Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik önzetlen szeretet?

Létezik önzetlen szeretet?

Figyelt kérdés
Én olyat még senki iránt nem tápláltam...
2011. febr. 3. 16:46
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
nem is. max. szülők és gyerekek közt, de gondolom te szerelemre gondoltál. nem létezik.
2011. febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 szamóca. ***** válasza:
53%
igen, de csak a kutyák képesek rá.
2011. febr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Nem szerelemre gondoltam, bármilyen másfajta kapcsolatra is. Végülis az édesanya a gyermekét talán önzetlenül szereti.. a gyerek viszont, szerintem a tőle kapott dolgok miatt szereti az anyját.
2011. febr. 3. 16:56
 4/38 anonim ***** válasza:
A szülői szeretet önzetlen.
2011. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
létezik persze, sajnálom azokat akik úgy gondolják hogy csak kutyák , vagy senki nem képes rá , elég rossz tapasztalataik lehetnek
2011. febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 szamóca. ***** válasza:

:D köszi édes tőled, de gondolkodj el rajta mert lehet igazam van. csak a kutya képes swzeretni egy embert aki éhezteti, láncon tartja és minden éjjel megrugdossa.

az ember a szeretetért mindig vár valamit. nem feltétlen anyagi vagy más evilági javakat, de legalább kedvességet, vagy viszont szeretetet. nem tudsz szeretni valakit aki kutyául bánik veled, innentől már nem önzetlen.

2011. febr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

hát figyelj valószínűleg igazad van a saját szemszögödből , de én máshogy látom az önzetlen szeretet fogalmát

ez biztos relatív de én önzetlennek tartom a legtöbb mentőst , tűzoltót , hazaszeretet is jó példa , hányan haltak meg a hazájukért vagy családjukért , vagy egy égő házban miközben mást akart volna kimenteni?

mi ez ha nem önzetlen szeret (jó meg lehet magyarázni ezt is hogy miért nem , de szerintem az )?

a szerelem is lehet önzetlen szerintem

csak túl szigorúan veszed ezt, még egy kutya akit megvernek naponta , éheztetik sem fogja szeretni azt az embert ,egyszerűen csak ezt ismeri

ha jön valaki aki mondjuk sunyiban eteti és ellátja a sebeit 2 hét és máris "átgondolja " ezt

2011. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
szeretet*
2011. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 szamóca. ***** válasza:

persze, te máshogy értelmezed mind aszeretet fogalmát mind az önzetlenségét. én alapvetően csak a legkézenfekvőbb deffinicóra írtam, amiben az önzetlen annyit jelent hogy semmit nem vársz érte, a szeretetnél pedig én csak személyek közti valós szeretetre értem. amibe a tűzoltó nem tartozik bele, hiszen nem konkrétan olyan emberért hal emg akit "szeret", hisz isemretlen számára. nálam ez más fogalomkörbe tartozik.

a kutya nem bírál felül. félni fog az illetőtől ha bántja, de a szemében ott lesz a szeretet. gazdájaként tekint rá, mégha kegyetlenül bánik vele is. persze ha kirántják a közegből és új gazdát talál az más téma, de ez már fajtafüggő is (hány embert néz gazdájának) ls szituációfüggő is, alapvetően azonban az ő szeretetük a legtisztább, mert tényleg semmit nem várnak cserébe.


most fűzhetném tovább hogy a tűzoltó dicsőséget és fizetést vár stb, de ez már túlragozása lenne és nem is feltétlen igaz. mindenesetre nálam az nem egészen ide tartozik.

2011. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 szamóca. ***** válasza:

egyébként igen...tök "jó" hogy valaki meghal a családjáért és ere mondhatnánk hogy önzetlen... csak gondolj bele - az én értelmezésem szerint - magát a szeretet nem önzetlenül adta. nem tudatosan vár érte bármit is, de ha nem kapja meg a feltételeket (mittudomén édesanya felnevelt és szeretett és amúgyis kedves stb) akkor nem fogja szeretni. az más kérdés hogy konzervatívabb emberek szerint a vérvonal már kötelez szeretetre, ezzel én nem értek egyet.

de érted...én nem azt mondom hogy nincs olyan szeretet amikor bármit megadnék a másiknak. csak azt, hogy ez a szeretet valamiért alakult ki. valamit kapok cserébe érte, ami ha nem lenne, nem létezne az érzelem.

2011. febr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!