Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha holnaptól nem iszok többet...

Ha holnaptól nem iszok többet az miért jó nekem ? Attól még egy szerencsétlen balfasz leszek. Egy semmirekellő szarhazi.

Figyelt kérdés

Nem nékem való az

élet. Belefáradtam.



2023. ápr. 25. 19:12
1 2
 1/12 anonim válasza:
53%
uncsi
2023. ápr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
hány éves vagy?
2023. ápr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2-es 41/F.

Hagyjuk kategória.

Ez a mindenki egyenlő hülyeség.

2023. ápr. 25. 19:35
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ha holnaptól nem iszol, attól még egy szerencsétlen balfasz leszel, de a józansággal megadod magadnak a lehetőséget, hogy kimozdítsd magad ebből az állapotból. Azért 41 évesen még nem késő dolgozni ezen.
2023. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rajtam kívül is bőven vannak, akik sok probléma ellenére sem isznak, ez nemhogy nem megoldás, hanem valószínűleg éppen a problémák egyik gyökere. Emellett drága, és egészségkárosító.
2023. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Próbát megér, főleg mert valószínűleg a depresszióba hajló alapállapotod se alapállapot, hanem a könnyű dopaminbombának köszönhető. Ha úgy élsz, hogy naturálban jön a dopamin, akkor visszaalakul a rendszer olyanra, hogy egy ivászat közbeni mértékű jókedv lesz a jól megérdemelt kikapcsolódás bármely, nem gyorsított önjutalmazásos formája. Nagy igazság, hogy az alkohol megoldja az összes problémádat, amit okoz.
2023. ápr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Phoney ***** válasza:
100%

Annyiban igazad van, hogy az absztinencia önmagában nem mindig tudja megoldani azt, ami miatt az ember iszik.


Az ivás viszont garantálja neked, hogy soha nem is fogod tudni megoldani, helyette egyre nagyobb lelki nyomorult leszel, még akkor is, ha esetleg sikerül megmaradnod olyan mennyiségnél, ami mellett még tudsz dolgozni. A napi piálás egy olyan elmebeteg, paranoid jellegű állapotba teszi az embert (részben a kisebb-nagyobb mértékű agyzsugornak is köszönhetően), ahol mindig rossz helyen látja a problémáit, ezért igazából semmit nem ért belőlük, de azért halálbiztos a saját baromságaiban. Az alkoholistáknál azok a pszichés folyamatok sem működnek, amik az embert vissza tudnák terelni a normális életbe, hiszen a változás fáj, és az alkoholista ettől a fájdalomtól is menekül a "mocsárba".


Így az alkohol még abban sem segít, hogy az alkoholistaként várható kb. 15-25 évnyi további életedet kellemesen töltsd el, mert egyre szerencsétlenebb leszel, és így az alkoholos eufória is egyre jobban cserben hagy.

2023. ápr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kérdező, mi és mennyi a napi mennyiség?
2023. ápr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%
Csak rosszabb lenne ha nem innàl. Én is így vagyok ezzel de nekem piára se telik. De ha telne innék mint állat
2023. ápr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
50%
Szerintem legyél hálás hogy telik rá.
2023. ápr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!