Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért fordulnak el egy introve...

Miért fordulnak el egy introvertált embertől?

Figyelt kérdés
Introvertált vagyok, "nem ugrom senkinek a nyakába" típus, de nem is vagyok ellenséges, csak egyszerűen más, mint a legtöbb ember. Sokan azt hiszik, hogy egy bunkó p.cs vagyok, de csak annyi az egész, hogy több idő kell ahhoz, hogy felszabadultan tudjak társalogni. Ezért úgy érzem gonosznak, tartanak és inkább elfordulnak tőlem. Miért van ez? Miért nem lehet megérteni, hogy vannak emberek, akik másként működnek?
2012. márc. 24. 17:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt vettem észre, és tényleg nagyon rossz érzés, hogy megbélyegeznek, vagyis ahogy mondtad, könnyebb valakit elutasítani, mert más, mint megérteni, ha jól értettem. Azt nem értem ebben az egészben, hogy miért jó valakit elítélni, mint végiggondolni, hogy talán nem szereti mindenki, ha "rátelepszenek" és az első perctől "öri barinak" kell lenni. Ezért sokszor belehajszolnak olyan helyzetekbe, amiket nem tudok akkor ott úgy kezelni, hogy ne legyen belőle sértődés vagy ne nézzenek hülyének. Sokan nem, de sokan viszont hangot is adnak sérelmüknek, ahelyett, hogy belegondolnák, hogy én is egy ember vagyok, aki talán nem pont olyan, mint ők. Szerintem a legtöbb embernek fogalma sincs arról, hogy ilyen emberek is léteznek.
2012. márc. 25. 20:24
 12/14 anonim válasza:
Szerintem sokszor nagyon idegesítő tud lenni egy ilyen ember. Igen, vannak introvertáltabbak és extrovertáltabbak. De attól még mindannyian ugyanazt az életet éljük. Ha valaki extrovertált, annak lehet, hogy néha kicsit vissza kell venni, de ezen dolgozni kell, nem egyik napról a másikra megy, hanem évek alatt. Ha valaki introvertált, annak meg meg kell értenie, hogy néma gyereknek az anyja sem érti a szavát, és muszály kommunikálni. Ez sem megy egyik napról a másikra.
2013. jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Doruss ***** válasza:
Egyébként én azt tapasztaltam, hogy a visszahúzódó embereket gyakran titulálják antiszociálisnak. Ami persze általában nem igaz, csak nehezebb a kezdeményezés, mint másoknak.
2013. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Régi a kérdésed, de azért írok.

"Zavarba jönnek a közeledben, ők azt hiszik, hogy te vagy az aki utálja/lenézi őket..."

Igen, sajnos van egy ilyen következtetése az introvertált személy viselkedésének, én is hasonló vagyok. Volt akinek elmondtam, hogy csendesebb vagyok, ez ellen nem tudok mit tenni. Megértett(ek).

2015. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!