Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Utálom magam mert kövér...

Utálom magam mert kövér vagyok. Mit tehetnék, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Kövér vagyok (170cm,79kg) le akarok fogyni de nem megy. Már mindent kipróbáltam. Azt vettem észre mióta elhíztam az emberek is másképp viselkednek velem és elveszítettem a barátaimat. Az egyetlen aki szeret és elfogad így az a barátom de csak nem maradhatok így.. Mit kéne tennem? Hogy fogyjak le? Segítsetek!

14/L


2012. júl. 3. 19:40
 1/5 dirtboy ***** válasza:
20%

szálkásító diéta kell és aerob mozgás heti 3-4x40-50perc.

szálkásító diétát a bodybuilder.hun nézz.

2012. júl. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Elsődleges szempont a fogyás szempontjából a koplalás problémája. A koplaláshoz kötött a leggyakoribb tévhit, miszerint a koplalás szükséges a fogyáshoz. Ha koplalsz, azzal nem fogsz semmi jót elérni, ezért ezt a módszert verd ki a fejedből véglegesen.

A szervezeted legyengül, a tested raktározásba kezd, illetve az egész hormonháztartásod felborul- ha ezt akarod elérni, akkor koplalhatsz. Ha viszont tartósan és helyesen akarsz lefogyni, akkor a következőképpen tedd:


 Oké, előszőris vegyük az adagokat- nem írtad, hogy mostanáig milyen ételmennyiséget fogyasztottál naponta, viszont ettől függetlenül a te korodban még egyszerűen behatárolhatóak az étkezések száma és tartalma is, mivel fiatal szervezet vagy és jól működik az anyagcseréd. Tehát: a 3 főétkezés legyen meg minden nap, viszont a vacsora legyen könnyű és legalább 2-3 órával a lefekvés előtt; a reggeli és az ebéd legyen tartalmas, mert ezekből nyered az energiát a nap folyamán; az étkezések között nem kell feltétlenül nassolni, viszont azt is lehet, mivel még fejlődésben vagy, ezért semmiképp sem javasolt éhezned két főétkezés között. Ahoz, hogy megfelelő ételmennyiséget fogyassz el ( tehát a koplalás és a túlevés között megtaláld az arany középútat ), figyelj a tested visszajelzéseire, mert gyakran előfordulhat, hogy még azután is eszel, amiután már jóllaktál, tehát az már fölösleges. A tévézés, számítógépezés, stb., ezek egyéni döntések, viszont nagyon elvonhatják a figyelmet és ez túlevéshez vezet. A lényeg az, hogy bármilyen körülmények között is étkezel, mindig figyelj oda, hogy mikor laktál jól és így elkerülheted a túlevést.


 Igyál sok folyadékot, ezen belül is inkább teákat és vizet, mert ezek hidratálnak a legjobban és segítik a fogyást is.


 Egyél naponta zöldséget és gyümölcsöt. Ezek telítenek, ugyanakkor viszonylag alacsony kalóriatartalommal rendelkeznek, tehát ezektől nem fogsz hízni ( megjegyzem, hogy szélsőséges esetekben más a helyzet, de nálad nincs értelme ilyesmiről beszélni ). Amikor írtam a nassolásról, a gyümölcsökre gondoltam elsősorban, amikor megéhezel akkor a gyümölcs az egyik legjobb választás.


 A hús is fontos, azonban a zsíros húsokat kerüld inkább és egyél csirkét, pulykát és egyéb sovány húst. Húst nem szükséges enni minden étkezés alkalmával a gyakori hiedelem ellenére.


 A hal kiváló fehérje és omega-3 forrás, ezért egyél halat amilyen gyakran csak tudsz, kalória szempontjából is előnyös.


 Diófélék, olajos magvak, stb. - egészségesek és fontosak, viszont napi 1-2 marék legyen a határ.


 Tejtermékek és tojás - fogyaszthatod őket akár naponta is, a tejtermékeknél vigyázz a zsírtartalommal, illetve a tojásnál sem mindegy az elkészítési módszer ( a szalonnás rántotta például kerülendő ).


 Sport. Ez nyilvánvaló, de könnyen elhanyagolható. Naponta kellene sportolnod és legalább 1 órát. Válassz olyasmit, amit szeretsz, viszont sport nélkül nem fogsz lefogyni.


Bármilyen kérdésed van, nyugodtan írhatod.

2012. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Helló!

Elösször is ,nem vagy egyedül.

A te korodban a 170cmhez a 79 kg annyira még nem vészes illetve azt még könnyű leadni.

Az evéseknél csökkentsed az adagot.Ne nasizz.Délután 4kor egyél utoljára.

A kezdj el edzeni,menj el focizni,kosarazni vagy bármi ami jól esik,csinálj rendszeresen felüléseket,ezt minden nap .

Amitől a leghamarabb leadhatod a kilókat az az hogy minimálisan eszel és mellette lefutsz napi 2 km -ert majd dosz rá pár felülést.

Én így a te korodban egy hét alatt 5 kilót ledobtam.

Sajnos az életem roszabbul alakult elkezdtem besza rni mindenbe meg a cigiről is leszoktam szal nekem már nehezebb dolgom van mint neked mert bőven 100 fölött vagyok...Szóval a lényeg ne várd meg míg nagyobb leszel ,kezdj el tenni időben ellene,mert ha nem teszel semmit akkor jobb nem is lessz soha.

Mindenjót!

2012. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dirtboy ***** válasza:

/Az evéseknél csökkentsed az adagot.Ne nasizz.Délután 4kor egyél utoljára/


na ezt felejtsd el

2012. júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek:)

A mozgással nem lesz baj mivel eleve sokat mozgok mindenhova bicóval vagy gyalog megyek + néptáncolok

heti 2x 3óra

futni is elkezdtem kb 1hete mivel a barátom és én úgy döntöttünk együtt kezdünk fogyókúrába :) úgy gondolom így sokkal könnyebb lesz hogy van mellettem valaki aki segítsen ha fel akarom adni.. :) és fordítva.

2012. júl. 4. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!