Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Technikailag megoldható lenne...

Technikailag megoldható lenne a teljes közvilágítás néhány perces lekapcsolása egy városban?

Figyelt kérdés
Mert ha igen, én nem bánnám, ha legalább évente egyszer megcsinálnák, hogy láthassuk a csillagos égboltot. Nem tudom, ez okozna-e közbiztonsági problémákat.
2021. szept. 3. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

“ Mert ha igen, én nem bánnám, ha legalább évente egyszer megcsinálnák, hogy láthassuk a csillagos égboltot. Nem tudom, ez okozna-e közbiztonsági problémáka”


Menj ki az erdőbe! A közvilágításra meg szükség van...

2021. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Technikailag megoldható, hiszen ez úgy nézz ki hogy majdnem minden transzformátor alatti szekrényben van egy közvilágítási vezérlő berendezés (hangfrekvenciás vevő olyan mint ami a bojlerekhez kapcsolja a vezérelt áramot, csak ez más csoport kóddal működik) ezek a berendezések kapnak egy be és kikapcsolási jelet a előre megadott időpontban. (legalábbis ott ahol a közvilágítási naptár szerinti kapcsolási rend van)


Közbiztonsági és forgalom biztonsági problémát okozhatna egy ilyen dolog. Így teljes településen ilyet tuti nem fognak csinálni.


Nálunk tűzijátékkor kapcsolják le a közvilágítást. de csak egyetlen egy transzformátor körzetben és csak a tűzijáték idejére, de ez a kikapcsolás már a közvilágítási szekrényben kézzel történik.

2021. szept. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen megoldható.
2021. szept. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Balesetveszélyes lenne. Nem kell a városoktól messzire utazni, hogy látni lehessen a csillagokat! Évente annyiszor mehetsz, ahányszor csak akarsz!
2021. szept. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Budapesten lakom, innen pl. a zselici csillagpark (ami már elég messze van lakott területtől, ha jól tudom), kb. 250 km. Nincs is autóm. Úgy gondoltam, hogy nem csúcsidőben, hanem pl. hajnali 2-3 óra körül kapcsolnák le, a járműveken van lámpa, pár percig ki lehet bírni.

Köszönöm a válaszokat.

2021. szept. 3. 15:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utazz le messze vidékre, Budapesttől legalább 50km-re, de a kisvárosoktól is távolodj el. Sajnos a nagyvárosok felett akkora a fényszennyezés hogy bevilágítják a légköri port ami önmagában 10km magas fényoszlopot produkál.

Persze az időjárás is jó legyen, ködös párás felhős idő helyett egy téli mélyhideg éjszaka a legjobb.

2021. szept. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!