Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Neked kiépült már a "ciki-hely...

Neked kiépült már a "ciki-helyzet-elhárítód"?

Figyelt kérdés

Egy tipikus extrovertáltnak nagyon fejlett az efféle készsége, de jómagam nem fejlődtem sokat az évek során


Pl, mit tennél a következő helyzetben:

Van egy téma amiről beszélgettek, de vmi miatt nem figyeltél, mert a saját gondolataid érdekesebbek voltak valami miatt, és egy idő után rájössz, hogy ezek rá rég dumálnak, te meg nem szóltál semmit..netán, még röhögnek is valamin, amit te nem értesz,

- rá kérdezel, hogy mi volt( ez az amikor sok esély van arra, hogy rajtad röhögjenek)

- úgy teszel mintha vicces lenne számodra is, és próbálsz nagyon tudatosan figyelni arra, hogy miről dumáznak


különben is, egy extrovertálttal történik ilyen, hogy azon kapja magát, hogy a saját gondolataival van elfoglalva mintsem a beszélgetéssel foglalkozna?


Vagy azért röhögnek állandóan ilyenkor, ha valaki visszakérdez, hogy miről volt szó a beszélgetésben, mert ilyen velük még sosem fordult elő, és ez ciki



2015. febr. 2. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha már annyira okosnak akarsz látszani, hogy idegen szavakat használsz legalább legyél tisztában a jelentésükkel, mert így igenis ciki.
2015. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Melyik volt idegen szó? A magyar nyelvből való mindegyik szó amit használtam?
2015. febr. 2. 19:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Az extrovertált idegen szó. És aki nagyon barátkozó típus az figyel a másikra.


S visszatérve a kérdésedre, az messze van a cikitól számomra. Ilyenkor megmondom, hogy nem érdekel amiről amiről beszélnek és:

- ott hagyom őket

- témát váltok

2015. febr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy túl sokat vagyok elfoglalva a gondolataimmal, de szerintem csak annak idegen aki ritkán használja..


2. most te arról beszélsz, amikor olyat teszel amit tudatosan kontrollálsz, de egy beszélgetésben, nem kontrollálsz, mindent, hanem teszed azt ami jön..vagyis na, én nekem ez volt a természetes, és az lett volna a kontrollált, amiről te beszélsz, de mivel próbálom nem kontrollálni magam, ezért néha ilyenek történnek


Akkor beszéljünk arról, amikor már megtörtént valami amitől rosszul érzed magad, szó szerint kínosan, akkor mit csinálsz? Vagy te az efféle társas interakcióknál évek óta nem kerültél olyan helyzetbe?

Ez mikor jön el nekem?

Nem volt eddig olyan hónap eddigi életem során ha emberekkel beszéltem ne kerültem volna legalább egyszer kicsit kínos helyzetbe, 21 évesen


Ezekkel az ember, hogy nem-törődik és megy tovább?

Bármi válasz érdekel, ami valamilyen szinten a témához kötődik, tényleg!

2015. febr. 2. 21:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenki kerül kínos helyzetekbe, nincs kivétel. Örlődj magadban, rágódj sokat, azzal sem fogsz segíteni rajta. Megtörtént. Nem lehet elhárítani, óhatatlanul előfordul.
2015. febr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nem nem, csak azt nem akarom, hogy ez rámenjen arra, hogy kerüljem az emberekkel való kommunikációt, és, hogy emiatt rosszul ítéljem meg őket, holott lényegében az én hibámból kerültem ide..


áhh ez ilyen megfogalmazhatatlan hülyeség. Próbálok nem őrlődni rajta, de nem olyan egyszerű ez, pl a kérdés kiírása is sokat segített abban, hogy jobban érezzem magam, de mindig nem írogathatok ki kérdéseket :D

2015. febr. 2. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!