene haladnod az életben, mivel úgy jutsz legjobban tovább, ha a saját érzéseidet követed. Persze tanácsokat meghallgathatsz, de érdemes ezeket szintén mérlegelni. Ezen kívül egy szűk baráti kört érdemes megismerni, akikben könnyen megbízhatsz, mert nagyon sok olyan szituáció van, amikor nagyon fontosak a barátok. A tanulást lehet szüneteltetni, amíg a 2-3 barátodnak szüksége van rád, vagy neked rájuk.

Ha a barátok megvannak, a többi már könnyen fog menni. 16/F

2023. jan. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 xp ali ***** válasza:
21%
Barátok kellenek. Akármilyen csodabogyó is vagy kell, hogy legyenek hozzád hasonló barátaid, vagy esetleg követőid (alacsony önbecsülésű emberek, akik felnéznek rád). Előfordul, hogy ahol élsz, ott nincsenek olyanok, mint te, de akkor majd 1etemen lesznek olyanok. Ha ez sem vonz, akkor irány az orvos, mert van vmi bajod.
2023. jan. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!