Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gondot okozhat-e ha egy...

Gondot okozhat-e ha egy villanymotor fordulatszám esésre, emelkedésre van kényszerítve? Körfűrészt szeretnék építeni, de csak egy fázisra van lehetőség kettő villanymotort használnék. Természetesen törekedve arra, hogy ugyanannyi legyen a fordulatuk.

Figyelt kérdés
2022. márc. 3. 14:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ugyanakkora szíjtárcsával. No, de lehet, hogy kis eltérés lesz a fordulatszámuk közt. pl. egyik 2800 másik 2850. Vagy tegyük fel, hogy nem annyit forog egy villanymotor amennyi rá van írva gyárilag. Sok esély nincs rá, hogy ugyanolyan típusú motort találjak.
2022. márc. 3. 14:23
 2/12 anonim ***** válasza:
2 motor hogy erősebb legyen?
2022. márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Morzsi007 ***** válasza:
Kiegyenlítődne a fordulat szerintem. Hány Wattos motorok?
2022. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egy megvan. 2,2KW. 2800.as fordulat. E mellé kell még vannem egyet.
2022. márc. 3. 15:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Mekkora tárcsát akarsz meghajtani, milyen fordulattal, hogy a 2,2 kw nem elég?
2022. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem kettőt nem tudsz összeszinkronizálni rendesen... csak valami komoly elektronikával. Inkább csak zavarnák egymást.

Elég egy motor. Nálam is 1 fázis van csak és teljesen jól lehet dolgozni azzal is. Sőt még félek is a gépemtől :D Brutálisan vág és ha nem figyelek akkor odavág. Észen kell lenni mellette. 1:1 a hajtás, ugyanakkorák a tárcsák. A motor nem tudom mekkora, (nem én építettem, úgy vettem, de házi gyártmányos) külső méretre kicsit nagyobb a 2,2kW-os motornál amiről biztosan tudom hogy annyi. De lehet csak a bordái nagyobbak. Sokkal nagyobb nem lehet, mert 10A-os kismegszakítóról használom.

Fateréknál van 3 fázis, a motor is arról üzemel, mégis gyengébb az ő gépjük.

Szóval az 1 fázis is jó, csak megfelelő fordulat kell, meg jó lap.

2022. márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szirty ***** válasza:

"Gondot okozhat-e ha egy villanymotor fordulatszám esésre, emelkedésre van kényszerítve?"


Mind a két esetben nő az áramfelvétele.

Ha gyorsító nyomaték hat rá, akkor fékezni fog, ha lassító nyomaték akkor meg hajtani.

Ez a gyorsító/fékező nyomaték egészen a motor maximális teljesítményéig fokozódhat (billenő nyomaték). Afölött a nyomaték visszaesik, az áramfelvétel felmegy az egekbe és a védelem leold ha van. Ha nincs, akkor pár perc alatt leég a motor.

2022. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Számomra kevés, gyenge. Minden nézőpont kérdése.

Van aki centrifuga motoros valamivel köszörüli hosszú ideje a tüzifát, másnak a három fázisú 4KW.os is kevés és nagy teljesítményű stabil motorral rak össze fűrészt három fázis hiányában. Nem olyan teljesítményt szeretnék mintha MTZ. traktor hajtotta 700.as tárcsa tud, no, de számomra lassú a 2,2KW.

Én darabolni is Husqvarna 281XP.vel darabolok, más Husqvarnak 235.el.

Valami ilyesmit fogok építeni:

https://www.youtube.com/watch?v=KRRrZ0TX8Iw

2022. márc. 3. 16:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Hm ez jó cucc! De ránézésre ezen sincs böhöm nagy motor.

Mekkora kismegszakító van a házban? Hiába teszel két motort ha nem fogja elbírni! 2 db 2,2kWos motor odaver 20A felett bőven induláskor. De nagyobb fa esetén szerintem tutira leveri a 16A-es kismegszakítót is.


Kicsit lehetne még fejleszteni rajta, hogy a levágott fát egy mozdulattal le lehessen dobatni. Meg ha hinta részét le lehetne hajtani a füldig és valami csigával, vagy munkahengerrel felemelni, akkor nem kéne sokat erőlködni a fa berakásával.

2022. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"De ránézésre ezen sincs böhöm nagy motor."

Akkor mi van rajta szerinted?

3.5KW /380v lap50 fordulat 4500f/perc

2022. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!