Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért fordulnak el egy introve...

Miért fordulnak el egy introvertált embertől?

Figyelt kérdés
Introvertált vagyok, "nem ugrom senkinek a nyakába" típus, de nem is vagyok ellenséges, csak egyszerűen más, mint a legtöbb ember. Sokan azt hiszik, hogy egy bunkó p.cs vagyok, de csak annyi az egész, hogy több idő kell ahhoz, hogy felszabadultan tudjak társalogni. Ezért úgy érzem gonosznak, tartanak és inkább elfordulnak tőlem. Miért van ez? Miért nem lehet megérteni, hogy vannak emberek, akik másként működnek?
2012. márc. 24. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Oh,ez velem is így van...nagyjából.

Az embereket nem is kedvelem annyira. Mondjuk,tőlem nem fordulnak el,megszokták,hogy ilyen vagyok.

Én se tudom,miért nem lehet megérteni. De talán éppen emiatt van az,hogy nem mondok senkinek semmit se. ...és akkor jön a sértődés. Tipikus.

Gyűlölöm ezt,de ez van. Nem tartom magam hibásnak a dologban. Te se tedd :D

2012. márc. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Persze nekem is vannak barátaim és nem is olyan kevés, ők nem fordulnak el, hanem inkább az újak nem értik, hogy nem vagyok teljesen olyan, mint mások.
2012. márc. 24. 18:06
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, én is feltehettem volna ezt a kérdést. Az emberek többsége sajnos valamiért nem tud mit kezdeni a másságal. Középiskolában is számtalanszor kiröhögtek stb. Végül is most is szarul esik, ha valaki ezen élcelődik, de már nem igazán izgat. Van azért néhány intelligens ember, ők ezt elfogadják. Csak sajnos kevés.
2012. márc. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Az a legrosszabb az egészben, hogy tényleg kevés embernek van hozzá türelme vagy kedve, hogy elfogadja azt, hogy más vagyok/vagyunk és sok esetben könnyebb csak élcelődni vagy simán idiótának, antiszociálisnak titulálni, mint adni egy esélyt arra, hogy megismerjenek. Eddig, aki adott egy kis időt mind azt mondja, hogy nem bánta meg, hogy megismert. Elfogadtam már rég, hogy ebbe a típusba tartozom, csak néha egy-két sikertelen próbálkozás után elmegy a kedvem.
2012. márc. 24. 19:07
 5/14 Doruss ***** válasza:
100%
Ja, velem is ez van. Bár én inkább a saját korlátaim miatt érzem úgy, hogy nem vagyok szimpi másoknak. A többségnek ez nem jön be, mert nehezebb egy befelé forduló emberrel barátkozni. De aki erre nem képes, az nem is érdemel meg téged :)
2012. márc. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

ugyanez, velem is mint az előzővel


egy tök jó barátom van, vele olyan felszabadult vagyok, mint senki mással a világon, mikor megismertem kb nem hittem el hogy van még ilyen ember a földön


de ha belegondolok megértem az embereket, sajnos mi nehezebben mutatjuk meg magunkat, sőt ezáltal többre vágyunk mint holmi felszínes barátság(mint amire a legtöbben) és ekkora jön a pofon, hogy nem hogy felszíneset, de emiatt semmit sem kapsz tőlük ,mert nem mutatsz magadból semmit


szóval az ok egyszerű, hogy ők is emberek, 10 éves kor felett mindekibe felébred a vágy hogy röhögjuk már ki a másikat ha vmi nem megy neki(és a többinek igen), ez mégjobban lehúz, de sajna nem tudsz mit csinálni, annyit hogy sosem adod fel és igyekszel fejleszteni magad, sikereket elérni az élet más területén amiben te jó vagy- és valszeg ők pocsékul bénák lennének benne

2012. márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Abban teljesen egyet értek, hogy nem könnyű egy befelé forduló emberrel barátkozni, mert nehéz feltörni a "jeget" és lehet nem is érdemlek többet, de nem is akarok mindenkivel mély barátságot kötni, csak az a baj, hogy túlságosan hamar mondják, hogy gáz, bunkó és hasonló tulajdonságokkal "megáldott" ember vagyok. Túl gyorsan ítélnek meg, én pedig nem tudom levetkőzni a gátlásaimat csak lassan, tehát az a rossz, hogy erősen működik a holdudvar-hatás, nagyon gyorsan társítanak negatív tulajdonságokat a visszahúzódó személyiséghez.
2012. márc. 24. 21:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Zavarba jönnek a közeledben, ők azt hiszik, hogy te vagy az aki utálja/lenézi őket...
2012. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez igaz lehet, erre még nem is gondoltam, ebből a szemszögből elég visszataszító lehet a személyiségem. Akkor lehet jobb lenne tisztázni, hogy bár nem látszik még, azért igyekszem megtenni minden tőlem telhetőt? Gondolom sokan nem találkoznak ilyen emberekkel, nincs velünk tapasztalatuk, így magyarázatra szorulnak bizonyos dolgok. Már csak az a kérdés, hogy ez jó stratégia-e? Lehet visszahúzódó vagyok és úgy tűnik, nem vagyok érdeklődő és bunkó vagyok, de attól még tisztelem a másik embert.
2012. márc. 24. 22:40
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok én is... Talán azért, mert inkább a "könnyebb utat" választják, inkább keresnek egy olyan embert, aki már az első szótól sokat tud beszélni akár magáról is, mint hogy kivárják azt a 'hosszú' időt, mire egy ilyen ember feloldja a gátlásait. Legalábbis én ezt vettem észre.
2012. márc. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!