Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A SZERETET AZ IGAZ VALLÁS!?...

A SZERETET AZ IGAZ VALLÁS!? SZERINTETEK?

Figyelt kérdés

Ha elfelejtenénk a bibliát,korán,talmudot és a többi irományt,és nem másoktól halott szövegekre,tapasztalatokra alapoznénk-akkor egyetlen vallás a szeretet lehetne(ha egyáltalán káne vallás akkor)!Szerintetek?


Szeretném ha korotokat is csatolnátok a véleményetekhez,és tiszteletbe tartanátok egymás véleményét!


2010. okt. 7. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

ÉS MIÉRT KELL KIABÁLNI???????!!!!!!!!!!!!!!

Szerintem felesleges a vallás, vagy inkább szánalmas az, hogy rám akarják tukmálni egymás baromságait, bár körül lehet nézni miért is törtek ki a háborúk, nem ember-ember ellen, hanem faj szerint, ez szánalmas!!!

2010. okt. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha elfelejtjük a szent könyveket és filozófikus elméleteket... és csak szétnézünk a világba, akkor azt látjuk, hogy az emberek istene a pénz. Ez alapján a vallásuk a hatalom és az önzés.


A szent könyvek közül, valójában csak a Biblia szól a szeretetről, az összes többi inkább valamiféle természetfeletti életstílust, életmódot akar mutatni. Hogy szabaduljunk meg a fizikai kötődésektől és éljünk befelefordulva, meg ilyesmi.

Konkrétan a tiszta, önfeláldozó szeretet csak a Bibliában jelenik meg. Ez nem elfogultság... bár lehet meg lehet cáfolni. Nem olvastam a többit, csak max a tartalmukat.


Egyébként pedig a szeretet nem vallás lehetne, hanem mondjuk "látásmód". Az élet "módszere". Vagy nem is tudom. Ha az emberek szeretettel közelítenének egymáshoz, és nem önzéssel, akkor más világban élnénk. De nem ez történik. Még a legjóravalóbb emberben sem tökéletes a szeretet.

24/L

2010. okt. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A szeretet az igaz módszer...az igaz vallás bármelyik lehet a létezők közül, mert a vallás kapcsolatot jelent Istennel...Igazság szerint ha elhagynánk mindent, akkor sem lennénk sokkal beljebb...mert kezdődne minden elölről, ha nincs irány mutatva...s itt igazság szerint világnézetbeli probléma van, ami nem vallási dolog, inkább filozófiai. Ez pedig az, hogy mi az ember, mi a világ, és mi Isten. A létezésünkkel, érzékelésünkkel kapcsolatban 2 féle megoldás van csak...az egyik korlátol, és az önzést gerjeszti...a másik megszabadít, mert egy új szemléletet, új lehetőségekkel, állít az ember elé, aki így kiterjesztheti valós hatalmát...átadva magát például az önzetlen szeretet eszméjének, ugye onnantól betartva e rendszert, s elhagyva az önzésre való hajlamot. Van lehetőség megismerni ezt a másik világszemléletet komplettül bárkinek...szóval ha valakit érdekel, bátran szóljon. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A szeretet önmagában nem elég. Szerintem a vallásnak a "nagy" kérdésekre is válaszolnia kell, teremtéstörténet, stb... de jó úton jársz =)
2010. okt. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21 F előző
2010. okt. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Kell vallás, de csak igaz vallás, mert ez ad igazi reménységet a jövőre nézve.Csak is a Biblia az amely alkalmas erre. Az ember a veleszületett képességeivel, és tökéletlenségeivel együtt,képtelen a tökéletes boldogságra. Még ha képes is jó dolgokra és szeretetre ezt meg kell erősíteni a hittel.Ez szilárdítja meg őt.
2010. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha eltűnnének ezek a "szentírások", akkor csak a pénz irányítana, bár szerintem már most is ez van. Személy szerint nekem nem kéne vallás, mivel ateista vagyok, én most is az elveim alapján élek, és becsületesnek gondolom magam. Szerintem a kereszténység csak az emberek kordában tartását, illetve az egyház fenntartását szolgálta. Vannak benne követendő tanok, de ez igaz más vallásokra is!

Ha belegondolunk, hogy mennyi másik vallás van, és mikor alakultak ki, vajon melyik lehet az igaz, és melyik nem? Nekem elsősorban itt hibádzik az egész istenes dolog, és még a józan észnek is ellentmond sok helyen.

Ez a véleményem, engem az életben nem fognak megtéríteni.

2010. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Zenon ***** válasza:

Végre egy korrekt meglátás,kedves kérdező.

És igen,a szeretet az egyetlen igaz vallás.Minden egyéb hazugság.21/F

2010. okt. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek a bibliában, már túlságosan összevan firkálva, újra írva, beletéve,eltéve, hazugság az egész.


De szerintem a szeretet is egy nagy átverés.:(

2010. okt. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem kell elfelejteni a vallásokat, mert minden vallásnak az üzenete a szeretet.

és csak a fanatikus korlátolt vaskalapos csőlátásúak utasítanak el élből bármi más vallást, amit gyerek koruk óta nem sulykoltak beléjük....

2011. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!