Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Már nekem szabad naponta,...

Már nekem szabad naponta, vagy még kicsi vagyok ehhez?

Figyelt kérdés
Általános iskolás, 7. osztályos vagyok. Az osztályban a lányok közül már 4-en használnak szemceruzát. A szünet utáni első napon ( most a téli szünet után) Már én is használtam, és mind azt mondták, hogy jól áll. De a szüleim azt mondták, hogy csak alkalom adtán. (pl. sulibuli, valami rendezvény...stb.) És hogy akkor mindennapira csak szemceruzát használhatok ilyen idősen, vagy még majd később?
2015. jan. 6. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidnek adok igazat. Egyenlőre alkalom adtán.
2015. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szép napot! :)

Szerintem sem érdemes. A naponta történő sminkeléstől jóval hamarabb kezd öregedni a bőr, és lehet, hogy harminc évesen hálás leszel majd azért az egy-két év ,,halasztásért" bár tudom, hogy téged ez most nem motivál túlzottan. Persze bizonyára függ a felvitt festék minőségétől és mennyiségétől is. Ha mégis úgy döntesz, hogy kihúzod a szemed, akkor azt javaslom, hogy csak a szemhéjad alját emeld ki, és ne egy határozott vonallal, hanem kend el egy kicsit, hogy ,,árnyékszerűbb" legyen. Így is kiemeled a szemedet, viszont a tanárok kisebb eséllyel kötnek bele, és nem kell kilónyi vakolatot tenni az arcodra - fiatal vagy, ebben a korban konkrétan csak rontani lehet a természetes szépségen a sminkkel (jó esetben). Azonkívül fontos, hogy ne a szemceruzán spórolj, akkor sem, ha lehet kapni olcsóbbakat is: gondolj arra, hogy ezt a tested egyik legsebezhetőbb pontja körüli érzékeny bőrre fogod kenni, eleinte az sem kizárt, hogy festés közben véletlenül belenyúlsz a szemedbe, szóval azt a plusz párszáz forintot mindenképpen megéri. Az eredmény is, meg az egészséged is.

Sok sikert hozzá! :)

2015. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és azonkívül: más sminket szerintem még ne használj. Persze, ha van pl. pattanásod vagy bőrhibád, nem baj, ha korrektorozod, vagy csak oda kensz egy kevés alapozót, de ne csinálj rendszert belőle. Ez tényleg nem tesz túl jót hosszútávon, bármi is legyen ráírva a csomagolásra.

Mégegyszer: sok sikert! :)

2015. jan. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ne is tudtam, hogy ilyen káros lehet. Meg fogom fogadni a tanácsotokat. :)
2015. jan. 6. 19:38
 5/5 anonim ***** válasza:
:)
2015. jan. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!