Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az mitől van hogy mindenhol...

Az mitől van hogy mindenhol otthon érzem magam?

Figyelt kérdés

#otthon #érzés #Otthonérzés
2023. okt. 28. 17:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem tudhatom a választ még mindig, úgy hiszem nekem csak érzéseim vannak. Próbálom megfogalmazni.


Azt gondolom születésemtől fogva ilyen vagyok. Szabad.

Egyszerű. Vagyok.

Szeretem az emberkéket és a körül vevő világot.


Természetes hogy van és vagyok. Nem szükséges hogy legyen otthonom a szó tradicionális értelmében, mert tényleg otthon vagyok bárhol.


Az emberek működését pedig próbálom megérteni, elfogadni, még ha nem is találok magyarázatot másoknak oly egyszerű dolgokra.

De azt hiszem nem is szükséges magyarázat, oly sok ember és oly sok sors. Nem kell ezt nekem az értelmemmel felfognom, csak elfogadom.


Vagyok köztük és élek, lélegzem. Egyszerű.


Természetesen nekem is vannak félelmeim, kérdéseim, de nem tölt el a klasszikus félelem, ez valami más.

Az elme egy csodás dolog, s az enyém tudja mi a jó nekem. Ha ért fájdalom, keserűség azt helyre tette, tudta mikor mire volt szükségem.


Tudom nem mindenki lehet boldog, hiába szeretném én ezt, cserébe én voltam boldog egész eddigi életembe.

Ilyen egyszerű számomra.

2023. okt. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, kedves kérdező? Én kb 30 éves koromig hasonlóan éreztem magam. Addig az összes jó megtörtént velem, azóta csak a gondok vannak. Betegség, halál, egyedüllét, rengeteg pénz, amiért nem kapok semmit. A boltban meglincselnek az idősök, mert elviszem előlük az akciós virslit. Utálom az embereket. Ha ki kell mennem otthonról, szorongással küzdök.
2023. nov. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Rák vagy?
2023. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Senior Séf ***** válasza:
30%
A fény csak a sötétben látszik. Neked nincs IGAZI otthonod. Annak híján viszonyítási alapod sincs.
2023. nov. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%
Attól , hogy egészséges gondolkodású ember vagy!
2023. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
32 vagyok, szingli és halak. Pár hónapja van így, azelőtt én is szinte utáltam az embereket. Nem az események másak, mert mostanában is megesik pl. hogy barátságtalanok velem mások, de most ez már nem tűnik rossznak mint azelőtt, valójában nem tudnék olyat mondani ami rossz lenne, bármi történik így, ebből az tűnik fel nekem hogy én lettem más, de nem gondolkodásban szerintem, bár más gondolataim vannak mint ezelőtt voltak, de nem ilyen vagy olyan, pl. egészséges gondolkodás eredményeképpen, mert gondolkodással nem tudom megmásítani ezt, és a régi énemet sem tudtam pl. pozitív gondolkodással megváltoztatni, vagyis a pozitív gondolkodást most is hülyeségnek tartom, vagyis felesleges erőlködésnek, ugyanúgy hülyeségnek tűnik, és hasztalan, ha most negatív gondolatokkal kísérleteznék. A gondolatok nekem csak úgy tűnnek mint egy visszhang, arra hogy látom a világot, de nem a gondolat dönti el hogyan látom, hanem ahogyan látom, arra úgymond reflektálnak a gondolatok.
2023. nov. 10. 17:51
 17/18 A kérdező kommentje:
Ami nagyon észrevehető és amiért nagyon hálás vagyok, hogy nem aggodalmaskodok semmin, és nem a félelem, vagy egy kellemetlen érzés a reakcióm a szituációkra, hanem egy olyan békés semlegesség, és egy érzetféleség hogy így is úgy is jól alakul minden.
2023. nov. 10. 17:56
 18/18 A kérdező kommentje:

"A fény csak a sötétben látszik. Neked nincs IGAZI otthonod. Annak híján viszonyítási alapod sincs."


Kapizsgálom mire gondolsz, se a "sötét" nem rossz, se a "fény" nem jó, vagyis nem adott események vagy adott gondolatok eredményeképpen érzem magam otthon. Ugyanígy Pl. Amikor nem így voltam mint most, akkor szinte depressziós is voltam, és a "jó" dolgokat sem élveztem (igazán), olyan befásult féleség voltam többnyire.

2023. nov. 10. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!