Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy találjak barátokat?

Hogy találjak barátokat?

Figyelt kérdés

Január elején költöztem fel Pestre egyedül, akkor kezdtem el egy tanfolyamot. Nem ismerek itt senkit, csak idősebb rokonaim (45től felfelé) laknak a városban, a gimis osztálytársaim mind Szegeden vagy külföldön vannak. A tanfolyamon résztvevők sem az én korosztályom, én 20 éves lány vagyok, oda pedig inkább 30-35 év körüliek járnak. Hol kezdjek el ismerkedni? Kissé rossz már az egyedüllét, minden nap ugyanaz: suli, gyors ebéd valahol a városban egyedül, ha aznap van munka, akkor megyek tovább oda, ha nincs, akkor irány haza, aztán ülök a gép elé, hogy legalább ott tudjak valakivel beszélgetni. Az utóbbi néhány napban, mikor jó idő volt, elmentem sétálgatni Terézvárosban délután, de utcán sem lehet barátokat találni szerintem. Várok minden ötletet, tippet, tanácsot. Köszi!

20l


2013. febr. 8. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
iratkozz be egy knditerembe vagy szakörre vagy ilyesmi. Szerintem a kondi teremben tuti találnál.
2013. febr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A munkahelyen mi a helyzet?
2013. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A munkahelyemen pedig sosem találkozom a kollégákkal, egyedül vagyok beosztva. :/
2013. febr. 8. 22:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Menj el szórakozó helyre. Ott lehet ismerkedni. De csak mértékkel, nehogy azt higgyék, hogy felakarsz szedni valakit.

Esetleg interneten közösségi oldalakon. Tudom, hülyén hangzik, de volt olyan személy akit nem is ismertem, csak random bejelöltem, mert szimpatikus volt. Mondom majd csak lesz valami, vagy eltudok vele beszélgetni vagy nem, veszteni valóm nincs, a fejemet csak nem harapja le. Azóta annyiszor találkoztunk, hogy szinte legjobb barátok közé lehet sorolni. És ez így volt kb. 50 emberrel, így ha pestre megyek valami közös buliba,rendezvényre mindig tudok találkozni velük.

Nézz szét klubbokban. Pl. biztos van olyan klub zenében stb. amiket te is szeretsz. És biztos hogy lesz közte olyan ember aki pesten lakik és ő is azt szereti amit te. Ezzel az indokkal is felkeresheted.

Ha nincs, más keress fel engem :DDD

24/f

2013. febr. 9. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hűha! Én 24/F, nemrég jöttem ide dolgozni, ha jól értem onnan mint te. Mondanám én is hogy keress fel engem, de féltékeny lenne a csajom :D

Ne vedd bántásnak, de nekem az utolsó lenne ebben a városban az hogy ne tudjak magammal mit kezdeni. Minden héten van legalább 8 esemény amire elmennék, de nem tehetem mert nem érek rá, és pénzt se akarok költeni az első fizuig. Na de utána! És ne hogy azt hidd hogy azért mert itt van a barátnőm, vagy mert annyi haverom van itt. Egy sincs, akivel érdemes lenne elmenni valahová, mert tök más az érdeklődési kör, és már látom hogy a csajomat se vihetem magammal mindenhová, mert nehéz kimozdítani. Na és? Egy jó (vagy rossz) koncertre, filmvetítésre, beszélgetésre el lehet menni egyedül is, sőt, és igen, ilyen helyeken is lehet ismerkedni. De akár szórakozóhelyeken is, sokkal több az alternatívabb, nem tömeges program ami miatt könnyebben lehet emberekkel is ismerkedni. Igazából szívesen cserélnék veled, ha lenne időm akkor zsúfolásig tudnám tölteni egy csomó érdekes dologgal. Egyébként beszélsz valamennyire nyelveket? Most készülök nyelvi klubba menni, ilyen helyen tuti lehet ismerkedni is.

2013. febr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hali! Ha sikerrel jártál a barát találásban elmesélhetnéd, hogy hogyan csináltad mert nálam most dettó ugyan ez a helyzet. :/
2017. jún. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!