Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gondot okozhat-e ha egy...

Gondot okozhat-e ha egy villanymotor fordulatszám esésre, emelkedésre van kényszerítve? Körfűrészt szeretnék építeni, de csak egy fázisra van lehetőség kettő villanymotort használnék. Természetesen törekedve arra, hogy ugyanannyi legyen a fordulatuk.

Figyelt kérdés
2022. márc. 3. 14:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mozdonyszerelő vagyok, nálunk 20kW-nál kezdődik a villanyosmotor.

Az ilyen vackok kaloriferekben vannak. :D

2022. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 puritan ***** válasza:

Szerintem nyugodtan egymás mellé lehet tenni két motort. Amíg üresjáratban forognak mindegy melyik megy egy kicsit gyorsabban, és húzza a másikat. Ha meg terheled, akkor mindkettőnek esik kicsit a fordulata, mindkettő húzni fog, csak lehet, hogy az egyik egy hangyányival jobban mint a másik. Ha tényleg elkészül a masina, a melegedésükről, észre fogod venni, melyik húz jobban.

Régen én is vágtam tüzifát körfűrésszel, asztalival, de féltem tőle, nagyon veszélyes volt, főleg a görbe alaktalan ágaknál.


Évtizedekkel ezelőtt, amikor még nem lehetett minden szerszámot viszonylag olcsón kapni a boltban, csináltam köszörűt, amit két mosógépmotor hajtott. Ahhoz lehetett ingyen hozzájutni, de egy kevés volt hozzá. Teljesen jól működik, még mindig megvan.

2022. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!