Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok nagyobb...

Miért nem tudok nagyobb társaságban beszélgetni?

Figyelt kérdés
Van egy csapat akik közül mindenkit ismerek. Mert sport csapat, egyesület, ahol naponta találkozunk, és együtt vagyunk, sportolunk. Egyenként tök jól eldumálok mindenkivel, amikor négyszemközt vagyunk, még esetleg akkor is ha esetleg hárman vagyunk. De amikor már többen akkor nem nagyon beszélek. Most is volt egy "buli" ahol így edzés után összegyűltünk, ilyen üldögélős dumálgatós iszogatós eszegetős buli. és persze én szinte alig beszéltem valamit. Persze egy-egy ilyen alkalommal mindig van valaki, aki mindig azt mondja nekem irónikusan hogy: jaj már megint alig tudunk a szavadba vágni, ne beszélj már annyit... és úgy utálom hogy minden egyes alkalommal ezt előadja, mintha olyan qrva vicces lenne. Ezzel aztán úgy felidegesít, hogy ezek után meg sem próbálkozom hogy megszólaljak. Nem tudom hogy változtassak ezen hogy nagyobb társaságba is beszédes legyek. Volt valaki hasonló helyzetben? Aki tudott rajta változtatni? F
2012. jún. 15. 09:38
 1/4 2xSü ***** válasza:
53%

Gondolom az egyik ok, hogy egészen más témák merülnek fel négyszemközt, mint nagyobb társaságban. Próbálj társaságban is kapcsolódni a témához, oszd meg a gondolataidat.


Ha viszont nem érdekel a téma, akkor nem kell erőltetni. Nyugodtan mondhatod, a megjegyzésekre, hogy: „Erről nincs mint mondanom, nem érdekel a téma.”.


Másrészt nagyobb társaságban is lehet valakivel külön beszélgetni…

2012. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
71%
Én is ilyen vagyok,csak nő, 34éves, családos. Világ életemben ilyen voltam,s szerintem maradok is,hiába próbálok változni,nem megy. A jelenlegi munkahelyemen emiatt jópáran utálnak és lehülyéznek, bunkók velem. Naponta elvonulok a wcbe sírni,hogy ne lássák. Nekem is teszik a megjegyzést,hogy nem szólok,de hogy emiatt még hülye is vagyok,meg agybeteg,hát azt nehezen viselem. Már ott tartok,hogy beszólok nekik, de félő hogy akkor összefognak ellenem és lapátra tetetnek. Minap volt 1kérdésem,és ugyanaz a válaszoló írt,aki neked is. Én úgy vagyok vele,hogy aki nincs ebben a helyzetben, nem is tudja igazán,milyen szar ez, s hiába tennél ellene,nem megy :(
2012. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Szüleiddel milyen a viszonyod Kérdező?
2012. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Amúgy engem nem tartanak hülyének, aki ismer. Mert úgy mindenkivel el tudok beszélgetni 4szemközt. Szóval mindenki ismer hogy milyen vagyok, és úgy jófejnek tartanak ahogy így visszahallom néha, meg a reakciókból, meg ahogy esetleg odafigyelnek rám különböző helyzetekben. Csak szerintem ők sem értik, amit én sem értek, hogy ez a beszélőképességem miért múlik el akkor, amikor már többen vagyunk. Amúgy én is már 30 vagyok.

A szüleimmel jó a viszony, másik városban élnek, de napi szinten tartjuk a kapcsolatot, jóban vagyunk.

2012. jún. 15. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!