Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen jogon szívja az egyre...

Sanjuro kérdése:

Milyen jogon szívja az egyre fogyó oxigént a magamfajta értéktelen, jövő nélküli ember?

Figyelt kérdés
Elnézést kérek mindenkitől, hogy a személyes szennyesem itt teregetem ki, tudom, hogy mindeninek meg van a saját maga gondja-baja. Sokszor egész egyszerűen utálok élni, főleg amikor szembesülök azokkal a problémákkal, amiket a saját emberi gyengeségeim okoztak. Például: az MA képzésemben a kudarcok jelentős hányadát az okozza, hogy nem tudom időre véghez vinni a feladataimat. Lehet, hogy ez már valamilyen depressziós tünet, de egyszerűen nem látom az életem jövőképét, hogy milyen területen fogok elhelyezkedni, egyáltalán mivel érdemes foglalkozni, hogy a mindennapi betevőt elő tudjam állítani. (A párkapcsolatról, családalapításról már lemondtam, egyfelől nem vagyok az a testileg-lelkileg vonzó ember, akinek a karjába alélnak a nők, ill. a fentiek tekintetében sosem lesz elég pénzem ezekre). Azok a dolgok, amik érdekelnek, inkább viszi a pénzt, mint hozzák. Sokszor érzem úgy, hogy jó lenne meghalni. Egyes rendkívüli szituációkban ez egyre inkább közelít a tettleges kivitelezéshez. Ami visszatart, a családom (bár jobb lenne nekik nélkülem), ill. a kárhozattól való félelem.

2013. jan. 21. 19:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Az oxigén nem fogy, állandó körforgásban van a fotoszintézis miatt, a mennyisége gyakorlatilag állandónak tekinthető a légkörben.
2013. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Jogos. Inkább ne szívd el előlem.
2013. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 poet1 ***** válasza:
ÉRTÉKES EMBER VAGY! ÉN NAGYON ANNAK TARTALAK. Emberi mivoltod tesz különlegessé. Nem vagy másolható,van olyan,amit senki sem volt és lesz képes megtenni. Csak te,mert a tiéd,mert az te vagy. Kezd magad körül az apró dolgokat értékelni. Fogd be az orrod és ne vegyél levegőt amíg bírod. Mikor megint teszed,gondolj rá,mennyire alapvető,mégis h hiányozna. Hagyd nyitva a szobád ablakát amíg nem fázol de úgy igazán,aztán csukd be és menj a kádba. Milyen jó,h van hely,ahol nem kell megfagyni,mint másnak. Érvelj,harcolj magadért! Ha negatív jut eszedbe,ha igaznak érzed is, CSAKAZÉRTIS tedd és mond az ellentétét. Csináld ezt addig,míg az arány nem változik. Nyugodtan írhatsz privátot is. Fel a fejjel! :D
2013. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 mantis religiosa ***** válasza:
Amikor bele kezdtél a képzésbe csak volt valami amiért belevágtál. Ha nincs már motivációd, hagyd abba, és csinálj olyat, amiben örömöd telik. Mivel ezek szerint nincs veszteni valód, vágj bele bátran, rosszabb már nem lehet. Ha olyannal foglalkozol, amiben kedved leled, az kihat majd a kisugárzásodra, és az emberek is másként tekintenek majd rád. Én is abba hagytam az egyetemet, mert ami miatt szerettem volna elvégezni az elmúlt. Rápróbáltam néhány dologra, az egyik bejött, azóta jóval több kellemes dolog történt velem, mint rossz. Az életről annyit, amíg élsz, remélsz. Legyőzni le lehet bárkit, de magadtól feladni a legrosszabb amit tehetsz. Mindig hajnal előtt legsötétebb az éjszaka!
2013. jan. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló mondata megnyugtató, mindent megold, válaszolt az alapkérdésre.


Komolyra fordítva a szót: most olyan mélyen vagy, hogy innen már csak fölfelé lehet menni.

Írd ki magadból a bánatot, vagy idd le magad egy haverral. Holnap ott lesz a másnaposság, tehát szerdától kezdve változz... "Egy gondolat bánt engemet" - a sajátom.

Ne gondolkozz így magadról.

2013. jan. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért látod ennyire sötéten a dolgokat. Ez valóban akadályozza a boldogulásodat. Ha már eljutottál az MA képzésig, akkor nem lehetsz buta. Jobban kellene hinned magadban, mert az önbizalom az nem fél, de inkább háromnegyed siker, ezt tapasztalatból mondom. Biztos vagyok benne, hogy alulértékeled magad. Amikor a fősulit végeztem, én sem tudtam hol fogok elhelyezkedni, mit fogok csinálni, de miután lediplomáztam, néhány nappal később már dolgozni mentem. Mondok egy hasonlatot. Nem kell végiglátnod az egész utat ahhoz, hogy A pontból eljuss B pontig, ugye? Még éjszaka sem, amikor legfeljebb néhány métert látsz előre. Mégis eljutsz a szomszéd városba, vagy akár sokkal messzebb is. Mindig csak egy lépést kell előre látnod, és arra kell koncentrálnod, ahelyett, hogy olyan dolgokon rágod a kefét most, ami még a távoli jövőben van. Tanulj, készülj a vizsgáidra. A párkapcsolat is kialakul majd. Nem tudok olyan emberről, aki párkapcsolat nélkül öregedett volna meg, hacsak nem saját választása volt ez. A legtöbb emberről nem mondható el, hogy különösebben vonzó lenne, mégis van párjuk, tehát emiatt aggódnod teljesen felesleges.

A pénzzel kapcsolatban viszont ideje szemléletet váltanod. Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér, és ne tovább. Ha már van célod, el akarsz valamit érni (legyen az egy költséges hobbi), akkor annak is megvannak a tervezhető lépései. De ha elmerülsz az önsajnálatban, és egy lépést sem teszel, akkor sehová nem fogsz eljutni.

Csak rajtad múlik, senki máson. Első körben a gondolkodásmódodat változtassad meg! És megváltozik körülötted a világ.

2013. jan. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mond el a szüleidnek ,hogy miket tervezel. Amikor én elmondtam ,hogy a hídon lefelé elgondolkodtam rajta ,hogy nem húzom be a féket ,hogy a sinekre essek akkor segítettek és elmentünk orvoshoz.

A szellemi dolgaid olvasással tudod javítani, ne számítógépezz hanem mondjuk kezdj el kocogni. Első egy hét az borzalmas ,de utána még jól is fog esni.

Mindig nyilt helyzetben állj tenyered nyitva lábod semmiképp sem keresztbe. Gogyha sikert akarsz akkor legyél te a határozott domináns fél a beszélgetésben. Hogyha elértél egy ismeretségi szintre akkor így próbáld meg: és ma délután mi a terved?- haza megyek és... Ahha értem akkor menjünk sétálni ide meg oda. Mikor menjek hozzátok?

A legfontosabb ,hogy mosolyogj folyamatosan ,hogy látszon a fogad, ne tedd keresztbe a végtagjaidat, beszéd közben told az egyik lábod közelebb a lányhoz, kicsit döntsd meg a fejed és bólogass miközben beszél. Te leszel casanova!

Szerinted miért van llyan sok csúnya srác mellett jó csaj? Mert tudják ezt használni amit leírtam.


Kocogj és próbálj rámosolyogni a lányokra!

2013. jan. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne tervezz, hanem éld az életedet. Foglalkozz azzal ami élvezel.


Hibák nélkül nem tudunk tanulni, tanuláshoz meg hibákat kell elkövetnünk. Ennyi az egész.

2013. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok az egyetemmel, és engem depresszióval kezelnek is évek óta. Szerintem rossz a kérdésfeltevésed. Egyrészt azt nem lehet felmérni, hogy a világ számára mi a hasznos, nemcsak azért, mert a világról nem lehet közvélemény-kutatást készíteni, hanem azért is mert a világ egy személy, hogy érdeke lenne, vagyis ez a megközelítés nem értelmezhető. A világ egy élőhely, ami a te élőhelyed is, vagyis neked kell a világból kielégítened a szükségleteidet és nem a világnak belőled. (mivel a világnak mint mondtam nincs szükséglete)
2013. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha a lejtő aljára értél, onnan már csak felfele vezet az út. Kezdj el sportolni, vagy keress magadnak valami hobbit! Engem például nagyon megnyugtat, ha elmegyek sétálni egy órát a kedvenc helyemre, (egy csendes, szép kis utcácska^^); hiába volt borzalmas napom, séta közben elfelejtem a problémákat, és csak élvezem a csendet, a tájt és az egyedüllétet. Hidd el, sokkal értékesebb ember vagy, mint a sok plázacica, meg üresfejű pasi. Higgy magadban, tényleg sokat lendíthet az életeden egy kis önbizalom :)
2013. jan. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!