Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a következő lépés? Mit tegyek?

Mi a következő lépés? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb 3 éve az életem kicsúszott a pályájáról, pár történésen kívül nem történik velem semmi. Itthon vagyok, nincs munkám és nem tudom mit akarok az élettől. Sose tudtam mit szeretnék csinálni, inkább azt tudtam hogy szeretnék valamit csinálni, haladni. Itthon már anyagilag nem tarthat el senki, és egyre nagyobb konfliktus forrás ez. Szeretnék kitörni, új életet kezdeni, messze innen. A sorozatos állás visszautasítások után egyre inkább arra kellet rájönnöm hogy vissza kell mennem a suliba. Érettségivel kitörölhetem mondhatni. Szeretnék fősulira menni, de nem tudom hova. És ahogy az nálam lenni szokott minden döntésem hirtelen jön és utolsó pillanatban.

Kinéztem magamnak egy sulit Pesten, gondoltam hátha felvesznek pótfelvételin, de már csak fizetős szak van azt meg nem engedhetem meg.

Jövőre tudnék csak újra jelentkezni, de közbe megnéztem a követelményeket és nem tudom hogy képes vagyok rá, újra úgy érzem hogy én nem vagyok elég jó. Hogy vannak nálam jobbak. Tegnap még azt képzeltem milyen lesz kolisnak lenni, új embereket ismerek lesz életem. Erre ma hogy kiderült hogy ez lehetetlen, mint ha minden erőm elszállt volna. Megint a padlón vagyok és azt nézem hogy egy újabb év telik el azzal hogy az életem nem halad semerre.

Ha valahogy ki tudnám használni ezt az évet és képezni magam hogy jövőre felvegyenek akkor talán, de olyan erőtlennek érzem magam. Kezdem feladni, nincs már bennem remény se a kitörésre. Anyámnak lesz igaza aki azt mondta hogy olyan leszek mint a semmire se jó alkoholista apám aki az utcán halt meg.

Hogy lehetne erőt merítenem, miből? Azt szeretném ha már nem csak álmodnám a változást hanem átélném is.

21/F


2011. júl. 25. 15:50
 1/4 JLlompi ***** válasza:
kezdj el rapp számokat írni :D az mindenkinek beválik
2011. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj ki egy évre külföldre dolgozni.
2011. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

úristen első, ez a h.lye tanácsot....


Kérdező!


Hát velem kb dettó ugyan ez van, kivéve , hogy nálam csak 1 éve tart ez az állapot, és remélhetőleg szeptembertől meg is szűnik(pótfelvételizni fogok). Én azt mondom neked, hogy nincs olyan, hogy semmilyen állást nem találsz, nyilván túl nagyok az elvárásaid, és nem adod be egy "akármilyen" helyre az önéletrajzodat, amit meg is értek. De ebben a helyzetben már nem nagyon válogathatsz, muszáj elfogadni azt, ami van. Szerintem kezdd el újra nézegetni az álláshirdetéseket, ne add fel, elvégre van időd rá bőven...

Azt javaslom, hogy ne húzd az időt a főiskolával(állítólag jövőre az egész rendszer megváltozik, magasabbak lesznek a ponthatárok) hanem szépen pótfelvételizzél valahova(levelezőre mondjuk, és akkor tudsz dolgozni. Így meg tudod keresni a tandíj árát, és elvileg még részletfizetést is lehet kérni , tehát a tandíj összegétől függően havi x összeget kell majd befizetned, szerintem ez jó, hogy nem egybe kell kipengetni...Szerintem ilyeneken ne gondolkozz, hogy majd te képzed magad egy évig és utána felvételizel, csak akkor ha egy konkrét célod van, szóval pontosan tudod, hogy mi akarsz enni és ezért küzdesz(pl orvos stb..). De ha nem tudod, akkor válassz valamit ami szimpatikus, és kezdd el el, mert különben várhatsz 26 éves korodig mire munkába tudsz állni. Én személy szerint pénzkeresést részesíteném előnyben, mert hidd, el hogy nagyon rossz lenne, úgy kilépni az életbe 25-6 évesen , hogy se pénzed , se munkatapasztalatod...És ha nincs munkatapasztalat, akkor egy diplomával nem sokat érsz....


20L

2011. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ekeke ***** válasza:
2011. júl. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!