Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek? Hogy lábaljak...

Mihez kezdjek? Hogy lábaljak ki ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

Másfél éve összeköltöztem a barátommal (külföldi) egy évig együtt is éltünk, de az anyja kirakott..16 és fél éves voltam akkor, a sulit abbahagytam (amit rettenetesen bánok már, de tanultam belőle). A tanulói jogviszonyom megszűnt így nem tudok visszamenni rendes iskolába. Tanfolyamot találtam az interneten még nyáron jelentkeztem is és be is fizettem az első részletet ( teljesen legális az iskola nem átverés !! ) de azóta is mindig kapom az e-mail-t, hogy xy nappal eltolják a tanfolyam kezdetét. Ez meg már kb. 4 -5 hónapja

Munkát állandóan keresek beadom az életrajzom de semmi...itthon vagyok már lassan fél éve és nem jutok egyről a kettőre. Én próbálkozok de hiába...

A következő 2 évemet végig szeretném tanulni, ha végre elindulna a tanfolyam...itthon vagyok egész nap én takaritom a házat és fözök mosok amit szeretek is de nem haladok előre. Barátaim nincsenek...csak a nagyszülökkel tudok beszélni de azért velük se bármiről.


Van valami ötletetek hogy mégis mit tudnék tenni.

( Negatív kommentek pl: csak sajnáltatom magam vagy hogy te hibád stb) nem érdekelnek)

A normális válaszokat, segítséget nagyon köszönöm! :)


19/L



2015. márc. 22. 19:49
 1/4 jackson666 ***** válasza:
Idő kérdése minden biztos lessz elöbb utóbb munkád ne aggódj.
2015. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Talán nem úgy kellett volna viselkedned, hogy kirakjon az anyja. Vagy ha már bevállalod, hogy külföldön élsz, akkor nem kéne olyannal összeköltöznöd, akinek nem megbízhatóak a: szülei, rokonai, barátai, ismerőse, ellenségei, a lakhelyei, az időjárás.


Ezért hát nem megyek el olyan férfival, aki:

Bűnöző, vagy buta, vagy gonosz, vagy gonoszak a rokonai, ismerősei, vagy tartozása van, vagy fertőző beteg, vagy életveszélyes helyen lakik, akár időjárás tekintetében is. Fogod? Elrontottad. Attól hogy külföldi, attól, hogy te kő keményen rasszista vagy, még nem biztos, hogy az a jó, akit kifogsz magadnak. Nézd, a romák oda vannak egymásért, mégis tönkreteszik egymást, ha összeköltöznek. Ez van, immár mindegy, hogy milyen fajta embert szeretsz, a lényeg, hogy normális legyen, és ne bánd meg az összeköltözést. Jól megszívtad. Tudod hogy lábalj ki ebből? Menj vissza az időben, és dönts máshogy. Ja, hogy nem tudsz? Akkor megszívtad. Tudod vannak olyan döntések, melyek az egész életre kihatnak. Te így jártál, máskor majd olyannal költözöl össze, aki nem bűnöző, nem is úgy néz ki, és nincsenek szemét emberek az ismeretségi körében, illetve majd te is jobban fogsz viselkedni. És akkor nem dobnak ki a lakásból. 8 általánossal szerinted hol tudsz elhelyezkedni? Tippel. Képzeld, még egy vécépucolónak, vagy egy kukásautó oldalán kapaszkodó embernek is kell egy érettségi. Na tippelj, hol tudsz elhelyezkedni. Na megmondjam? Kint az út szélén. Nem vicc. Tényleg. Mert máshol állást nem fogsz kapni. Úgyhogy 2 választásod van: vagy bevállalod hogy hajléktalan leszel, vagy bevállalod, hogy boldogítsd az út szélén a jónépet. Mert más lehetőség nemigen van. Főleg a mai világban, ahol még érettségivel is vagy egyáltalán, vagy alig lehet megélni. Úgyhogy, így jártál, sajnálom, de komolyan. Fogadd el.

2015. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első kommmentelő fogalmad sincs arról hogy miért dobott ki az anyja nem voltál ott és képzeld nem azért mert úgy viselkedtem... föztem mostam takaritottam és dolgoztam, és nem volt a barátom se roma se a többi amit felsoroltál. Normális ember!!!! És attól hogy nincs végzettségem nem kell az út szélére kiállnom és nem leszek hajléktalan. a baráti köröm normális igaz hogy a kör csak egy emberből áll de ő már több éve ott volt mellettem jóba rosszba szóval nem rossz ember!!! képzeld én már láttam 8 általnossal hogy valaki gyárban dologzik és azt hogy takarító. Szóval te a világot nagyon sz*rnak látod, és nagyon negatív ember vagy én vagyok a sz*r helyzetbe, mégis téged sajnállak hogy te még annak is csak ártasz aki szomorú vagy kilátástalan. komolyan részvétem a családnak!!
2015. márc. 23. 22:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam. a MÁSODIK KOMMENTELŐNEK SZÓLT AZ ELŐZŐ ÍROMÁNYOM
2015. márc. 23. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!