Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Éreztetek már olyat, hogy...

Éreztetek már olyat, hogy nincs létjogosultságotok?

Figyelt kérdés

Kevés barátom van. Aki mélyebben megismer, rendszerint elfordul tőlem. Aki jó barát, azzal se mindennapi és igazán szoros a kapcsolat. Nincs barátnőm, csak egyszer volt és nem volt túl mély. Azt hiszem, ő is csak ki akarta próbálni, milyen egy kapcsolat... Szerelmes vagyok és nem tudom kiélni, akit szeretek, azt úgy látom, nem érdekli igazán. Nem tudom belevinni az érzelmeimet a dologba, mert túl mélyre el vannak temetve, csak felszínesen beszélgetek vele. Csak megjátszom magam, mert félek, ha szerelmet vallanék neki, elijeszteném.


A lányokat egyébként abszolút nem érdeklem. Ezt teljesen komolyan mondom. A környezetemben mindenhol látom, milyen az, amikor egy lány "úgy" néz egy fiúra de rám senki nem néz úgy. Én valami játékon kívüli, aszexuális gyerek vagyok, akire senki még csak nem is gondolna úgy. Úgy érzem, a tudatom kezd leépülni, nem ismerek magamra. Szinte már belenyugodtam abba, hogy sosem lesz szerelmem, hogy én ezt nem kaptam meg, és ez aggasztó. Óriási döntéseket hozok meg úgy, hogy közben teljesen szórakozott vagyok, totál félvállról veszem a legfontosabb dolgokat. A tanulás, a teljesítés nem hoz lázba, mert semminek nem látom úgy értelmét, hogy egyedül vagyok. Több, mint fél éve léptem ebbe a szakaszba és anyukám aggódva nézi, hogy miért van az, hogy az értelmes, régebben mindig határozott fia egyszerűen mintha teljesen le***rná, hogy hova megy egyetemre, mit tanul, mik a részletei, mi lesz belőle, mit akar az élettől. A továbbtanulási döntést a legutolsó pillanatban hoztam meg, "minden-mindegy" alapon. Nincs jövőképem, sehogy nem bírom elképzelni magam, mert annyira bennem van az érzés, hogy nincsenek emberek körülöttem, nem tudok kapcsolatokat kiépíteni és nem bírok a lányokkal kommunikálni, hogy ez minden mást háttérbe szorít. Nem tudok arra gondolni, hogy dolgoznék, mert én még gyerek sem voltam. Nem tudom, hogy mi történik velem, hogy kerülök ide, miért történik ez velem. 20 éves vagyok és 14 éves koromtól kezdve megállt az életem és nem léptem "szintet". Begubózódtam és azóta sem jöttem ki. Nem tanultam meg konfliktusokat kezelni, helyzeteket megoldani, viselkedni, ugyanott vagyok, mint akkor. Munka, karrier, élet teljesen elképzelhetetlen a számomra, mert úgy érzem, még nem értem el oda, hogy ilyesmin gondolkodjak. Addig túl kéne esni az első szerelmen, első nagy barátságokon, kamasz-kalandokon, nyári táborokon, őrültségeken, majd a megérésen, szexualitáson, komolyabb kapcsolatokon, első diákmunkákon, szülőknek besegítésben, fokozatos felnövésen. Én ezeket nem éltem meg. Én olyan, mintha átaludtam volna az elmúlt hat évet. Nem tudom, ki vagyok, mi a célom, miért lélegzem még. Úgy érzem, valamit nem tettem meg, amit meg kellett volna. Vagy inkább sok mindent mulasztottam el megtenni...


Már sokszor felmerült a kérdés, de most erősebben érzem, mint valaha: miért élek? Mi haszna van belőlem a világnak? Senkin nem segítek, csak fogyasztom a szüleim pénzét. Senkit nem bírok boldoggá tenni; a legtöbb emberben leginkább riválist vagy ellenséget látok. Titokban tudom, hogy ha lenne barátnőm, akkor is önző lennék. Egy lánynak sem tudom azt nyújtani, amit elvár egy baráttól. A barátaim egymás után elfordulnak vagy elfelejtenek. Most logikusan az jön, hogyha másokért nem tudok élni, éljek magamért. Nem tudok. Nem élvezem az életet. Nem tudom, mikor voltam igazán, felhőtlenül boldog, de a lelki nyomor teljesen rámtelepedett. Mindig aggódok valamin, félek valamitől. A világ gyönyörű országaiban voltam és sehol nem voltam igazán boldog. Érzem, hogy az lenne a feladatom, hogy a középpontban legyek, hogy embereket irányítsak és felelős legyek értük, felnézzenek rám, példát mutassak, egy lány valódi társa lehessek. Ilyen voltam még gyerekkoromban és ilyen az apám is. Érzem, mi kellene, hogy legyek, de nem bírok! Ahogy kinyitom a számat, egy arrogáns f*szkalap szólal meg, nem én. Aki lekezel, kioktat másokat, hideg logikával elijeszti az embereket és bunkó. Vagy, hogy ezt ellensúlyozza, mindennel egyetért és gyámoltalan. Az a másik oldalam.



Tehát, most van egy kérdésem: ha nem szeret senki és nem szeretek senkit, akkor mi szükség van rám és mi a létjogosultságom? Az, hogy a szüleim lássák, hogy élek? Hát, ez önmagában elég nyomorult életcél, ráadásul szerintem ha így haladok és semmire nem viszem, az annál rosszabb. Nem sajnáltatni akarom magam, csak érdekel, hogy szerintetek milyen szándékkal érdemes nekem élnem. A jövőbe nézek és nem látok semmit! Vagy egy későn kamaszodó, kesergő fiatalembert látok, aki állandóan panaszkodik és koloncként él a szülei nyakán, őrületbe kergetve őket, vagy egy szürke csinovnyikot, aki egész nap egy irodában ül és a körülötte levők, akik buliznak, pletykálnak, hülyülnek, mind kinézik és azt hiszik, szerencsétlen vagy b*zi, mert nincs senkije. Ezt látom. Nincsenek meg a gyerekkori, önbizalomból született, pozitív jövőképeim, amit mások követnek.


Egyszer olvastam egy történetet:


"Honnan tudom, hogy van célja az életemnek?

-Onnan, hogy lélegzel."


Mi történik, ha nem veszek levegőt?


2012. okt. 8. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen! Éreztem... régóta érzem...

Hasonló helyzetben vagyok mint te. Tudom, attól hogy nekem sz@r neked nem lesz jobb...

Pályaválasztás előtt állok és semmihez sincsen kedven. A szüleim rám erőltetik a továbbtanulást, ráadásul egy olyan szakot amihez sík h*lye vagyok és nem szeretnék azon a területen dolgozni.

Nem értem, hogy így miért is kéne élnem...

Már most tudom, hogy nincs jövőm....és múltam se.

Nincsennek barátaim a családommal sem tudom megbeszélni értelmesen a dolgokat... senkim sincsen. Egy ember ismerek akiben még bízok és neki elmerem mondani a bajomat, mert úgyis mindegy... még soha nem találkoztam vele, csak neten beszélünk. Mégis Ő az egyetlen akivel tudok beszélgetni és neki köszönhetem, hogy még "vagyok"


"Mi történik, ha nem veszek levegőt?"

Azt, hogy veled mi történne nem tudom...de az én e"eltűnésemet" senki nem venné észre... És ez csak napról-napra rosszabb...

A legrosszabb érzés a világon amiikor úgy érzed,hogy egy "senki" vagy...na Én ezt érzem.

Még egy rendes párkapcsolatom sem volt... mindig elutasítom az embereket mert tudom,hogy úgysincs jövőm... nem akarom az ő jövőjét is tönkre tenni...

itthon is egyre rosszabb a helyzet. Már azon gondolkozom, hogy mikor költözzek és hagyjak itt mindent és mindenkit. Hátha lehet jobb valahol máshol...


Szóval IGEN éreztem/érzem ezt...

18/L

2012. okt. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem könnyű helyzet, megértelek, én is sodródó élet vagyok, sokkal régebb óta, mert nem értettem se magam, se a világot, se az embereket (főleg azt, hogy mi motiválja őket, mert ami őket igen, az engem nem).

Szóval egy keresés az életem, tanulás, gondolkodás, fejlődés, olvasás, meditáció. És talán haladok is valamerre. Kezdem érteni az összefüggéseket.

Emellett nincs szerelmem, se egészségem, se munkám.

Igazán nem tudok mit mondani nektek.

Mondhatnék olyat, hogy az életnek nincs értelme, vagy hogy az az értelme, amit adunk neki, vagy hogy az az értelme, hogy keressük az értelmét...

Olvasd el Yalom könyveit, konkrétan ezt először:

[link]

2012. okt. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Azért élünk hogy sajátunk és mások életét szebbé tegyük.
2012. okt. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2012. okt. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonló mentalitású vagyok hozzád, szintén 20 éves. Azért elgondolkodtató, hogy bárki korombeli, akivel találkozok és hasonlóan gondolkozik, mélyebben szemlél az életre, az ilyen fura lelkiállapotban van.

Merthogy lehet erre mondani h depresszió, de az egész írásodból kitűnik, hogy sokkal mélyrehatóbb a dolog. Az ilyen kérdésekre sosem fogsz választ kapni másoktól, hogy mi a létjogosultságod, mi célja az életednek stb... Ugyan lehet mondani azt, amit az előbb is írtak, hogy tedd szebbé a saját és mások életét, tegyél vmi jót a világnak...ezek sokkal inkább a Hogyan? kérdésre válaszolnak. A végén bármit fognak mondani, azt fogod kérdezni h miért...

Szóval engem az érdekelne hogy milyennek látod amúgy a világot, az embereket, mi a világszemléleted, mert hogy nem egy hétköznapi ember vagy az fix.

Amúgy ne hagyd magad h teljesen apátiába süllyedj, még ha 'nem is látod semminek sem értelmét', vállalj diákmunkát, ilyenek, közben jönnek majd a tapasztalatok.

Ha pedig hasonló hozzád az apád, akkor beszélhetnél vele, ő volt-e hasonlóképpen, bár nem tudom nálatok mennyire működhet ez, meg biztosan eszedbe jutott neked is és így fölösleges is ezt megjegyeznem... :)

2012. okt. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem még barátnőm se volt, szűz vagyok, nem csókolóztam, még egy ártatlan kis puszit se kaptam senkitől aki nem rokon. Az életem elég ótvar így tudom mire gondolsz. Anno nekem a zene nagyon sokat segített és most sincs ez másképp. Keress olyan dolgokat amik érdekelnek. Én például egy csomó dolgot szerettem volna megtanulni. Hegedülni, zongorázni, gitározni, parkourozni, capoeira-zni, biciklizni triálosként. A sok kínszenvedés után akaraterőm szinte 0 így egyik se jött össze, de a vágy hogy majd egyszer talán az megvolt. Sajnos ez elég gyenge támaszték volt silány kis életemnek ezért kerestem valami közelebbit, valami elérhetőbbet. Az alkotási vágy volt ami megfogott, az hogy készítek valamit amit a világ más részein elismernek, amit valaki kipróbál és azt mondja "na ez igen!". Értek a gépekhez így meg is találtam hogy mivel fogom kielégíteni ezt a vágyat. Gondold át, hátha téged is megmozgat ez a vágy.


Utolsó jól mondja, próbálj diákmunkát találni. Ugyan ez sok dologtól elveszi a kedved(legalábbis nekem sok mindentől elvette) és elég sok szabadidőt is emészt fel de legalább csinálni fogsz valamit és elmúlik majd az az érzés hogy csak vagy és élősködsz.


"Azért elgondolkodtató, hogy bárki korombeli, akivel találkozok és hasonlóan gondolkozik, mélyebben szemlél az életre, az ilyen fura lelkiállapotban van. "

Mert a világunk gusztustalan. Aki mélyebben belenéz, egyből elszörnyülködik hogy milyen környezetben is él.

2012. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Huu öreg...elolvastam az írásodat és teljesen magamra ismertem benne, nagyon hasonlítunk. Nagyon sokat tépelődtem régebben, sőt néha most is, a múlt miatt, mert a neveltetésem (nagyon konzervatív) és alapból a személyiségem miatt is kerültek az emberek. Ha a suliban látom a nagy baráti társaságokat, irigykedem rájuk, mert valójában én is arra vágyok mint ők. Szerencsére én találtam végre néhány barátod, akik nagyon sokat segítenek. Bár a párkapcsolatokban nekem sincs szerencsém. Én megpróbálok túl lépni a múlton, mert nem élhetek mindig ott, hiszen az elmúlt időkkel már az az ember is eltűnik, így minden új nap egy lehetőség a változtatásra, ez tartja még bennem valahogy az életet, de mivel akár elhisszük, akár nem a világ egy nagy sz@r kupac, ami tele van olyanokkal, akik nagyon durván megnehezítik a hozzám hasonló gyenge emberek életét. Remélem jobb lesz, mert a Nap tutira fel kell holnap is 19/L
2012. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi haszna van belőlem a világnak? Senkin nem segítek, csak fogyasztom a szüleim pénzét. Senkit nem bírok boldoggá tenni; a legtöbb emberben leginkább riválist vagy ellenséget látok. Titokban tudom, hogy ha lenne barátnőm, akkor is önző lennék.

mintha csak magamat jellemezted volna ...

2012. nov. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!