Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Túl komoly érdeklődési körök...

Túl komoly érdeklődési körök - lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés

Mindig is komoly dolgok érdekeltek. Közös bennük talán a szervezés - tervezés. Több műszaki jellegű érdeklődési köröm is volt. Bár itt a JELLEGŰt ki kell emelni, mert igazából ezek nem úgy érdekeltek, hogy a műszaki háttérbe ástam bele magam. Érdekelt a kötöttpályás közlekedés, ott főleg adatok, vonalak. Szívesen eljátszogattam vonalhálózat-tervezéssel, és járműbelsőket is terveztem, meg csomópontokat, megállókat.

Érdekelt többször is az emberi szervezet, betegségek, azok megelőzése stb.

Kisebb koromban érdekelt a foci, ott elég fura módon "játéktrükkök", cselek, és maga az edzés, annak módszerei (komoly :D ), meg érdekes módon a mezek kinézete. xD

Érdekelt az energiatermelés, annak környezetbarátabb módszerei.


Ezek miatt az érdeklődések miatt is történhet meg az, hogy egy regény vagy nem ismeretterjesztő film kevésbé köt le, mint egy átlagembert.


Megkeseredett leszek emiatt? Szomorúbb, melankóliásabb? Esetleg ez a depresszió rizikófaktora?


2011. okt. 31. 20:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Sőt ! Sokkal jobb kedvű leszel, hidd el tudom miröl beszélek, nekem is mindíg ilyen komoly hobbijaim voltak.
2011. okt. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Belőled még nagy ember lesz, csak tedd, amit akarsz. :)
2011. okt. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Jól tolod! Persze jó eséllyel lenne foganata, ha csendben, ellazulva megkérdeznéd magadtól, mi a küldetésed a jó öreg életben. Tényleg okosság ezt megejteni. Főleg ekkora érdeklődési hajlandóság mellé!
2011. okt. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Valami olyasmi a célom, mint egy "írónak", aki már unja, hogy csak az átlag fölé van lehetősége emelkedni, de annál tovább nincs. Aki ki akar törni, aki meg akarja ismertetni magát, és talán segíteni is akar irományaival.


Ki akarok törni. Kiválasztani azt az érdeklődésemet, amelyik a legtöbbször érdekelt és amelyik akkor is érdekel vmennyire, mikor másik dominál. Azt hivatásomnak választani, abban kiemelkedni. A többit megtartani hobbinak, de azokban is kicsit magasabbra emelkedni.


Ezekkel a hobbikkal ez a célom.

2011. nov. 1. 00:05
 5/27 anonim ***** válasza:
Te indigó gyermek vagy, mint én :D
2011. nov. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Ó, végre! De sokat kellett rá várni, hogy több hozzám hasonló emberrel találkozzak, de most már úgy tűnik, egyre többen vagyunk. (Egyesüljünk és vegyük át a hatalmat a világ felett! >.<)


Komolyra fordítva, én nem gondolom, hogy emiatt bármi ilyesmi kialakulhatna. (depresszió, megkeseredettség stb.)

Én inkább azt szoktam érezni, hogy elégedettséggel tölt el a tudás. Magabiztosabb vagyok, a legtöbb helyzetben felesleges aggódnom, mert az agyam "kisegít".


Annyira tetszett, ahogy ezt megfogalmaztad és leírtad. A céljaidat. Én is így érzem! Arra vágyom, hogy valami maradandót alkossak, valamit ami alapjaiban változtatja meg a dolgokat.

Zavar, hogy jelenleg erre nincs lehetőségem és zavar a középszerűség, a kevesebbel is beérő emberek.


off : Párszor már nekem is mondták, hogy indigó gyerek vagyok. Nem tudom pontosan az mit jelent, amit olvastam róla az alapján urbánus kifejezéssel élve "blabla". :) Mindenesetre Asperger-szindrómás vagyok.

2011. nov. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

2 idézetet tudnék még beszúrni, melyek a kedvenceim közül valók:


"Knowledge is power, knowledge is safety, knowledge is happiness."


"If I had only known, I would have been a locksmith."


Én valahogy így érzek.

2011. nov. 1. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ma 2:45, hogyan kezelik a szindrómádat, és mi az benne, ami gondot jelent, mit mindenképp kezelni kell?
2011. nov. 1. 10:33
 9/27 anonim ***** válasza:
"If I had only known, I would have been a locksmith." - ezt nem értem. Mármint, értem a szavakat, de mit akar mondani ez az idézet?:D
2011. nov. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

02:45 vagyok


Leginkább sehogy. Nem is lehet kezelni, esetleg csak terápiával javítani a helyzeten ( ahol leginkább beilleszkedni segítenek). De én ilyenen nem vettem részt.

Úgy érzem több előnye van a dolognak, mint hátránya így már kibékültem vele. Sokat segített továbbá az is, hogy az évek alatt sikerült megismernem pár hozzám hasonló embert - így érthetőbbé és élhetőbbé vált az életem.


11:20 Én is a mai napig rácsodálkozom, de így fordították magyarra:

Ha csak az ismert dolgok érdekelnének, lakatosnak mentem volna.

- Ez egy Albert Einstein idézet, ő ugye szeretett agyalni a dolgokon és nem megállni valaminél, amit már ismer. :)

2011. nov. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!