Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hajlamosak bizonyos...

Miért hajlamosak bizonyos emberek bevonzani,hogy bàntsák őket?

Figyelt kérdés
Ha valaki állandóan bevonzza az olyanokat,akik igaztalanul bánnak vele,az minek köszönhető? Milyen személyiségtipus van kitéve legjobban az agresszivitásnak?

ápr. 11. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Van áldozat típus.

[link]

[link]

ápr. 12. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Nincs olyan, hogy bevonzza.


Olyan van, hogy arra fixál a figyelme, hogy ki bántja. Plusz úgy is viselkedik, hogy házhoz megy a pofonért.


Mások meg dolgoznak, gyereket nevelnek, tanulnak, teszik a dolgukat, nem ilyen hülyeségekkel foglalkoznak unalomból.

ápr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ha valakit bántanak,az nem az ő hibája
ápr. 12. 12:07
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Hát persze. A csúnya bácsi visszaütött...
ápr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Szerintem ezt nem bevonzani lehet, csak olyan közösségbe kerülni, ahol megvan erre az esély.
ápr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

"Ha valakit bántanak az nem az ő hibája"


Nos, fejtsük ki.


A bizonytalan, csendes, nyuszimuszi embereket könnyen kispécizik a rosszindulatúak.


Ergo részben mégis tehet róla az illető, hogy olyan a kisugárzása, állapota.


S ha nem képes kiállni magáért, az szintén önhiba.


Jómagam a csendes rajzolgatós, megfigyelő típus voltam és vagyok.


Régi énem lelkileg nem volt toppon és ezt nonverbálisan a problémás emberek kiszúrták.

Csak ott csesztek rá, ha valaki kizökkent a magam dolgából, piszkálódik, nos bevertem nekik.


Onnantól kikerültek.


Később idősebb fejjel megtanultam a helyzeteket és az embereket kezelni, stabil lelki állapotom megalapozódott egy alap magabiztos kisugárzással és érdekes módon nem találnak be emberek.


S van felnőttek között az a bizonyos megsavanyodott réteg, akiknek fáj, ha van szerelmed, szúrja a szemüket egy tiszta mosoly, elítélnek vakon csakmert olyan arcom van, amit anyám-apám összehozott.


Az a fajta rosszindulat, ami pedig bennük lakozik nem másból ered, mint saját magukkal és életükkel való elégedetlenség.


Mivel egyszerűbb menekülni s nem szembenézni saját dolgaikkal, így marad a baszogatás, mások kipletykálása.


Az ilyenek ellen pedig azt teheted, hogy szépen te viszont szembe nézel saját magaddal és életeddel, megerősödsz.

Ebből pedig lesz egy olyan megjelenésed, személyiséged, akivel nem mernek kikezdeni, mert azt érzik, hogy nem tudnak ledominálni.


Üdv a világban, ahol a pszichológia, emberismeret, önismeret, helyzet és problémamegoldó képesség, kommunikáció (verbális, vokális, nonverbális) mind jelen van.


Nincs itt semmi féle "vonzás törvénye". Hanem szimpla tények, állapotok, helyzetek, események.


A frusztrált átlagos ember mimdig is azt keresi tudat alatt, hogy kibe rúgjon bele, hogy saját fájdalmát,gondját,baját elfeledje egy rövid időre.


Ha nyitott az ember és helyén van lelke, idővel leszakad róla az ilyen rosszindulatú nép zöme, emellett érdemes tudatosan kialakítani saját normálisabb köreinket.


Te magad irányítasz, csak sokan elfeledik.

S van jogod igent, ám nemet is momdani adott embereknek vagy asott emberek társaságára.

ápr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

"Régi énem lelkileg nem volt toppon és ezt nonverbálisan a problémás emberek kiszúrták.


Csak ott csesztek rá, ha valaki kizökkent a magam dolgából, piszkálódik, nos bevertem nekik.



Onnantól kikerültek."



Jól tetted, csak az a baj hogy nem mindenki képes rá, hamár belekerült ebbe a helyzetbe.

ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mindig a gyenge bántja az erőset,nem fordítva. irigységből van.
ápr. 16. 21:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem személyiség, hanem inkább élethelyzet függő. Egy lazább, jókedvű sétálgató emberhez aki sz@rik a világra nem igen mennek oda, de egy kesergő emberhez, akinek ott van az arcán a kétségbeesés már annál inkább. Akik nem akarnak nem bántanak. Akik meg akarnak, azok olyat keresnek akinek épp a legjobban fáj.
ápr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyerekek és kicsit a felnőttek közt is akinek nincs fix helye a közösségben, az gyakran részese lesz a dominanciaharcnak. Aztán ezek a harcok eldöntik, hogy agresszor lesz, kívülálló, vagy áldozat. Elsőhöz erőszakos jellem, másodikhoz szilárd belső etika, harmadikhoz a korábban elszenvedett bántalmazás és a határ kijelölésének a hiánya vezet.

Én valamikor gyerekként az utolsó voltam, kb 12 15 éve a második.

ápr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!