Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék beszélgetni az...

Hogyan tudnék beszélgetni az emberekkel? Kifogyok a témákból.. (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy legyen az ismerős, osztálytárs, barát, család vagy akár egy idegen ember, nem tudok beszélgetni velük hosszabb ideig. Egyszerűen kifogyok a témákból, kérdésekből, és jön a kínos csend. Én tényleg próbálkozom, de néha mintha az agyamból minden gondolatot kitörölték volna, meg se tudok szólalni. Ilyenkor a közös témákra próbálok gondolni, vagy csak körülnézek hátha eszembe jut valami de semmi.... Igazából már születésem óta eléggé csendes vagyok, kiskoromban nem sírtam csak ha tényleg baj volt, ha le tettek valahova 1 óra múlva is ugyan úgy találtak meg, óránként ellenőriztek hogy élek-e még mert annyira csendben voltam. Egyszer a tanár megkérdezte az osztálytól hogy mindig ilyen csendes vagyok-e, azt szinkronban válaszolták hogy igen. Rengetegszer megkapom, hogy beszéljek többet, de egyszerűen nem tudok mit mondani, bár mostanában azért többet beszélek mint régen, de még mindig "fejlődnöm" kell, mert úgy érzem unatkoznak az emberek mellettem, ha esetleg mégis lenne valami mintha bele unnának és a beszélgetés közepén levegőnek néznek, mással/másról kezdenek ez beszélgetni.



Köszönöm ha végig olvastad, tanácsokat szeretnék kérni!! 15/l



2016. nov. 11. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
könyvek, filmek, sorozatok, élmények, tervek programok stb
2016. nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt mondtad, hosszú lesz :/
2016. nov. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ez kicsikét hosszú :DD de ha gondolod kérdezhetsz és még írok :).
2016. nov. 14. 23:13
 4/5 anonim válasza:

Ha vannak jó barátaid, gondolom elfogadnak olyannak, amilyen vagy: ha csendes, vagy, csendesnek. :) A többi emberrel meg nem muszáj beszélgetned, vagy keress olyanokat, akikkel tudod, hogy van közös témátok! :) Ha csendes vagy, akkor is biztosan ezer dolog érdekel. Annak, hogy többet beszélj, akkor van értelme, hogyha tényleg szeretnél, legalábbis szerintem.

Persze ez mind csak az én véleményem.

De ha gondolod, velem beszélgethetsz, igaz, ez nem személyes beszélgetés, de annyi idős vagyok, mint te, és nekem sem ártana néhány új beszélgetőtárs. :)

2016. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Velem is ez van sajna...😕

De legalább nemcsak én vagyok ilyen elveszett a nagyvilágban...

Ha gondolod, gyere privibe együtt csendesedni😂

17/L

2017. jan. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!