Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Videojáték, számítógépjáték,...

Videojáték, számítógépjáték, nyerőgép-függőség miért ennyire elterjedt?

Figyelt kérdés
Leszögezem: 38 éves vagyok, le lehet bezzegező középkorú hülyének kezelni, de: a nyolcvanas években az osztályban elsők között volt számítógépem. Az akkori gépek is nagyon sok és jó játékprogramot tudtak futtatni. Hozzám járt fel a fél osztály játszani. Én is sokat ültem a gép előtt, de sosem érdekeltek a játékok. Kipróbáltam, untatott, inkább programozgattam, algoritmust írtam BASIC-ben a haverok titkosírásához. (egy képlet szerint a karakterek abc szerinti helyeit keverve volt egy titkos írásunk, ez a progi pedig oda vissza fordítóprogramként működött) én már akkor csináltam rá ékezetes karaktereket stb stb. Azóta persze én is nagy internetező vagyok, sokat böngészek, de mikor a sógornőméknél vagyunk vendégségben a kisfia állandóan pléjsztésönöztetni akar engem, nekem meg kínszenvedés az a fél óra is. Ő meg állítólag még a levegőre sem megy ki, egész nap nyomja. Hát én elképzelni nem tudom magamról. Amikor annyi idős voltam, akkor sem csináltam ezt. Ja a nyerőgépek sem kötnek le. Egyszer kipróbáltam, hogy elmondhassam magamról, de ennyi. Én értetlenül állok mind a fizetésüket elgépező emberek mind pedig az egész nap a gép előtt ülő és játszó fiatalok vonatkozásában is.
2011. febr. 23. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A játékok azért, mert manapság a szülők már az egész kicsi gyereküket is beültetik a tévé meg a számítógép elé (tisztelet a kivételnek), és a gyerek megszokja, hogy ez a szórakozás. Szabadba ritkán megy a gyerek játszani, hiszen akkor figyelni kell rá, anyuka-apuka meg túl elfoglalt ahhoz. A tévében meg látja a sok marhaságot, lottó, szerencsejáték, alkohol, drog stb. és azt hiszi, ez a normális, persze, hogy felnőtt korában is azt fogja csinálni, ami azelső évek során berögzült az agyába. Azok a fiatalok, akiknek a szülei annak idején elkezdték ezt a "nevelési módszert", mostanra kezdenek felnőni, ezért van annyi depressziós, akolholista, játék- vagy tévéfüggő fiatal.
2011. febr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát én mondhatom, hogy egész nap a gép előtt ülök amikor van egy kis szabadidőm. Ez van már kb. 8 éves korom óta (most 17 vagyok) és nem tudom miért... Nem is szórakoztat már különösebben, de mással nem tudom magam elfoglalni... A gépre nem kell koncentrálni, csak beülsz elé és punnyadsz. Engem ez valamennyire megnyugtat, de ez igazából olyan mint a cigi, baromi nehéz leszokni. Nekem például azért nincs más elfoglaltságom, mert haverok sehova nem hívnak, mert eddig nem igazán érdekelt a járkálósdi, és igazából most sincs sok kedvem hozzá, de ha nagy ritkán hívnak akkor kényszerítem magam és elmegyek. Alapvetően utána jól érzem magam általában, de amikor ott vagyok akkor néha felmerül bennem, hogy mit keresek én itt? Nem tudom, valahogy én túl fiatalnak érzem magam mindenhez...
2011. febr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez a túl fiatalnak érzős dolog nekem is ismerős:) én 21 évvel vagyok több Nálad, akár az én gyerekem is lehetnél és látod, én is így érzek sokszor. Nincs is gyerekem, mert mindig azt mondom, hogy előbb én nőjek fel. A gépfüggés nálam is megvan annyiból, hogy netezek nagyon sokat. Viszont ha más elfoglaltságom van, akkor nem hiányzik. Tehát egyetlen kirándulás vagy kimozdulás nem maradt el azért, mert a gépet választottam. Ezért tartom aggasztónak a rokon kisfiát, aki még séta helyett is pléjsztésönözni akar.
2011. febr. 24. 07:23
 4/6 anonim válasza:
Én 18 éves vagyok, és engemet is a kezdetektől fogva az ilyen videojátékokon nőttem fel, Nintendo rajongó vagyok, meg sokat számítógépezek, nemigen szoktam én sem kimozdulni otthonról, persze azért mert ha kimegyek a haverjaimmal elmegyek mondjuk valahova, csak isznak meg cigiznek, én meg egyiket sem csinálom... Hát az az igazság szerintem inkább legyenek videojáték függők a gyerekek, minthogy ilyen narkós, meg iszákos marhák... Mindig engemet is szidnak a haverjaim hogy miért költöm a pénzemet videojátékokra meg ilyesmire, én meg mindig erre azt mondom hogy inkább arra költöm minthogy cigire, fűre meg egyéb káros dologra... Amugy meg én edzeni szoktam, vagyis gyúrok rendesen 2 hónapja, de azonkívűl mindig a nap további részében számítógépezek internet meg ilyesmi, meg persze régebben BMX-eztem trükköztem vele, csak mióta rosszlett nemtudok, meg már amúgy sem bírja a trükköket mert már nemvoltam kezdő, újat kellene venni, csak nincs rá keret, meg mostanában a videojátékokkal foglalkozok jobban. Összességében szerintem inkább legyen egy gyerek ilyen videojáték függő, minthogy cigizzen, meg leigya magát a sárgaföldig...
2011. márc. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van és ha teljes életet élsz egy ilyen "főhobbi" mellett akkor semmi gáz. A gond csak az, amikor valakinek semmi más nincs az életében. És azért épül le a teste, azért épülnek le a kapcsolatai, fényérzékeny lesz a szeme és megszűnik az immunrendszere, mert csak és kizárólag abból áll az élete, hogy gépezik. Azt nagyon durvállottam, amikor olyat olvastam, hogy egy fiatal azért halt meg, mert kiszáradt. Ugyanis annyira odaszögezte magát a gép elé, hogy észre sem vette, hogy napok óta egyhuzamban nyomja, hogy szomjanhalt és a kialvatlanság is belejátszott.

De ha valaki tudja, hogy hol a határ, inkább ez, mint a cigi-pia-drogok.

2011. márc. 7. 07:41
 6/6 anonim válasza:
Igen persze, nemszabad túlzásba vinni, unokatestvérem volt egy olyan időszaka hogy játszott ezzel a mostani divatjátékkal a WOW-al (World Of Warcraft) mert egyik haverom ajánlotta neki, nekem nemtetszett egyeltalán a játék, ki sem próbáltam, unokatesóm kipróbálta, és annyira függő lett a végére hogy mikor átmentem hozzá ki sem jött hozzám, én bánkódtam ezen nagyon, de végül abbahagyta egy idő után nagy nagy szerencsémre, nagyon megkönnyebültem akkor, de visszagondolok nagyon rossz volt:S... Azóta is azt a játékot ki nem állhatom, meg semmi értelme sincs hogy nincs vége egy játéknak mert sosem unja meg, és függő lesz, meg szerintem egy játék akkor jó, ha van vége. Mindig mondja az a haverom hogy próbáljam ki, egyszer unokatesóméknál kipróbáltam, de egyeltalán nemkötött le, szerintem nagy egy hülyeség, valami idióta találta ki az tuti:DXD. Na az aki kitalálta azt az embert kellene egy sötét szobába bezárni aztán addig éheztetni, szomjaztatni amíg meg nem hal...
2011. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!